Hanna (2011)

Takovou výkonnost jsem hlavní hrdince nevěřil, ani když byla geneticky upravená. Celé to bylo takové ploché, letem světem, žádné emoce, jen akční výplach. Lehounce nadprůměrné, nic víc, nic míň. 59%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

S komentářem a vším co bylo jako vně filmu to totálně zazdili. Jinak by to nebyla špatná detektivko komedie, ale takhle to padá do přinejlepším průměru. Škoda 53%

Cirque réinventé (1992) (divadelní záznam)

Druhé představení je pořád ještě takové to klasické cirkusové, v manéži, bez překlenování jednotlivých vystoupení nějakými minivýstupy. Ale kvalitka to samozřejmě je, dirigent byl hodně originální, hadí žena dost strašidelná, hora židlí úžasná až nepochopitelná. 81%

Nouvelle expérience (1991) (divadelní záznam)

Tak tímto představením už začíná po všech stránkách špičková zábava, která v předešlých tepve dozrávala. Tady už špičkové skloubení všech složek - nástupy a odchody, vlastní výkony, hudba, humorné vložky - ano filmař byl výborný. Musím si ještě nechat prostor pro další kousky, ale tenhle už tak za 86%.

Cyberbully (2015) (TV film)

Pěkná agitka pro školou povinnou omladinu. Děti by třeba pochopily ... 55%

Rezistence (2015)

Celkem vydařené pokračování Divergence, včetně toho, že je to ideální pro vypnutí mozku a nechání se bavit. Hudební složka už ale není zdaleka tak dobrá. 85%

Gugaui seo (2013) (seriál)

Teda takhle rozporuplné dílo jsem ještě neviděl. Záporů plno, od neschopných hodných lidí, co si vše nechají líbit, po ty zlé, co jim všechno bez problému projde, od chlapů, co nepoznají ženskou, přes stále přibývající družinu záporáků, kdy stráž čítá deset lidí, deset jich je zabito a dalších deset až dvacet zase naběhne do boje. Potom stále se opakující záběry, aby se TO připomnělo, opakující se melodie, no je toho fakt kupa. ALE ... na druhé straně zase sympatičtí herci, emocí tuna, některé melodie mi stále znova nevadily, zvlášť ta hlavní, občas příjemný humor a slušné herecké výkony. No suma sumárum plno těžkých přemýšlení, zda jít konečně spát, nebo dát ještě jeden díl a na závěr rozporuplný, ale přece jen spíš hodně pozitivní pocit z celého seriálu. 80%

Skuteční lidé (2012) (seriál)

Dvě série utekly jak voda, krásných 2x10 dílů, každý téměř hodinu a nejraději bych ještě víc. Tak dobrý to byl mix žánrů. Trochu drama, rodinný, romantický, akční a samozřejmě sci-fi. Otázek k zamyšlení nastolil hodně. Co je vlastně definice člověka? Má stroj, pokud dosáhne nějaké úrovně inteligence a samostatnosti myšlení nějaká práva? Další pozitivum - skvělé herecké výkony společně s nám neokoukanými tvářemi. Bohužel seriál skončil trochu do ztracena, těžko říct, zda si tvůrci nechávali otevřená vrátka k potencionálnímu pokračování, či to byl záměr. Já jsem naprosto nadšený, rozhodně si tento seriál zaslouží hodnocení nejvyšší i přes některé scénáristické, či režijní skoky a nedořešené linie. 98%

Číslo 7 (2015)

Začátek velice inspirovaný prvním Bournem. V poněkud slabší verzi. Poté vybavování si minulosti z deníčku a rozkrývání podrobností okolo tajné základny, cvičící zabijáky pro špinavou práci. A dál už asi všichni tuší, nic objevného se bohužel nekoná. Kdo už pár filmů viděl, nemá nic k objevení, ani potěšení. Nejprůměrovatější průměr. 50%

Divočina (2014)

Reese mám hodně rád a příroda byla krásná. Ale nějak mě tenhle film nedokázal pohltit. Nominace na Oscara fajn, ale proč? Bylo to celé tak nějak od nikud nikam. Za mě průměr. 58%