• Pohádka

Líbáš jako Bůh (2009)

Naprosto uzasne .. vykouzli to usmev a dobrou naladu, neni tam nic negativniho, smutneho, je to proste krasny pozitivni pribeh, ktery prinasi radost a usmev na rtech. Nadhera. Spousta nadhernych vtipnych hlasek. Celou dobu jsem se smala a bylo mi krasne. Takze uzasny film, je to mile a nadnesene. Ten zivot je nekdy frkot, co? :))

Zarafa (2012)

Dnes jsem to videla (ve francouzstine) a musim rici, ze to je naprosto nadherny, nezny, krehky, smutny i vesely dilo, ktery rozhodne stoji za to! Vhanelo mi to usmev i slzy do tvare. Neda se tomu vytknout vubec nic. Je v tom velka moudrost a filozofie zivota. Proste nadherny. Bez vahani za 5*. PS pro Lachtana: Ne každý je tak bystrý, aby tu moudrost našel nebo hledat chtěl :-)

Zlatá panna (1980) (TV film)

Herecké výkony herců, na které se nedalo ani dívat, stály totálně za nic. Herci oškliví a nesympatičtí. Zpracování bylo nudné a neumělecké. Celou dobu to byla vyloženě jen a pouze otrava, dokonce i PAN herec Miroslav Donutil tam stál za prd. Tohle se nemělo vůbec nikdy natočit. Jedno z nejhorších děl, co jsem kdy viděla.

Správci osudu (2011)

Snimek se mi libil opravdu hodne, kolikrat jsem ani nedutala. Uctihodny napad. Nejvice me zaujalo pojmuti "Sefa". Ovsem posledni hvezdu nedam diky tomu, ze mi tam chybelo vice komplikaci pri uteku, chtelo to trosku vic akce a dumyslnosti v posledni scene, kdy ruku v ruce probihali hlavni hrdinove dvermi.

V peřině (2011)

Tento zanr prilis neopevuji a neni to dle meho vkusu. Kazdopadne si mysiim, ze autori z nadpolovicni vetsiny dosahli toho, ceho dosahnout chteli a mozna diky prave tomu by se dalo ukol hodnotit jako splneny. To, ze se na to prilis nedalo divat je vec druha. Fantazie je velky pojem a tezko hodnotitelny, jelikoz fantazii se meze nekladou, zavisi na vkusu a vlastni velikosti. Fantazie je treba ocenit a proto 3*, ikdyz me se to ani v nejmensim nedotklo.

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Jedna z nejhorsich pohadek, co jsem kdy videla. Herecke vykony se ani zdaleka nedaji nazvat hereckymi. Naprosto otresne zahrane, naprosto otresna kamera. Jedine, co je tam vylozene nadherne je zamek a okolni krajina. Coz ovsem neni objektivni, jelikoz tam bydlim a na zamek Nachod se divam primo z okna. Teplicko-Adrspachske skaly jsou unikatni a Broumovske jakbysmet, ale ty uz byly v mnoha pohadkach. Krajina uzasna, pohadka priserna. Dve hvezdy jsou pouze za pribeh, ktery se mi jevi jako opravdu pohadkovy a vicemene pekny, ovsem to by to do ruky museli vzit odbornici a ne odpornici :) .. vsichni herci vypadaji jako z ustavu pro labilne chore.

Micimutr (2011)

Nepředčilo to mé očekávání ani náhodou ... vcelku obyčejná pohádka, která není nikterak úžasná, ale rozhodně také není vůbec špatná, určitě byla spíš dobrá, nežli zlá ... ve chvíli, kdy děj skočil do moderní doby, jsem dostala obrovský strach a lehce se znechutila, ale nakonec to nebylo ani v moderní době tak zlé, což bylo skutečně milé překvapení. Takže lepší nadprůměr ..

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Naprosto krásná a vtipná pohádka, překvapená nejsem, věřila jsem, že to bude zdařené. Náznaky moderna obyčejně v pohádkách nemám ráda, ale tady vše proběhlo ve vtipné verzi, hodně jsem se bavila a byl to příjemný zážitek. Nádherné písničky zpívané dvěma skvělými zpěváky. Každopádně se budu opakovat, ale nejvíce chci vyzdvihnout podařený humor.

Barbapapa, Les (1973) (seriál)

Pomerne roztomile .... velmi oblibeny detsky serial, ktery ma obdobu i v plysakach, potiscich na povleceni, nadobi, prostirani, batozich do skoly .. dokonce i knizky jsou :)) ... Velka rodina se sedmi detmi, vsichni jakasi neurcita tvarovaci hmota :D