Faunův labyrint (2006)

Drsná, krásna, vizuálne prepracovaná a strašidelná rozprávka pre dospelých, ktorá bezpodmienečne každého chytí za srdce

Mulholland Drive (2001)

Nemám slov. Celý čas som si myslel "ok, je tam pár vecí, ktorým úplne nerozumiem, ale dá sa to"... A potom prišiel zlom a ja som úplne mimo. Ale to sa asi ani inak nedá... len byť mimo. Pretože, hoci mám nejakú teóriu a svoje vysvetlenie, to asi nebude správne. A možno bude... A práve táto neistota robí z tohto filmu geniálne mystery.

Ať vejde ten pravý (2010)

Na to, že to bol horor, ktoré ja nemusím, plus s upírskou tématikou, tak to bolo relatívne dobré. Udržovalo si to neustále tú nepríjemnú atmosféru (a to nielen v hororovej rovine) a to aj vďaka vhodnej hudbe. K tomu ešte aj tá detská romantika a utrpenie... Ale stále to pre mňa je len vcelku dobre natočený film, ktorý ma okrem strachu nejako emočne nechytil a tak do týždňa naň zabudnem.

X-Men: První třída (2011)

Tomu vravím dobrý blockbuster, nie ako Watchmen, pri ktorých som si takmer vyškrabal oči od nudy. Aj keď to malo dve hodiny, ani raz som nepocítil nijaké hluché miesta. Bola tu akčnosť, efekty, dramatickosť, zaujímavý príbeh vykresľujúci pozadie ďalších sequelov, niekoľko odľahčujúcich vtipných momentov a jednoducho všetko, čo má mať dobrý film v tomto žánri... No a to Wolverinovo cameo, to bol čistý bonus.

Syčák Hesher (2010)

Čudesno-prečudesný film. Nevedel som, odkiaľ Hesher prišiel, čo hovoril a čo tým chcel povedať, mi tiež nebolo práve jasné. Dramatická zložka dobrá, aj mi prišlo tak nejak smutno a zrazu to zabije príbeh o odtrhnutej guli... Chápem, asi to mala byť nejaká drsná metaforickosť a občas sa mi aj taká páči, ale v tomto prípade nie, jednoducho sa mi to zdalo nasilu a akoby neúprimné. Ale aspoň tam hrali dobrí herci a malo to niekoľko svetlých - smutných i úsmevných - momentov. Možno, keby si to znova niekedy pozriem, objavím v tom viac (ako som pôvodne ešte pred zhliadnutím aj očakával), ale teraz je to len na 2,5*, čiže 50%.

Purpurová barva (1985)

Veľmi silný príbeh s výbornými hereckými výkonmi, ktorý, ak ho dopozeráte do konca (keďže 2 a pol hodiny je už vcelku dosť na to, že miestami je dej akoby trochu prádzny) a nemáte srdce z kameňa, vás v závere musí poriadne dojať a možno príde aj dáka tá slza... lebo tá hlavná hrdinka si to jednoducho zaslúži

Americká krása (1999)

Ako som len mohol tento vynikajúci film tak dlho nejako podvedome prehliadať? Fakt... ako? Lebo toto bolo jednoducho skvelé. Čo už ale asi všetci viete, keďže som, pravdepodobne, posledný človek, ktorý to videl až teraz.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Nebolo to zas až také úžasne úžasné, ako som čakal, ale tu ide asi len o to, že som mal priveľké očakávania. Na druhej strane, akýkoľvek nedostatok vynahradzuje to skvelé herectvo, ktoré tu všetci predvádzajú. Plus k tomu tá záverečná veľmi silná scéna... nie je to síce pre mňa top, ale rozhodne sa to oplatilo vidieť. 70%

Osudové pláže (1988)

Miestami sa mi to zdalo trochu "prehrávané" a asi by som ubral aspoň 20 minút zo stopáže, ale inak to bol pekný film o celoživotnom priateľstve. Čakal som viac tlačenia na pílu, čo sa týka nejakých plačlivých scén (čiže to je fajn) a bolo tu mnoho príjemných úsmevných momentov. No a skvelá bola hudba, tá bola fakt dojímavá. Ale na 4* ma to jednoducho dostatočne nevzalo, takže 3 s tým, že sú to dobré 3 hviezdičky.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Veľmi silnú atmosféru mal tento film. Až takú, že som pár krát skríkol od šoku, celý čas som bol v napätí a nechty mám poobhrýzané na oboch rukách. No a výkon Cate Blanchett, ten bol jednoducho skvelý.