• Pohádka

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Do tohodle jsem nejspíš ještě nedospěla. Herecké výkony bylo pro mě asi to jediné na co se dalo koukat. Dvě a půl hodiny totální nudy a otravy ...

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Je moc zajímavé vidět ještě nepropracovanou myšku, ježka i ostatní .. hodně znatelné, že bylo ještě tak nějak vše ve výrobě ... tady i krtek mluví .. hodně roztomile a vážně se mi to líbí, ale abych pravdu řekla, když promluví výjímečně jedno slovo za díl, líbí se mi to snad ještě víc ... je to sice asi nepochopitelný, ale jako malá holčička jsem se vždy těšila, až konečně promluví a to čekání mě vždy bavilo a byl to jeden z mnoha aspektů, které mě u toho držely.

Červená Karkulka (2011)

Rozhodně to nebylo nejhorší, ale určitě to taky nebylo nejlepší. Každopádně uplně špatné to nebylo, vcelku se na to i daloo koukat, Červená Karkulka to byla minimálně a scéna s "babičko, proč máš tak velké oči" by se rozhodně dala vypustit, působila příliš komicky. Ovšem, když si odmyslím název snímku, pak je to průměrný vcelku dobrý film. Můžu na rovinu říct, že jsem čekala daleko míň a daleko větší zklamání, nakonec jsem byla i celkem potěšena v rámci možností. 2 a půl *.

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Když jsem byla malá, tuhle pohádku jsem milovala. Po letech jsem si ji pustila a zjistila jsem, že příběhově se mi líbí stále, ovšem herecký výkon a hlavně mluva Tomáše Valíka mě přiváděla k šílenství. Není on lehce mentálně zaostalý, jestli ano, potom se omlouvám, jestli ne, tak stejně nevěřím. Každopádně děj pohádkového příběhu byl zajímavý, něco jiného a ne ta ohraná písnička pořád dokola.

Vzpomínky na lásku (2004)

Nádherná hudba ... smutný příběh, šťastný příběh? Kapesníčky došly a já mám na dlouhou dobu o čem přemýšlet. 감사합니다

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tento dil mam nejradsi. Nejvice si tento dil ze vsech cenim po humorne strance. Hlasky typu "Ale ja jsem vyvoleny" nebo "klepeta" a dalsi .. jsou proste vynikajici. Vtipne a neprehnane do hlouposti. Vsechny dily jsou vyborne a napinave. Avsak tento ma i kapku vtipne stavy. Druh humoru, ktery je mi nejblize.

Hledání Země Nezemě (2004)

Ten film trvá tak pět minut, ne? Je to něco tak nádherného, křehkého, smutného ale i plného nadějí, že jsem měla pocit jako by čas letěl daleko rychleji a já jen hltala každou sekundu tohoto umění hereckého, hudebního i režisérského. Nic nechybí, nic nepřebývá. Dokonalá souhra všech aspektů :-) .... a oceňuji i Jana A.P. Kaczmareka, jelikož hudba byla okouzlující.

500 dní se Summer (2009)

Realita je těžce nevyzpytatelná a to tehle film odhaluje v plné míře .. Takový je život.

Rodinná prokletí (2010)

zvláštní .. nevím, co říct. Nevím, co si o tom myslet. Asi se mi zdá, že se režisér snažil o velmi silný příběh, který se mu vážně nezdařil. Ale to také není přesné, ono to bylo velice zajímavé. Je pravda, že to zajímavé bylo asi jen proto, že jsem celou dobu přemýšlela, jestli to hodlám vůbec dokoukat do konce. Vážně nevím, příliš rozporuplný názor na to mám ..

Pokání (2007)

Opravdu velice silný a těžký příběh. Nutí přemýšlet - to na filmech miluji. Ovšem zdá se mi příliš utahaný a protáhlý. Začátek zbytečně dlouhý a během filmu spousty a spousty zbytečných scén. Zpracování se mi příliš nelíbilo, ale jak říkám, příběh má hloubku a sílu, hodnotím hlavně to. Konec byl dojemný a příjemný.