• Pohádka

Princezna Mononoke (1997)

Velký příběh prince Ashitakyho. Velice originální téma, které se povedlo nádherně zpracovat. Hudba se též zdařila. Po celou délku filmu jsem ani nedutala a byla jsem zcela pohlcena dějem, ale popravdě i přes to, že mě to vtáhlo do sebe a i přes to, že je to jedno z těch uplně nejlepších anime, tak musím říct, že jsem čekala více. S tím, jak moc velkou chválu tu máte jsem jednoduše vážně čekala více. Neříkám však, že by to bylo špatné, naopak, jsem uchvácena :-)

Věčný příběh (1998)

Potrpím si na české pohádky, ale tahle je rozhodně naprosto nejlepší z tech zahraničních ... předčí určitě i spousty tech českých. Jedna z mých nejoblíbenějších verzí Popelky ... ta je má oblíbená, ať už je ve formě muzikálu, moderního filmu pro teenagery nebo v podobě české klasiky. Tahle se neskutečně povedla a nikdy mě neomrzí. Se skvělou a krásnou herečkou, nádherným prostředím i celým příběhem. Je to netradiční, originální a rozhodně nenudí ... dopořučuji milovníkům popelčiných příběhů .... sní se nad tím krásně :-)

Na vlásku (2010)

Kristova noho, ten dědek Amor a kůn Max jsou naprosto dokonalí a já se směju ještě teď. Evžen je fešák a princezna prostě úchvatná. Naprosto jsem si to užila a musím říct, že jsem neskutečně překvapená, jak moc se to povedlo. Super humor..

Útěk do divočiny (2007)

ústřední písnička je vážně dokonalá...Obdivuji, jak perfektně je zpracované vyvíjení mysli při takových zážitcích. Mysl pracuje nepřetržitě a tohle jen urychluje její vývoj a kamerám se to prostě povedlo ztvárnit. Nádherný film plný moudra a krás světa. Už se těším, až ta místa také navštívím :)

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Super. To nemá chybu. Užasný humor a musím vyzdvihnout soundtrack, protože ta ustřední písnička (ale i ostatní znělky) ta je naprosto dokonalá a jedna z uplně, ale uplně nejlepších, co jsem kdy vůbec slyšela. Chvilkama byly lehce slabší herecké projevy, ale zaznamenala jsem to jen párkrát a 12 měsíčků v podání takových velikánů, to rozhodně okamžitě zastínili. Jako rádoby druidové ve stonehenge byly dokonalí. Moc se mi líbilo, jak to spracovali, jak to vypadalo, jak čarovali ... prostě vše. Musím říct, že jsem nesmírně překvapena, nečekala jsem, že se mi ta pohádka bude až tak moc líbit. Ale vážně super. Hvězdy bych dala 4, ale ta jedna navíc je tam trochu pro zlepšení průměru.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Libilo. A moc. Rozhodně nejlepší rolí byla ta Trojanova, dokonale zahrané. Zajímavý příběh, neohraný děj, výborné zpracování. Líbí se mi i to, že v hlavní roli jsou neokoukaní herci a v rolích vedlejších ty největší klasy. Více ani nemá smysl psát. Prostě hurá, další super pohádka do sbírky :-)

Malý Buddha (1993)

Nádherné zpracování nádherného příběhu. Přenádherné prostředí i myšlenky.

Tohle je válka! (2012)

Já jsem se prostě bavíla. Ano, mohla bych vytýkat a pitvat spousty věcí, ale proč? Já si v názvu jasně přečetla Americká komedie a to mi stačí k tomu, abych věděla, do čeho jdu, tak si na to nadávat nepotřebuju. Ve finále jsem se smála parádně a to je hlavní. Oddechovka pro úsměv.

Holka na hlídání (2007)

Jeden z tech trochu lepsich filmu takovehleho typu :-) Hodnotim ho tedy pouze v tomto zanru ..

Pouť (2010)

Plna dojmu, ochuzena o dech, obohacena o slzy dojeti a souzneni. Tohle musim hodnotit jedine subjektivne, k objektivnosti mam v tomto pripade velmi daleko. Neskutecny mentalni rust, vyvoj duvery i duse. Cloveka to laka jit tez a ja pujdu :-) Byla jsem rozhodnuta uz predtim, nez jsem toto videla, ovsem ted se to pro me stalo zivotni nutnosti. Na tohle se clovek nemuze jen divat, tohle se musi zazit a procitit celou svou bytosti tak maximalne, jak je to vubec mozne. Taky chci vyzdvihnout soundtrack, protoze ty pisne byly prekrasne a dokonale. Totalne krehke a zapadajici .... Uzasne!