Jaký otec, takový syn (2013)

Dramata moc nemusím, jak už se zmiňuji ve svém profilu zde. Ale čas od času neuškodí. A pokud jsou podána tak jako tento film, zvyšují mou chuť si občas nějaké dát. Výborný film o jednom ctižádostivém otci, kterého potká záměna dětí, na kterou přijdou v nemocnici po šesti letech. Díky tomu začne přehodnocovat "svého" dosavadního syna a nakonec i sebe. Spoilerovat dál nebudu, ale cit, s jakým je tohle téma vybalancováno je obdivuhodný a proto dávám plné hodnocení. 86%

Interview (2014)

I kdybych se k tomu snažil přistoupit jako k blbé fekální komedii, typu Blbý a blbější, tak tady pořád něco nesedí. A to brutalita, která už to degradovala totálně. Takže nebýt reklamy, kterou filmu udělaly protesty Severní Koreje a obavy Sony, zda to zakázat a pak zase povolit, nikdo by si asi tohohle filmu nevšiml. Ale protože byl film celosvětově známý hned při vydání, má o dostatek zvědavých diváků postaráno. Včetně mě. Viděl jsem a už vím, že je to fakt slabota. 30%

Železná srdce (2014)

Je to taková pětka s výhradami, ale míň si tenhle kousek nezaslouží. Napínavé, odsejpalo to obrovsky, že to mělo dvě a čtvrt hodiny mi vůbec nepřišlo. Shia konečně dospívá a začíná být zajímavý, Brad skvělý jako vždy. Scéna v bytu se dvěma němkami úžasná. Konec trochu divně americký, ten to malinko srazil. Jo, hodně povedenej film. 92%

Kůže, kterou nosím (2011)

Tak jsme se ke konci konečně postupnými retrospektivami dostali k poznání, jak že to moc byla úchylná postava Banderase. Pěkně natočené, Elena Anaya je exkluzivní kočka, přesto mě film úplně nepohltil. Taková slabší čtyřka. 65%

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

I přes slušné herecké obsazení ten příběh nezafungoval. Bavil snad jen Krobot v roli nenávistného šéfa a Taclík v roli kurevníka. Průměr, maximálně. 49%

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Koukám, že jsem zapomněl komentovat a to by byla škoda. Humor příjemný, obsazení výborné, já se bavil a díval pravidelně. 88%

Predestination (2014)

Pro mě to byl bombastický zážitek. Sarah Snook je zde úžasná, děj vynikající, vše perfektně pochopitelné, což u filmů s mnoha přesuny v čase, které do sebe zapadají, nebývá až tak pravidlem. A to krásně smutné vyznění! Zní to divně, že něco smutného může být krásné, ale stejně jako např. v Maleficent je to tak. Jsem velice filmově uspokojen! 94%

Tělo (2012)

Neokoukaní herci, dobrá kamera a zajímavé prostředí. A taky velice solidní scénář. Klady, které vynesly silné čtyři hvězdy tomuto filmu. Docela dlouho mi trvalo, než jsem prohlédl, jak se asi věci mají. Prakticky asi až ve chvíli, kdy jsem měl. Za to palec nahoru. 80%

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Konečně jsme doplnili domácí sbírku DVD, tak jsem si tuhle klasiku připomněl. Rozhodně pořád na nejvyšší hodnocení, což k roku vzniku, klobouk dolů. 90%

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Jednička i dvojka byly nudné, zato tenhle "nový pohled" je mnohem víc dle mého gusta. Silná čtyřka. 80%