• Pohádka

Anatomie života - Moje duše, moje krev (2021) (epizoda)

Konečně pěkné a přirozené, nepřehnané epizodky Pavel Rímský (na což je tohoto Herce škoda) a manželský pár ze sekty i ten mladý muž s nohou.

Anatomie života - Peníze nebo život (2021) (epizoda)

Byl by to moc pěkný seriál nebýt těch hysterických výlevů epizodních rolí! Všechny sestřičky moc šikovné a příjemné i doktoři, zajímavý scénář, celkem přirozené až na ty přehnané epizodky. Celkem fajn scénář a dobře vykreslené charaktery postav i společenská situace a nešvary - v tomto díle např. korupce. Baví mě to.

Kocourkov (1992) (TV film)

Milá a vtipná taškařice 😁

Hnízdo (2020) (seriál)

Super scénář, výborné dialogy, ze života, přirozené, člověk se nenudí ani chvilku. Z některých scén mě přímo mrazilo, jak jsou realistické, hluboce lidské, jak život není černobílý a je složitý.

Houdini (2014) (TV film)

Zatím 4*, ale má parametry na 5*, uvidím jak v druhém díle. Tak první díl byl mnohem lepší skoro za 5, 2. díl o dost slabší 3*, celkem tedy slušná 4*.

K2 vlastní cestou (2020)

Je to borka, je to borka, je to borka. ❤️👍👏Je velikou inspirací pro ostatní ženy, a to nejenom v lezení, ale v životě - jít si vlastní cestou. Velmi jí rozumím, když říká: "potřebuju něco svýho." Protože ženy tady nejsou jen, aby pořád dělaly něco pro druhé a co se od nich očekává, ale také něco pro sebe, co je činí šťastnými!!! Nepřijdou mi vůbec fér výčitky na její adresu. Muži taky lezou a mají rodiny (viz třeba Radek Jaroš) a ženě se to vyčítá?!?!?! Nádherné záběry hor. Manžel správně Kláře důvěřuje, že by nešla do extrémního rizika a kdyby jí intuice napověděla, ať tam nejde, tak tam prostě nejde. "Nejhezčí je to, co si musíš vybojovat" KK "Je to neskutečnej stres v tom, že nesmíš udělat chybu. KK

Den, kdy se zastavila Země (2008)

"Jsou destruktivní a nezmění se." Jak se baví dva mimozemšťané o lidech. "Lidský život je velmi těžký."

Karel Svoboda: Šťastná léta (2020)

Oceňuji zajímavé archivní materiály a rozhovory. Nicméně nepřijde mi úplně šťastné, aby dokument točil jakýkoliv člen rodiny. Zásadně mu totiž chybí nadhled, odstup, profesionalita a o místy hodně nepříjemné kameře ani nemluvě... Upřímně doufám, že ještě někdo o Mistrovi hudby natočí další, jiný dokument.

Kamarád do deště (1988)

Zcela zásadní až kultovní film 80. let spolu s Discopříběhem minimálně určitě pro dospívající v té době.