• Pohádka

Tarzan (1999)

Nádherné, vážně nádherné. Naprosto oceňuju, že postavy nezpívaly a písně hrály rádoby do vzduchu. Krásné písně, musím vyzvednout sountrack, protože u Disneyovek bývá trochu slabší. Disneovská animace je úžasná vždy, ale ta krásná příroda mě vážně dostává. Bylo to opravdu úchvatné prostředí. Všimli jste si, že mamka Goryla vypadá jako Bohdalka v Nesmrtelné tetě? :-D .. finální scéna s dědulou na lijáně je neskutečně vtipná. Prostě naprosto povedená pohádka. Bravo.

Bílá masajka (2005)

Já nějak nevím, co si o tom myslet ... Ani nevím, jestli mě to vlastně bavilo a nebo ne ... a přesto dávám čtyři hvězdy, tak hádám, že ano, ikdyž si myslím, že spíše ne ... Každopádně je to neuvěřitelné, že se něco takového vážně stalo. Nakonec utekla, ale každý rozumný člověk, co by byl v její situaci by utekl asi už po prvním sexu a nebo ihned potom, co viděl, že pije krev z mrtvé krávy. Myslím, že tehle film budu asi ještě chvíli vstřebávat. Vždycky jsem si myslela, že na národnostech a kulturách nesejde, ale poslední dobou se čím dál tím víc přesvědčuju, že na tom záleží!

Jak vycvičit draka (2010)

Páááni .. to bylo .. to bylo prostě super!!! Nemám, co dodat. Hudba, animace, příběh, zpracování .. všechno naprosto dokonalé. Od začátku dokonce mě to zcela pohltilo a nepustilo ani na sekundu. Bezzubka je dokonalá a roztomilá a vyvolává v divákovi přesně to, co si z filmů odnést má ... a to je chtíč mít také takového draka a já ho chci! :-) Perfektní animovaný příběh ne pro uplně nejmenší. Efekty byly super a já si to užila od začátku až dokonce. Kdyby šlo dát více hvězd, dala bych .. 110%

Jack (1996)

Považuji za důležité vám sdělit, že když jsem to jako malá viděla poprvé, pozvracela jsem náš gauč při shlédnutí jedné scény. :-D

Din of Celestial Birds (2006)

To není film, to je umělecké dílo, kterému bych na výstavě extravagantního umění dala klidně pět hvězd, ale jako filmu rozhodně ne ... Možná, kdyby tam byla lepší hudba ... ale tahle stála fakt zaprd ...

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Spousta krásné i kruté pravdy zachycena v pocitech a jejich projevení .. Kdo umí naslouchat a vnímat, toho to ovládne .. kdo neumí .. bude se nudit. Nádherný konec. Mrzí mě, že jsem ještě nečetla knihu .. :)

Merlin (1998) (TV film)

Má nejoblíbenější verze tohoto období :) ... když jsem byla malá, často to dávali v televizi a já se na to vždy těšila a napjatě čekala ... je to jedno z nejkrásnějších fantazy, co znám. Já nehodnotím triky, ale příběh a ten je opravdu nádherný,neotřelý a naprosto originální. Výborné herecké výkony a ke všemu i krásné herečky.

Tajemství (2006)

Tehle dokument rozhodne dokaze zmenit zivot. K lepsimu. Lide byvaji skepticti a dokazou ho lehce odsoudit. Je to jen na Vas, jak dukladne naslouchate, co tam rikaji, je to jen na Vas, jestli chcete se svym zivotem nekam pohnout a byt stastni. Ja podle toho, co tam vypravi zila uz rok pred tim, nez jsem to videla, ale i tak je nadhera to videt. Znovu a znovu. Popohani to jako motor. Nejsme z ocele a nekdy nam hold dojdou baterky. Takoveto druhy dokumentu mi slouzi jako nabijecka. Stoji to za to!

Madagaskar 3 (2012)

Jednička a dvojka byly naprosto super a počůrávala jsem se smíchy ... tady byly vtipné scény, vtipné momenty ... ale tím to hasne. Taky mi moc nedává smysl, proč chtějí opouštět Afriku, když jim bylo přeci tak dobře, Alex našel rodiče a byly v prostředí, kam patří .. skončit u cirkusu ... no nic moc teda .. Takže příběh je na prd. Smysl ještě horší. Občas jsem se zasmála. Jen prostě nechápu, proč tak vysoké hodnocení ... neříkám však, že to bylo nejhorší, to určitě ne ..

Poslední z Furlongů (2011)

Přijde mi to velmi originální a nápadité .. nějakýmsi jakýmsi zvláštním způsobem mě to do sebe vtáhlo a já se zaujatě dívala. Začátek byl takový, že jsem přemýšlela, zda to nemám vypnout. Ovšem, přemohla jsem se a po chvíli bych to už vypnout nedokázala. Dostalo mě to svou nápaditostí. Neříkám, že je to úchvatné a dokonalé. To ani náhodou ani nehodou. Však je to zajímavé a zvláštní tím lepším způsobem.