• Pohádka

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Svěží, mladistvý seriál plný humoru, přátelství a lásky. Je s podivem s jakou rafinovaností tvůrci dovedli udržet v tajnosti totožnost " té pravé matky" po celou dobu 8 sérií. Moc se těším na vrcholnou 9. sérii. :)

Panství Downton (2010) (seriál)

Bravurně napsané, ani se mi nechce věřit, že jde o smyšlený příběh. Jeden z mála seriálů, kdy se nemohu dočkat dalšího dílu. Výborně vykresluje jak osudy šlechty, tak i poddaných.

Skála (1996)

Výborné akční scény

Mandragora (1997)

Drsná realita, syrovost a pravdivost Prahy 90. let, co k tomu dodat..... Snad jen - film, který si na nic nehraje.

REC (2007)

Zajímavě uchopený zombie film. Trošku mi to připomnělo Záhadu Blair Witch, což mám moc ráda takové to polodokumentární pojetí. Váhala jsem mezi 4 a 5*. Nakonec zvítězilo 4, ale je vidět, že Španělům ty horory jdou viz Los ojos de Julia, mimochodem doporučuju. Trošku mě mrzelo, že jsem viděla dabovanou verzi. Ráda si to zkouknu ještě v originále.

Až na krev (2007)

Ze začátku mě film příšerně nudil. Až jsem si říkala, že to snad nevydržím sledovat. Jak se však blížil k polovině, vtáhl mě do děje a začala jsem si jej opravdu užívat. Nebýt té vleklosti děje a hudby, možná bych dala i pět *. S jídlem roste chuť, jak se říká aneb příběh o lidské chamtivosti, bezohlednosti, touze po penězích a moci. Skvělý herecký výkon předvedli Kevin J. O'Connor, Daniel Day-Lewis a Paul Dano.

Tajemství rodu (2013) (seriál)

Zajímavé příběhy pátrání slavných po svém rodu, své krvi. Moc pěkně zasazené do historických souvislostí. Člověk si z toho může sám něco vzít, jaká byla tehdy doba a život. Celkem obdivuju aktéry natáčení, že nemají problém s odkrýváním soukromí. Ještě poznámka - různé díly jsou různě pojaté, některé jsou hodně zajímavé, jiné spíše průměrné. Nicméně to neubírá hodnotě cyklu jako celku. Souhlasím s triatlet v tom, že záleží strašně moc, o kom daný díl je, protože jeho osobnost a charakter do značné míry určuje úspěšnost a "koukatelnost" dílu.

Hugo a jeho velký objev (2011)

"Představoval jsem si, že celý svět je jeden velký stroj. Stroje nikdy nemají žádné součástky navíc. Mají vždycky přesně to, co potřebují k chodu. Tak jsem si představoval, že kdyby svět byl jeden velký stroj, nemohl bych být součástkou navíc. Musel bych tady být z nějakého důvodu. A proto jsi tady taky z nějakého důvodu."

Telefonát (2010)

Krátký příběh o tom, jak je důležité nepokládat předčasně telefon a jak člověk může pouhým vyslechnutím zachránit něčí život. O ženě, která neumí žít, lituje se a je nezodpovědná. O muži, který jí v pravý čas řekne životní pravdu vycházející z jeho nelehkého života. A také o tom, jak lidé s těžším břemenem obvykle umí žít život lépe než ostatní.....

Griffin a Phoenixová (2006)

Tváří v tvář smrti člověk dělá věci, které by za normálních okolností nedělal nebo spíše je neumí nebo není schopen dělat. Například, a to především, žije naplno a užívá si ze všech sil poslední měsíce, dny, hodiny i minuty. Nevím proč, ale miluju takové příběhy jako je Klepání na nebeskou bránu nebo právě zmíněný Griffin a Phoenixová. Těm kdo prvně jmenovaný neviděli, vřele doporučuji.