• Pohádka

Sním či bdím? (2001)

"To kým jsme, je vždycky jen naše rozhodnutí." "Je to jako kdyby jste na tuto planetu přišli s krabičkou pastelek. Někdo má 8 pastelek, jiný 16. Záleží ale jenom na tom, co s těma pastelkama (barvama) uděláte." "Funkcí médií nikdy nebylo odstranit zlo ze světa. Jejich úkolem je přesvědčit vás, abychom všechno to zlo akceptovali a zvykli si s ním žít." + filmu - myšlenky, scénář, filozofie, - filmu - nevím, zda je to záměr ale věčně roztřesený jakoby plovoucí obraz mi hodně vadil, příliš intelektuálský až "vědátorský", sama jsem musela vidět na několikrát, příliš napěchovaný dost těžkými pasážemi, chtělo by to víc nadhledu a odlehčení, spousta lidí to nedá.... ;)

X-Men: Apokalypsa (2016)

Závěr fantastický, já to říkám pořád, závěr korunuje film a vůbec nejde o to, zda bude nakonec happy end nebo ne, ale o tu MYŠLENKU. ;) "Neprobouzí tě někdy o půlnoci ten pocit, že si přijdou pro tebe a tvé děti? To tedy ano. A co děláš, když tě to probudí? Cítím velkou vlnu lítosti s tím ubožákem, co chce v mé škole dělat problémy.

Po stopách Xapatanu (1992) (pořad)

To byly super 90tky bez Xapatanu a pevnosti Boyard, jo a ještě Her bez hranic(ty jsou už ze 60.let) si to neumím představit. :)

Café society (2016)

"Život je komedie napsaná sadistou." Krásný film, balzám na duši, inteligentní humor, který se dnes již jen tak nevidí, doporučuji. :)

Hvězdná párty (2016) (pořad)

Falešné, afektované, přehrávané, uřvanéé, umělé, předpokládám americký model, který mě irituje.. soutěž sama o sobě celkem ok, viděla jsem prvně ze zvědavosti a naposled. Jo a vrchol všeho, jak tam žerou popcorn. ;)

Dívka ve vlaku (2016)

Tak když to tu všichni srovnáváte se Zmizelou, tak mě to tedy přišlo mnohem lepší než Zmizelá. Výborný herecký výkon hlavní představitelky. PS Vrah je zahradník. ;)

Vlk z Královských Vinohrad (2016)

Nuda, nuda a zase jen nuda a pak sebestřednost, ale abych jen nekritizovala, tak kamera super a občas až umělecké záběry ;)

Já, Mattoni (2016) (seriál)

"Tenkrát jsem vnímal jenom svůj triumf. Trvalo léta, než jsem pochopil, co se toho dne mezi námi vlastně stalo. A teprve teď na sklonku svého života vím, že VŠECHNY ČINY MUSÍ BÝT SEČTENY A JE NUTNO ZA NĚ ZAPLATIT NÁLEŽITOU DAŇ. Podivné, obchodníkovi by něco takového mělo být jasné od začátku."