Škola základ života (1938)

Názorná ukázka nespravedlnosti a zlovůle učitelského sboru. Nemám tenhle film moc rád právě kvůli tomu - pár zakomplexovaných pedagogů klidně vyhodí talentovaného kluka jenom kvůli dotčení se jejich ega. Jasně, "můška jenom zlatá", "Ich habe gesacht" a další jsou totální klasiky, na lepší hodnocení to ale nestačí. 55%

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Celkem laskavý film s mnoha slavnými herci. A proto že ho všichni viděli už milionkrát, je z něho klasika. Těžko hodnotit s nadhledem. Ale komedie? To sotva. Jasně, pár momentů tam je, jako celek to komedie rozhodně není. 81%

Divoké historky (2014)

Byla to zvláštní a nesourodá šestice příběhů. Ale jedno se jim musí nechat, nejsou tuctové a některé i zábavné. I když si řeknete, to není vůbec k smíchu, uchechtávate se. A žena opět neusnula, takže známka zajímavosti tu je potvrzena i z druhé strany ;-) 75%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Po výborné jedničce a ještě lepší dvojce je tu propad dolů do jámy. Tohle je tak maximálně průměr a to ještě nadržuju kvůli předchozím filmům. Nuda, a navíc Julianne Moore začíná vypadat strašidelně až odpudivě. 50%

John Wick (2014)

73% zde teda ani náhodou. Veskrze průměrný béčkový akčňák, který nevyčnívá vůbec ničím. Dost zklamání, ale všechno se prostě nepovede. 50%

Interstellar (2014)

2001: Vesmírná odysea sice byla první, ale tento film je diametrálně zábavnější. A to i přesto, že je delší! Matthew celý film táhne, ale celý herecký ansámbl je výtečný. Anne s krátkými vlasy není ani zdaleka tak pěkná, jak s dlouhými. Tomuhle říkám povedený velkofilm. 94%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nudné to bylo. Je to sice klasika, ale filmové zpracování nebylo zábavné. Průměr z úcty k p.Clarkeovi. 50%

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Opravdu hodně jsem se bál, jak se podaří oblíbení tučňáci na tak velké ploše. Moje obavy jsou rozptýleny! Rozhodně se podařilo vybalancovat scénář, takže tu nemáme jen "ty vedlejší postavy v nějakém pokusu vytřískat aspoň nějaké peníze z popularity Madagascarů", ale plnohodnotný animák, který funguje pro celou rodinu. Spokojenost, určitě si to dám víckrát. 85%

Potulný samuraj Kenšin: Konec legendy (2014)

Epický závěr, kde jsme se dozvěděli, - pozor spoiler - že vlastně největší frajer tam byl Šišio, protože dost dlouho dával zabrat největším čtyřem borcům najednou. Spokojenost s finálem je veliká, završili to důstojně a opět hodnotím téměř absolutně. 95%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Z celé série mě to bavilo nejmíň. To už mi na pět hvězd nepřipadlo. Čtyři jsou tentokrát dost. 77%