• Pohádka

Mravnost nade vše (1937)

"Promiňte, mě se udělalo little šoufl." :D inteligentní humor na úrovni, který dnes zcela chybí.....

Mulit (2003)

Moc vydařené, divácky velmi zajímavé, pestré, barevné, nápadité. Souhlasím s tím, že je to lehce naivní až absurdní, především ten konec. Skutečně nevěřím, že by takový téměř happy end byl v Indii možný. Proto nemohu dát 5, i když se mi to velmi líbilo.

Ropáci (1988) (studentský film)

Studentský Oscar za rok 1989 (konkrétně 28.4.1989).

Kdo je kdo v mykologii (2016) (studentský film)

Kreativní, vtipné, zajímavé, milé, právem získal tento snímek studentského Oscara za r. 2017.

Most do života (2016)

Některé scény velmi pěkné a vytahují hodnocení na 4, ale pro mě film jako kompletní balíček na 4 není, scénář by potřeboval větší hloubku. Čekala jsem víc. Do půlky mě film moc nezaujal, pak se to rozjelo. Za mě úplně nefunguje jako celek a hercům vše nevěřím. 3,5 hvězdy

Zelená kniha (2018)

"Násilí ti k ničemu nepomůže, Tony. Pomůže ti jen to, když si zachováš důstojnost. Důstojnost vždycky zvítězí." "Svět je plný osamocených lidí, co se bojí udělat první krok." "Být génius nestačí. Chce to kuráž, abyste změnil lidská srdce."

Chytilová versus Forman (1981) (TV film)

"Viděl jsem tolik skvělých herců špatně obsazených do role. Nevím, proč to je, ale někdo je skvělý v nějaké roli, jiný ve všem, někdo jen jednou za život. Herectví je pro mě tajemstvím. Nesmírně to obdivuju. Je skvělé, když někdo umí hrát. Jsem naštvaný, když to někdo neumí. Když je někdo moc předvídatelný nebo mechanický, průhledný, to mě naštve, cítím se být podvedený. "Svoboda moci jít za štěstím je samotné štěstí."

Popelčin komplex (2013) (TV film)

"Láska - všichni si ji zasloužíme, ale nikdo ji nedostane za odměnu. Láska není za zásluhy." "Tati máš mě rád? "O samozřejmostech se nemluví." (Láska je povinná.) " Rodiče nám ubližujou, protože jsou nejblíž. Oni jsou jenom lidi. Samozřejmě, že opakujou chyby svejch rodičů. Existuje jediný způsob, jak zlepšit lidstvo. A to je, že jsme lepší než rodiče." "JEDINÝ, PŘES CO TĚ NĚKDO MŮŽE OVLÁDAT, JSOU POCITY VINY." "Máme-li obstát v té vichřici životní, musíme být schopní to ze sebe dostat a nedržet tu image pořád. Jako že obcházím náměstí, jsem v pořádku, jsem statečná a všechno vydržím!" "Šťastné děti jsou ty, které mají šťastné matky!" "ODPUŠTĚNÍ znamená pouštím se svého práva na pomstu." Jsou tři základní bytosti, kterým je třeba odpustit. Odpouštím své matce, odpouštím svému otci a odpouštím sama sobě." "Odpouštění sobě je největší a nejdelší práce. Protože jsem se sama musela zbavit viny." Zajímavá terapie, kterou si každý může počas dokumentu udělat. Spousty důležitých a hlubokých myšlenek a mouder. Dobře vybrané představitelky. Jsou schopny sebereflexe. Některé jsou víc realistické, některé zůstaly popelkami.... Paní Berková byla, troufám si říct, geniální. Škoda, že odešla dost brzy. Dokument je určen pro všechny, i když to vypadá, že je pouze pro ženy. Velmi hodnotné, autentické, občas i vtipné, i když to má své mouchy dávám 5. Výborná práce paní Berková a Sommerová! POZN. Je to dost psychicky náročné, doporučuji to pouštět pouze až jste v dobrém rozpoložení a máte hodně zpracováno. Případně jste silné osobnosti. Další tip - pouštět naněkolikrát.

Stud (2011)

Docela dost smutný film. Do půlky prakticky o ničem (vlastně o prázdnoprázdné samotě a povrchnosti hlavního hrdiny), už jsem to skoro chtěla vzdát. Týpek o'ede vše, co jak se říká nevyleze na strom, ale jakmile potká ženu, která se dotkne jeho srdce, není schopen normálního vztahu a dokonce tomu ani nedá šanci. Musí být nesmírně nešťastný stejně jako jeho sestra...... Tvrdá realita dnešní doby. Znovu bych si to nepustila. Oceňuji však zpracování dost zásadního tématu dnešních dní.