• Pohádka

Dalida (2016)

"Víte, co je nejtěžší, když jste mezi životem a smrtí? Zvolit si život. A přesto jste zvolila život. Ne, to smrt mě nechtěla." "Jen jedna věc je větší než my a to je láska." " Musím se pokusit najít sama sebe nebo se sama sobě ztratím." "V životě se má žít ne snít."

Nechte zpívat Mišíka (2017)

Celkem pěkný a zajímavý dokument. Ale nelíbilo se mi aranžmá se slepicí a plnou piva lednicí.....

Farářův konec (1968)

Zlatá šedesátá léta! Skvostný film, není třeba slov. Je třeba jej vidět a přemýšlet, i se bavit. Celkem dost vtipných momentů. "Lidi se mají mít rádi." "Taková budoucnost bez citu, to by ani nebyla budoucnost." "Ty prasata nám tu ohrožují bezpečnost lidí." (Jak nadčasové a platné v každé době!) "Já hřeším jen jednou od rána do večera." 😉😄

Příliš osobní známost (2020)

Mě to bavilo. Přirozený, svěží, osobitý film, trefné hlášky, scény jak vyšité ze života, kvalitní scénář, žádné kopírky a to já dokážu ocenit. Jo a pěkní neokoukaní herci/chlapi, celkově moc pěkné, milé obsazení a hezká hudba. Líbil se mi i nenásilně a chytře zakomponovaný product placement. Ženského rukopisu ve filmu a především v tom středoevropském je třeba jako sůl!!! "ŽIVOT JE KRÁTKEJ, ABYS HO PROŽILA JAKO NĚČÍ OBĚŤ!"

Velká čínská zeď (2016)

Těžko hodnotit, protože tohle je asi první čínský film, co vidím. Ale moc se mi líbí výpravnost, kulisy, barevnost; kultura a kostýmy jsou minimálně velmi zajímavé.

Coco Chanel & Igor Stravinsky (2009)

Vizuálně skvost, elegance, pěkné sexuální scény, občas zajímavá kamera, ake jinak jako příběh mě to nudilo.