• Krátkometrážní

Kvaska (2007)

Jak Landu moc nemusím, tak rozhodně tento pocit nenechám zasáhnout do hodnocení k samotnému filmu. Nejdůležitější je tu samotná pointa – jdi si za tím, co chceš a klacky pod nohama rovnou přeskakuj. Sami nevíme, co vše dovedeme jen kvůli touze, dokud se nerozhodneme udělat první krok. Komedií bych Kvasku sice nenazývala, ovšem v muzikálech na české filmové scéně těžko hledám podobnou perlu. A co víc by pro fanouška Lucie Vondráčkové mohlo být, než její obsazení v hlavní roli. Za mě 90%.

Kancl (2014) (seriál) odpad!

Hodnocení „odpad!" dávám velmi zřídka, obvykle se snažím alespoň tu jednu * někde najít. Schválně jsem se tedy vydržela podívat na všech šest dílů, ale pouze mě to v hodnocení utvrdilo. Bohužel, tento seriál je pro mě vrcholem trapnosti. Ačkoliv věřím, že neustálé třepání kamery a mluvení jakoby mimochodem na diváky byl účel, bylo to právě to, co mi vadilo nejvíce. Trapnost, hloupost a arogance.. to je vše, co se v Kanclu děje.

Lucy (2014)

Fantastická myšlenka, bohužel už ne tolik její ztvárnění. Nicméně i tak je ve filmu spoustu věcí, nad kterými by se dalo hodiny filozofovat, což je přesně pro mě. Jen tolik krve pro mě už není, což mě nutí po letech snížit hodnocení.

Donnie Darko (2001)

Upřímně, čekala jsem od toho trochu víc. Velmi se mi líbila propracovanost postav, především Donnieho upřímnost. Že se nebál svěřit se své psycholožce. A zároveň jedna úsměvná věta zmíněné psycholožky, která nesmí chybět snad v žádném filmu: „Jaké z toho máš pocity?".. Samozřejmě přisuzuji velkou část úspěchu hereckému obsazení. Jake Gyllenhaal byl perfektní volba, stejně tak Drew Barrymore, která mile překvapila. Závěr filmu jsem víceméně čekala, možná proto ve mně po zhlédnutí zůstal ještě dlouhou dobu neuspokojivý pocit. A právě kvůli tomu uděluji 4*, i když o fous.

V peřině (2011)

Popravdě absolutně nechápu valnou většinu komentářů tady. Ano, mělo by to být uváděno jako pohádka a ne jako komedie, ovšem nechce se mi věřit, že by jen tato drobná chybička vyvolala tolik odporu. Podle mě je to po velmi dlouhé době kvalitní česká pohádka, u které se dítě pobaví, zazpívá i zatancuje. A to mám ověřeno na své malé neteři, která je na pohádky velmi vybíravá. Herecké obsazení se mi velmi líbí, především Lucie Bílá nezklamala. Jen Mádlova role mi moc nesedla. Mnohem raději mám pohádky, kde je láska oboustranná hned od začátku. Naštěstí dobro a láska opět zvítězí a já uděluji zasloužené 4*.