• Pohádka

Vodník - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

výborný Václav Neužil především v starší verzi své postavy po 30 letech..... zajímavá historická detektivka s trefnými vhledy, výkladem a poznámkami ze současnosti

55 schodů (2017)

Herecký koncert Heleny Bonham Carter, které dobře sekunduje Hillary Swank, dojemné, věrohodné, lidské. Mrzí mě, že film nezískal ani jedno ocenění, zasloužil by si ho jednoznačně. Smutné, když si člověk uvědomí, že ČR má v psychiatrickém oboru zhruba tak 30 let, možná i víc, zpoždění a odnáší to právě pacient, kterým se může stát v dnešní extrémně náročné době opravdu kdokoliv!.....

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Bylo to milé, ba dokonce roztomilé. Po velmi dlouhé době super komedie, která na mé tváři vykouzlila ten stupidní zamilovaný úsměv, který tam zůstal po zbytek filmu. Také posunula mé vibrace na maximum a obejmula upřímnou láskou ;). Hlavní herečku a příběh jsem si moc užila.

Ján a Martina (2019) (TV film)

Otřesné, že musí zavraždit 2 super odvážné, krásné, mladé, slušné, schopné a známé lidi, aby se začaly ledy hýbat. A chlapci, co mají pomáhat a chránit, začnou dělat najednou a nejspíš na chvíli zas svojí práci a politicky odpovědní odstupovat asi nejspíše "dočasně" :(. Předpokládám, že to samé v černobílém se děje u nás. Člověku se dělá ohromně špatně z faktu, jaké nuly "vládnou" světu. Dobrá práce hlavně Ján ale i Martina za podporu, považuji vás za hrdiny 21.století. Dokument v kostce seznamuje s případem, mně se to líbilo, mírně nadhodnocuji. 1) Útok na novinárov je útok na nás všetkých! 2) Láska je silnejšia ako zlomoc! 3) "Chtěl bych, abych se stal všímavější i já. Byl jsem tehdy dost nevšímavý. Politiky jsem nehodnotil. Šlo to všechno mimo mě." slova Jankova otce v překladě 4) "Aspoň nějaký smysl ta smrt bude mít, že se lidem otevřou oči." slova Jankova otce v překladě; PS Že tam jsou emoce mi absolutně nevadí, naopak to vítám. Emoce jsou to, co dělá lidi lidmi a odlišuje nás tak od robotů nebo strojů.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

"Je jedno kolik ran schytám, vždycky se nějak postavím na nohy." "S velkou mocí přichází velká zodpovědnost."

Jana Eyrová (1996)

"Inteligence spolu s řádným vzděláním vám dají nezávislost ducha. A to je největší požehnání. Jediné, na čem ve vašem životě záleží, je být v harmonii s Bohem." "Nejsem pomstychtivá. Nezlobím se na vás. Můžete mě třeba nenávidět, ale máte moje plné odpuštění."

Před úsvitem (1995)

"Štve mě, že média se nám snaží vymývat mozky. Víš, je to nenápadný, ale jde o novou formu fašismu."¨ "Jestli je na světě nějaké kouzlo, musí jít o pokus pochopit, že všechno sdílíme s někým."

Ať to slyší i mimozemšťani (2018)

To je nádherný kraťas. Výborný scénář, zajímavé postavy a prostředí, velmi lidské a věrohodné. Potenciál režiséra je obrovský.