• Pohádka

Blankytná pohádka (1986) (TV film) odpad!

Děsně stupidní pohádka s ještě stupidnějšími brýlemi, horší jsem nejspíš neviděla. Zaujala mě akorát krásná a roztomilá Ilona Svobodová.

O houslích krále snů (1987) (TV film)

Docela drsná pohádka. Je, když se nad ní člověk zamyslí, spíše pro dospělé než děti. V hlavní roli jsou závislost, iluze, vydírání, mamon a nedospělost. Docela vážné a smutné téma. " Je dobré žít pro nějaký sen, ale není dobré žít ve snech." Mého oblíbeného Miroslava Hanuše jsem nepoznala, až díky titulkům. 😉

Balage 60 (2022) (koncert)

Svátek/ narozeniny kvalitní hudby, krásné 🙏👌👍❤️🎯

Bod zlomu (2015)

" Člověk, který posouvá své hranice, je nakonec najde." "Jsme zodpovědní pouze za svou cestu, ostatní za tu svou."

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Těšila jsem se a bylo na co. Přirozené, autentické, uvolněné - žádná křeč, zajímavé. A super hudba jako bonus - Juraj Dobrakov. První díl brutální. "Vařil čočku/Čočku." Černý humor, pachatel psychopat bez citu. Nechávám si jednu hvězdu do zásoby (foroty). Uvidím, co další díly. Asi si budu muset připomenout 2. sérii. Už je to dlouho a všechny souvislosti se mi již vykouřily z hlavy.

Zapomenutý ostrov (2008)

Krásný příběh plný přírody, dobrodružství a fantazie. Úplně jsem se viděla na místě té malé slečny.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Tak léčivé, tak intimní, tak lidské, tak pravdivé. Daryl byl rozkošný a Emma autentická a roztomilá. Jedinou a velkou výhradu mám, a proto dávám 4*. Nahá žena je v každém filmu, zatímco nahého muže, aby člověk pohledal!!!! Tak 2 filmy za rok. Absolutní nevyváženost.:( Je vidět, jak se na ženské potřeby z vysoka kašle. 😰😭 "Každý potřebuje něco jiného."

Zemský ráj to napohled (2009)

Neprávem podceněný a zapomenutý snímek. "Jediná skutečnost, kterou nad námi mají, je náš vlastní strach."

Bohové Egypta (2016)

Výpravné, velkolepé, působivé.... Chtělo by to kino a ideálně 3D.

Prezidentka (2022)

Vtipné, krásná hudba, trefné a i příběh fajn. Milý, přirozený film, inteligentní a na úrovni. Krásné záběry Prahy a také noční Prahy. Herecky mě velmi mile překvapila Vanda Chaloupková, kterou jsem doposud téměř neznala. P.S. By mě zajímalo, jestli s Milošem taky někdo cvičí nebo aspoň chodí?!? 🤔🧐🙈😅🎯 Ráda bych připomněla, že TGM jezdil v 80 na koni.