• Pohádka

O labuti (1982) (TV film)

Tohle byl velký zážitek. Proč je tato krásná pohádka zapomenuta? Má výborné herecké obsazení a vynikající hudbu. Nejvíce se mi ale líbily dialogy, samé krásné a moudré věty. Bylo jich tam přeplněno. Nádherná to slova.

Kráska mezi muži (2010) (TV film)

3,5 hvězdy .. krása se dívat na tak pěknou tvářičku jako je Hilary ... a život mezi muži v obleku a psaní článků? Tak to jí teda závidím, můj sen. Milá, roztomilá romantická komedie. Rozhodně žádný nadprůměr, ale bylo to vážně koukatelné, jednoduché a splnilo to účel. Ničím to neurazí :)

Dračí prsten (1994) (TV film)

Může obsahovat SPOILERY! Zajímavá pohádka, ze které na mě neodmyslitelně neustále dýchala Fantaghiró. Příběh byl poutavý, ne moc originální, přesto nezklamal. Princ a princezna jsou nádherní a krásně se na ně dívá, tak by to podle mě mělo být. Ovšem, kde je slibovaný Marek Vašut, na to jsem opravdu nepřišla. A občas rozum zůstává stát nad tím, jak je možné během jednoho odpoledne projet poušť až k zasněženým lesům, jak může panenka překousat lano, když to nedokážou ani lidské zuby a nebo jaktože železné brnění prince Victora se pod jeho bradou prohýbá jak guma. Objevilo se tam spousty chyb. Ale když na ně zapomenu a prominu je, tak musím říct, že se mi pohádka stejně vcelku líbila. Jen si myslím, že je to na jedno shlédnutí, víckrát ji asi nebudu potřebovat vidět.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Zajímavě zvláštně krásné. Při pohledu na tu neskonale okouzlující přírodu se člověku až svírá srdce. Obzvláště v kombinaci s tak procítěnou hudbou. První slzy vytryskly už na jaře, lítost, soucit i předsevzetí ve mně okamžitě zapracovali. Na začátku léta jsem váhala a procházela rozporuplnými úvahami, avšak koncem léta tekly slzy bolesti a ztráty. Podzim vyvolal opovržení a následné zpytování svědomí za rychlé soudy. Ve finále to ovšem už bylo dojetí a uznání. Zima zamrazila všechny naděje a přiživila slzy smutku a úcty k mistrovi starému i novému. Přinesla poznání reinkarnace a oddanosti. Jaro zachovalo otevřenost mysli, chápání i různorodosti pochopení. Na konci však neskonalou úzkost a zvláštní pocit smysluplnosti z opakovaného koloběhu.

Paní Zázračná (2009) (TV film)

To bylo fakt zvláštní vidět Dawsona i jinak než Dawsona a přesto Dawsonem vždy zůstane :-D ... normální lehká romantická komedie, která si na nic nehraje a je tím, čím být chce ve své kategorii.

Zachraňte Willyho 2 (1995)

já tohle hodnocení prostě nechápu, jednička byla jen o kousek lepší, tohle je taky super pokračování, které si na nic nehraje a je přesně tím, čím být chce a má. Filmy by se měly hodnotit ve své kategorii a tak mi tohle vychází jako super věc :)

Zachraňte Willyho! (1993)

Říkejte si, co chcete, ale podle mě je to nadčasové, originální, kouzelné a úchvatné. Vždycky tehle film budu milovat! A chci kosatku domů!

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Nádherná klasická Disneovka :-) Ale musím říct, že ikdyž tuhle pohádku Disney nevymyslel, tak do ní přeci jen mohl trochu zasáhnout, protože ten konec mi přijde moc uspěchaný a nelogický, stačilo by i scénu navíc mezi polibkem a odchodem. Jinak krásná pohádka ... Disney jako vždy opět nezklamal.

Popelka (1950)

Parádní zpracování mého oblíbeného popelkovského příběhu. Nemám, co vytknout, až na dvě malé drobnůstky, které mi jsou vcelku ukradené a to: Zvláštně se měnící barva vlasů Popelky při každé příležitost a to, že první i druhý střevíc je zkoušený na stejné noze.... prkotina. Pojetí je prostě krásné a vážně mě to nadchlo.