• Pohádka

Tři bratři (2014)

Čtyři hvězdy dávám z neuváženosti. Upřímně jsem těžce v rozpacích. Celou pohádku jsem střídala emoce typu: "to si snad dělaj srandu, to myslej vážně? To je nehorázná kravina .. ne a pedofílie do toho, to snad ne" ... a typu: "Bože, jak tohle vymysleli, to je neuvěřitelná sranda, já se snad zcvoknu a nepřestanu se už nikdy smát" ... super, takže pohádka ze mě udělala schizofrenika. Největší propadák byla Karkulka, ale zároveň v ní byl i nejlepší humor. Za mě bych dala tři hvězdy. Ta čtvrtá je za to, že když jsem odcházela z kina, tak děti s rodiči kolem mě na sebe pokřikovali "to bylo super, půjdeme ještě?" ... Co mě doslovně zklamalo byly verše. Od Uhlíře a Svěráka jsem čekala něco lepšího, ale veršovat stylem aabb, to se učí děti na základní škole. Každopádně nebylo to tak zlé, jak píšu, jen vytýkám, co mi vadilo. Celkový dojem je takový, že to bylo hezké jedno podívání a příště až za hooooodně dlouhou dobu. První pohádka byla hodně přijatelná, Karkulka už byla zmíněna a O dvanácti měsíčcích bylo celkem příjemné, až na opakující se verše neustále dokola. Celkově bych to zhodnotila tak, že dojem z celku je příšerný, ale jednotlivé vtipné úseky byly naprosto úchvatné až jsem prskala všude kolem smíchy. No, mám na to opravdu rozporuplný názor, takže až si to jednou utříbím, vyjádřím se znovu. Ale pro mě jako milovnici pohádek to nenaplnilo očekávání, ale chyba je něco očekávat. PS: často bylo vidět, že slova neseděla do pusy ........................................................................... ............................................................................... ............................................................................................... ............................................................................. a čas přišel a dnes jsem pohádku viděla znovu a musím říct, že jsem přímo nadšená. Takže se asi opravdu musela uležet,kouknout na ni v jiné náladě a rozpoložení. Byla vtipná, originální a vtipná a srandovní a vtipná ... vzala jsem ji s nadhledem, nepřemýšlela nad ni jako dospělá, ale dívala se dětskýma očima a hle, ono to fungovalo, najednou jsem nadšená. Takže dodávám i tu poslední hvězdu :)

Jedna za všechny (2014)

4 a půl hvězdičky :)) .... naprosto super a vtipné. Splnilo to mé očekávání, které bylo přiměřené tématu.

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

26.6.2014 změna hodnocení: Panebože, proč jsem tomu dala 5 hvězdiček? ...... v dětství jsem tuhle pohádku milovala! A jsem ta, co hlásá, že se na pohádky má dívat a hodnotit je dětskýma očima, ale tohle se vážně nedá. Pustila jsem si ji teď a opravdu všechno špatně. Počínaje vzlyky "Vodo, ty jsi mě zradila, zradila.." .... Asi mi uniklo, že ji někdy ta voda něco slíbila ... Když pominu nesmysly jako že ona musí téměř přeplavat moře, aby se dostala ke kolovrátku a předla a naše milé princátko se na koni projíždí kolem její chalupy stejně jako kolem jeskyně, kde předla, jako by to bylo pár metrů od zámku, tak rozhodně nepominu odporně slizkého úchylného Chrta a incestní sklony Chýlkové. Je to příšerná pohádka, takže opravdu nechápu, co se mi na ní líbilo dříve, když všechny ostatní pohádky mám ráda do dnes. Jediné, co mě vždy potěšilo, byla krásná melodie, kterou si Bohdanka broukala.

Rocker (2001)

Když je ve filmu takováhle hudba, tak nejde nic vyčítat ...... vytknout musím jen jedno ... a to je to, že teď, sakra, musím na nějakej koncert, jinak zešílím!!!!!!!

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Film jako takový se mi celkem dost líbil ... bylo to zábavné a netlačil na pilu. Těmto přemoudřelým komentářům mnohobodových filmových maniaků moc nerozumím. Jsem obyčejným divákem .... nejspíš jako většina .. a tak to píšu našima očima ... bylo to ucházející, ale ne zase zářící. Rozhodně nelituji, že jsem na to šla do kina. Jen škoda toho, že to vůbec není vtip, ale tvrdá realita .... sbohem iluze, zab mě realito!

Filmová hvězda (2008)

Myslím, že to nebylo uplně blbý ... náhodou celkem normální příjemná komedie. Ovšem ze scény požírání čokolády se mi chtělo zvracet a absolutně to tam nepatřilo. Nejradši bych za to strhla celou hvězdičku, ale tak nechme tedy dvě a půl hvězdičky.

Čerte, drž se svého kopyta! (1998) (TV film)

Herecký je to naprostá katastrofa,ale jinak si myslím, že scénář je celkem pěkný :)

Princezna Husopaska (1989)

Neobjektivní hodnocení, ale já ji prostě miluji ... "Věj větříčku věj, kloubouček mu z hlavy vem, ať ho honí třeba v trní, než své vlasy dopletu."

Přestupný rok (2010)

Bez výhrad .. jemné, krásné, křehké a zcela vyvážené. Nepřehnané a milé .... jsem více než spokojená se vším ...krásný příběh, herci, příroda ... :)

Kouzelná romance (2007)

Tak tohle byla naprostá pecka ... opravdu moc jsem se nasmála, zavzpomínala snad na všechny pohádky a herecké podání pohádkové postavy v reálném životě mě málem donutilo se smíchy potrhat ... rozhodně se na to ráda podívám znovu, je to skvělý nápad :)