• Pohádka

Anatomie lži (2009) (seriál)

Rozhodne nejlepsi krimiserial, co znam. Uzasny napad. Nuti me to se na lidi divat jinak. Studovat je. I sebe, kolikrat. Je neskutecne, co o sobe dokazeme rici nechtene a jeste k tomu jen mimickymi svaly v obliceji. Fascinujici.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Totalni debilita stvorena jen pro debily. Uplne stupidni humor i poenta. Dve hvezdy jsou za herecke vykony (zahrat takovou blbost vyzaduje urcite velkou namahu) a za to, ze pro svou cilovou skupinu je tento film nejspise skvostem, takze svuj ucel plni a naplnuje sve divaky.Ovsem pocitove pro me je to odpad.

Přijela k nám pouť (1973)

Nejlepsi, nejoblibenejsi a nejvicekrat skouknuty detsky film meho detstvi i dospelosti. Dodneska si ho poustim velice casto. Znam kazde slovo dopredu a pisnicky si zpivam ve vane.Uzasni detsti herci jako jsou Renata Maskova, Zuzana Bydzovska, Roman Cada a Marek Vasut dodavaji obrovskou tresni na dortu uz tak krasnemu scenari. Ve sve kategorii filmu je tento kralem.

Kurs sebeovládání (2003)

Pro me je tohle jedna z nejlepsich komedii vubec.Malokdy mam prilezitost videt kvalitni komedii bez hloupych vtipku a velice vtipnych padu ze schodu, ruznych vulgarit a jine. U tohodle jsem se smala od zacatku do konce. Pisni jsem "Jsem tak hezka" a uklidnujicim slovem s masazi usnich lalucku me proste dostala do kolen.Herecke obsazeni je dokonale. Jack Nicholson a Adam Sandler jsou rozhodne mistri sveho oboru.

Princ a pruďas (2011)

Mne se pribeh vazne docela dosti libil, ale prijatelnejsi verze by pro me rozhodne byla, kdyby se nasilne nesnazili o komedii, to mi na teto tvorbe vazne vadilo, proto take odebiram patou hvezdu. Navic tento druh humoru skutecne povazuji za stupidni. Ovsem provedeni, efekty plus pribeh staly vazne za to a proto za 4 hvezdy :)

Malý princ (1974)

Je to nadherne dilo, zdarene a dechberouci. Klobouk smekam a na kolena klekam, vazeni. Skvele zvoleni herci a maly princ byl dokonale vybran. Na jeho smich asi jen tak nezapomenu. Bez pisni bych se obesla, ale nic filmu neubraly, takze nevadi. Vrele doporucuji vsem. Myslim, ze zakladni myslenka knihy se rozhodne podarila prenesti na platno.

Tři životy (2007) (TV film)

Krásná pohádka, která asi není zrovna uplně pro děti, ale já oceňuji rozhodně tu odvahu do pohádky dát takové scény, jako nahou Aničku v jezeře a vůbec celkově scény, které upozorňují na sexualitu jako takovou. Hodnocení v podobě odpadu mi přijde vážně zarážející. A naprosto souhlasím s komentářem od Galadriel.

Pokojný bojovník (2006)

Podle mého názoru toto není vůbec film o sportu, jak si tu hodně lidí myslí. Tento film je jen prostředkem předání určitého vědomí a informací. Je to dokonalé ztvárnění toho, jak by lidé měli začít přemýšlet a jak by měli žít své životy. Asi jsem nikdy neviděla film, nad kterým je třeba se zamyslet nad vlastním životem více než tady. "Teď a tady" :-))

Síla country (2010)

Krásné, vážně vážně krásné ... je to lehké, nijak to netlačí na pilu a přitom je to opravdu silné. Příběh je klasický, ale já pro tyto příběhy měla vždy slabost a vždy budou mými oblíbenci. A hudba? Skutečná nádhera. Veškeré písně byly unikátní a vtahovaly do děje ... nevím, kterou jsi jdu poslechnout dříve .. dost možná síla country? :-)

Muž, který sázel stromy (1987)

Úžasná a nádherná záležitost. Duchaberoucí, obohacující duši i mysl a hlavně teplodárná u srdce. "Ale jeho mlčení bylo plné sebejistoty" "Nestaral se ani za mák o válku, dál sázel své stromy" ... Tohle člověka nutí přemýšlet o svém životě a je to prvním krokem k tomu být lepším člověkem. Takhle se má žít a já děkuju za to, že jsem měla příležitost toto vidět. Doporučuji všem! :-)