• Pohádka

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Tohle je neskutecne podhodnocenny film .. Je to jeden z nejhezcich, co vubec znam, mohla bych se na to divat porad dokola. Uz od malicka me velice zaujal a drzi me dodnes. Dokonale krasne prostredi a krajina, az z toho jde mraz po zadech jak je ta priroda nadherna. Kamera je naprosto uchvatna a lichotici, scenar je bezchybny, takovy jemny, netlaci na pilu a je uprimny. Vsichni herci jsou naprosto okouzlujici, pocinaje malymi cernousky, pres Baba Lea az k dokonale krasne Zuzu a jejimu stastne zaricimu usmevu. Dokonce zde i zazni spousta velmi moudrych slov. Predchozi dily nebyly nejhorsi, ale nezaujaly mne. Ovsem tohle beru jako samostatny film a musim hodnotit peti hvezdami, uz kvuli tomu, ze je mym jednim z nej a kvuli tomu, ze je tezce neocenen. Stydte se, znalci. Tady velmi chybujete. Myslim, ze tehle snimek je nejen tim, cim byt chtel a tudis svuj ukol splnil, ale je i mnohem lepsim. Davate odpady jako ovce, opicite se jeden od druheho, tim to je.

Třetí princ (1982)

Jedna z tech puvodnich nejelpsich a nejkvalitnejsich. Adspasske skaly tomu dodavaji nadheru a lesk. Pribeh je velice dobry, herecke dvojrole se vydarily a ja tleskam nadsenim. Krasna pohadka. Neotrela a trochu jina, tim padem i originalni. Nikdy neomrzi ..

Dům života (2001)

Utiram nudli a stiram slzu. Hluboke myslenky vas provadeji celym dejem. Zvlastni, ze lide zmeni svuj zivot, az ve chvili, kdy zjisti, ze umiraji. I tak to stoji za to se o snahu se zmenit alespon pokusit. Tri mesice neni moc casu a Kevin to zvladl neprekonatelne. Nadherna podivana plna emoci a nadeje ve zmenu. Obdivuji prostredi a krajinu kolem domu. Ten utes je nadherny. Takze nejen dej a cely film, ale dalsim velkym poutacem je nadherne prostredi, ktere vas provazi celym snimkem od zacatku az do konce. Nemuzu jinak nez za pet, dockala jsem se totiz vseho, co by drama melo obsahovat. Jen je to rozhodne spatne zarazeny film, komedie to rozhodne neni. Ian byl jako vzdy okouzlujici, ikdyz byl jeste zajickem :)

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Skoro snad i lepsi nez prvni dil. Nadchlo me to. Tomuhle proste rikam umeni. Scenar nebyl vubec zly, ikdyz urcite mohl byt daleko lepsim. O ten tu ale nejde, jejich kaskaderskym kouskum se proste nic nevyrovna. A pred Tao sklanim hrbet.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jsem nadsena jako jezek z jablek, vazne. Uzasny dil, povedena kamera, rezie i hudba. Moje oblibene charismaticke postavy a dokonala atomosfera, ktera se nese celym dejem. Nemohla jsem se odtrhnout a zapominala jsem i dychat, jak jsem to hltala plnymi dousky. Ja nemam, co dodat, je tam presne vse, co od filmu ocekavam. Dokonala souhra vseho. Paradni dilo.

Samec (2009)

Obcas mi vazne vadily nedokoncene sceny, reziser mel asi touhu prenechat fantazii divakum, avsak dosti amaterskym zpusobem. Nejen, ze ukoncil zaber prilis brzy, ale i dost neobratne a chaoticky.Pokus o spatny konec se mu take prilis nevyvedl, jelikoz k tomuto filmu by vazne lepe pasoval klasicky americky happy end, tenhle konec je bez emoci a nedotazeny, ovsem vzbuzuje dojem, ze by emoce probouzet chtel a to se vazne nepovedlo. Stastnym koncem by uspokojil asi vice divackeho publika, nejak se to proste ke stylu snimku hodi vice. Ashton by se mel naucit chodit, jeho chuze nam*daneho kacera je vazne odpudiva. Na obranu musim rict, ze sexualni sceny byly zkvele zfilmovany. Poenta deje pokulhava, ale budis .. Ovsem celkovy dojem ve finale usel. Na tri hvezdy to rozhodne neni, to bych tvurcum krivdila. Takze za ctyri, ale vazne velice slabe slabotinke.

Pravdivá pohádka (1997)

Krasne zpracovany pribeh, ovsem pro pet hvezd mi tam toho stale jeste mnoho chybi. Ovsem je to velmi hezke dilo.

Balada pro banditu (1978)

Dokonalost sama. Nejlepsi muzikal vubec. Sklanim svuj hrbet pred vsemi, co se ucastnili vyroby. Tohle me zaujalo uz kdyz jsem byla male dite a myslim, ze to je co rict, kdyz neco takovehleho dostane i dite. Divam se na to casto. Pisnicky jsem si jako mala nahravala do kazetaku polozeneho vedle televize a poslouchala jsem je pred usinanim. Krasne pisnicky a skvele zfilmovano. Super.

Noc na Karlštejně (1973)

Rozhodne jeden z nejkvalitnejsich filmovych muzikalu z ceske tvorby. Nikdy se mi to neokouka. Znam slovo od slova, text si odrikavam zaroven s dejem a porad to hltam stejne jako poprve. Klasika.

O zatoulané princezně (1987)

Zacatek predcil konec, ovsem nebyla tu vubec spatna pohadka. Neni to zcela typicky pohadkove, lehce spis jako televizni film. Vyprava velmi chuda. Ale musim rict, ze pribeh byl obstojny, mozna i trochu lepsi nez obstojny, neotrely napad s cirkusem se mi libil. Hodnotim vse spise kladne, vsak videt to jen jednou asi staci. Neni to ten typ filmu, co se da opakovat porad dokola. Vykon Petra Mikula je primo priserny.