Zavraždění Johna Lennona (2006)

průměrné a snadno předvídatelné drama s obsesivním psychopatickým mešuge v hlavní roli. co tenhle film odlišuje od všech ostatních niterných příběhů velkých vrahů je snad jedině mučednický status johna lennona. při tak nudném filmu o tak nudném člověku se navíc touha někoho zprovodit ze světa a zažít tak alespoň na chvíli nějaké vzrušení jako mark chapman nejeví zrovna nepochopitelně.

Ex Drummer (2007)

nejlepší soundtrack (lightning bolt, mogwai, isis), největší péro (50cm), nejvíc machohardcore kapela (the feminists) a navíc jasné poselství toho, že spisovatelé jsou ty největší kurvy ze všech.

Kurz negativního myšlení (2006)

tady platí dvojnásob, že pokud se v nějaké z postav poznáte (podle výčtu postav - fyzických a duševních kriplů - zdánlivě není o co stát, ale je to stejné jako s filmem samotným), nikdy na tenhle film nezapomenete.

Tracey: Fragmenty (2007)

tak trochu lepší třináctka. nepochopitelně geniální soundtrack (sestavený členy broken social scene), nudná visuální onanie (zpočátku paralelně rozběhlý děj alespoň nutí člověka k pozornosti), otravná zmatená patnáctka a její hledání sama sebe...

Král Artuš (2004)

nejlepší na tom všem je patnáct vteřin stellana skarsgårda a madse mikkelsena někde ke konci. švédsko:dánsko 1:0

Cabriolet (2001)

tobiáš dokazuje, že vedle spisovatele/hudebníka/atakdál-intelektuála umí být i herec-komik.

Dům voskových figurín (2005)

geniální popkulturní obsazení, jemuž vévodí paris 'královna komedie' hilton. škoda, že chvílemi hrozí nebezpečí zaměnění s XXVII fiktivní řadou seriálu gilmorova děvčata.

Walk the Line (2005)

mám tak trochu pocit, že by si johnny cash zasloužil něco lepšího.