• Pohádka

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Tomuhle ja rikam dokonaly inteligentni humor. Nikdy nemuze byt nic vtipnejsiho, inteligentnejsiho a lepsiho. Neni mozna. Tohle je dokonalost a genialita v jednom. Sverak se Smoljakem a Cimrmanem (tato trojice :-D) jsou neprekonatelnym duem. Cimrman diky nim obvzivl. Ta dokonalost, ze spousta lidi veri, ze vazne zil, je neskutecne vtipna, az vhanejici slzy do oci. Vsechna dila jsem impozantni a perfektni. Tezko je hodnotit jednotlive, ale pravdou je, ze jedno z mych nejoblibenejsich je prave toto. Nejuzasnejsi humorovy vkus vubec. Uchvatne a recberouci bez vyjimek. Kdybych mohla dat hvezd padesat, dala bych.

Šíleně smutná princezna (1968)

A zase jedna z tech klasickych a prvnich, co jsem mohla vubec videt. Od mala je jednou z mych nej. PIsnicky jsem si zpivala tak dlouho, az jsem vsechny kolem stvala. Vynikajici pohadka.

O statečném kováři (1983)

Jedna z prvnich, co jsem kdy videla. Vzdycky jsem ji mela rada, ikdyz je takova ponura a tmava. Pro me ma obrovske kouzlo. A ustredni melodii si piskam porad dokola.

Kung Fu Panda (2008)

Super souboje a uzasna moudra od mistra Sifu. Pribeh o tom, ze i nemozne je mozne. Tuhle tematiku miluji. Neni to jen pohadka, je v tom hodne pravdy a filozofie, staci trochu naslouchat.

Madagaskar (2005)

Super humor, skvela hudba, paradni animace a neotrkany dej. Potrebujete snad vic?

Cesta do fantazie (2001)

Tohle je nepopiratelne nejlepsi Animovy film, co jsem kdy mela cest videt. Dokonala fantazie a myslenka, nadherna japonska animace. Krasne emocne nabite s uzasnou doprovodnou hudbou. Tady se neda nic vytknout, je to sperk mezi sperky.

Shrek (2001)

Jednicka je bezpochyb nejlepsi. Dvojka tez, pak uz to pokulhava. Super hlasky, super animace. Otravneho oslika si musi kazdy zamilovat. Rozhodne jeden z nejlepsich zahranicnich animaku, ktery vzdy pobavi a da se sledovat opakovane bez otravy.

Ratatouille (2007)

Neotrele a originalni.Pobavi male i velke. Super animak. Urcite ne jen na jedno zkouknuti, da se vickrat dokola bez problemu :) Cistych 5 hvezd.

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Jest velkou skodou prevelikou, ze se mi nedostalo sance videt Tajemstvi nazivo. Ale i v teto zaznamove verzi jsem zcela pohlcena. Dokonale herecke vykony podtrhuji perfektni zpev predevsim Lucky, Jany a Lindy, ale i ostatnich. Jsem ohromena a uchvacena. Neskutecne poutavy pribeh, vyborne zvladnute skoky do snu a naprosto neprekonatelne velke finale. Absolutne neocekavany konec, nepredvidatelne a ohromujici. V dialozich se da najit i velmi mnoho moudra. Tleskam. Na tomto se podileli opravdovi velci umelci.

Byl jednou jeden král... (1954)

Kdyz jsem byla jeste mladym mladetem, nebyl to salek meho caje. Rozhodne jsem tuto zalezitost nevyhledavala, nebavilo me to. Ovsem dnes se casy meni stejne jako lide i jejich vkus. Jsem uchvacena primo uchvatne uchvacujicim zpusobem. Werich s Burianem si platnem primo protancili zlehka velkolepou cestu umenim. Ta souhra, ten vykon, ten pocit a umeni zaujmout, ta dokonalost herectvi, humoru, gest a revu je jako nekonecna davka poezie, endorfinu a heroinu dohromady. Totalni herecka bazen. Dokonale dialogy, bez jedine chyby. Dej ma stavu i balanc, smrnc i vkus. Neurazi, potesi, zahreje a rozesmeje. Ba dokonce smichy do kolen vas dostane. "Ja ze jsem tajtrlik, ty jses tajtrlik. Za prve nevim, co to je a za druhe me to urazi!" Vsechny sceny zahrane duem panu hercu se staly legendou a verim, ze jeste deti nasich deti i dale se u toho budou usmivat :)))