Frank (2014)

coca-cola lipstick ring go dance all night dance all night

Indie Game: The Movie (2012)

ed mcmillen (super meat boy) je sympaťák, phil fish (fez) ufňukánek a jonathan blow (braid) nepochopenej umělec, nejlepší na tom celým je ale stejně jim guthrie a jeho geniální soundtrack. spolier alert: dělat hry není easy.

Dorian Gray (2009)

veškerý esteticismus a dekadence předlohy eliminována do co nejopulentnějších orgií. gratulace oliveru parkerovi za nejhorší filmovou adaptaci všech dob.

Submarino (2010)

vinterberg na trierovský mód "zkusím, na co všechno mi diváci naletí" najel - soudě dle reakcí - dost úspěšně.

Att döda ett barn (2003)

je trochu škoda, že zrovna ta nejvíce citově vyděračská z povídek stiga dagermana si zasloužila už dvě filmové adaptace.

Edvard Munch (1974) (TV film)

i když je tam podle mě až moc freuda a munchův umělecký radikalismus je poněkud přehnaný, watkinsovi se povedla opravdu unikátní - a hlavně esteticky čistá - biografie a sonda do prostředí kristianské společnosti fin de siècle, která přebije i to klišé o geniálním umělci se sebedestruktivními sklony.

Mladý Andersen (2005)

dívá se na to celkem hezky, lze se však vyhnout následné averzi k h.c.a.? slyším ďábelský záhrobní smích adama oehlenschlägera, přičemž soudě podle filmu andersen jen natahuje moldánky... (nadějí je, že jde o vytříbenou mystifikaci.)

Hip, hip, hurá! (2004)

uff.... takže malá švédská kočička se připravuje na svojí první hemparty, kde - aby byla schopná oslovit svého idola, průměrného svena svenssona v teplákách - to trochu přežene s konzumací, opije se do bezvědomí, a už spěchá sven s foťákem, vyhrnuje jí sukni a triumfálně pózuje. co myslíte, objeví se inkriminované fotky druhý den po celé škole? bude si papá myslet, že má doma třináctiletou běhnu? najde se mezi svenovými kamarády slušňák, který procitne z pubertální bezcitnosti? je puberta příšerně složité životní období?

Dante's Inferno (1967) (TV film)

dante = dante gabriel rossetti. inferno = jeho posedlost můzou prerafaelitů, elizabeth siddal. je to film stejně nezapomenutelný jako samotný příběh rossettiho sbírky básní, jež byla vhozená do elisabethiny rakve jen aby mohla po pár letech rossettiovy finanční tísně spatřit i jiný než onen svět.