23 (2007)

Tezko se to hodnoti...Dejove je to opravdu o nicem (ikdyz po shlednuti tohoto filmu si dam na par lidi pozor protoze 17.06. plus jeste navic rok 1985 me trosku stresuje :D:D) ale jinak je to fakt blbost!!! Co se tyce Jima Carreyeho...velmi mile me prekvapil a dokazal ze muze hrat i seriozni role a ne jenom dementniho lovce zvirat!!! Kdyz sectu vsechny plusy a minusu...davam 3* za odpocinkove, lehce napinave pokoukani na velmi dobreho J.C.

Ray (2004)

Moc toho psat nebudu protoze kdo ten film videl, vi co ma dat za hodnoceni. Hudba Raye Charlese je naprsoto skvostna a opravdu "neco" rikajici. Clovek, ketry se navzdory osudu dostal na vrchol a stal se legendou v mnoha hudebnich zanrech (jazz,swing,country) je pro me velikym vzorem a vim o nem vskutku vsechno. A podani Jamie Foxxe? Oscar samozrejmosti...a pro me jeden z nejuchvatnejsich hereckych vykonu jaky jsem kdy videl!!!

Shrek Třetí (2007)

Ze vsech ocekavanych trojek ktere se v kinech (popripade jinde :D) zatim objevili je Shrek Treti bez debat nejlepsi. Z tohoto pohledu jasny nadstandart! Na druhou stranu pri srovnani s 1 a 2kou o zelenem Zlobrovi je tento dil nejslabsi a zaostava snad ve vsech bodech. Predevsim vtipu je zde velmi poskromnu. Ale to je celkem pochopitelne...kdyz se potreti koukate na to same opravdu se zasmejete jen velmi zridka. Treti dil dle meho nazoru vykrada dily predchozi a nenabizi opravdu nic noveho. Snad je to jen "klid pred bouri" (v podobe zaverecneho ctvrteho dilu)

Tajnosti (2007)

At si kdo chce, co chce rika jsou Tajnosti jasne nejlepsim ceskym filmem za dlouhou radku let. Horko sladka tragikomedie o krizi stredniho veku jedne zmatene zeny. Cely fiolm (dej, plytke dialogy a "trapne" velmi neocekavane chvilky) jakoby ze vsedniho zivota primo vypadly. Vsechno toto pusobi velmi uprimne, nostalgicky misty az tragicky. Vse podtrhuje vynikajici hudba v cele s jazzovou kralovnou Ninou Simone. Doporucuji kazdemu kdo stoji opravdu o hodnotny filmovy zazitek.

Osm a půl (1963)

Felliniho tvorba mi az do nedavna velmi unikala. Pripadal jsem na ni mlady, nevyzraly a nezkuseny. Pres vsechny tyto prekazky jsem se rozhodl zacit s timto filmovym geniem. Snimek 8 1/2 vypravejici o vnitrmim zmatku cloveka, ktery je zpusoben krizi stredniho veku a tvurci krizi, me velmi sokoval. Tak hrube a surrealisticke vyjadreni "dusevniho neporadku" a snahy najit nejaky smysl zivota me opravdu (ale mile) prekvapilo. Tento film nabizejici vsechny "klasicke" prvky Felliniho dila : zeny, sny, vzpominky, poeticke obrazy a vynikajici kameru, je jednoduse genialni. Zaverm musim jeste zminit naprosto brilantni hudbu Nina Roty, ktera dava filmu nezapomenutelnou atmosferu!!!

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Velmi zdlouhave, hodne zmatene a celkem nic nerikajici. Dej je naprosto mizerny. Dialogy dlouhe az prilis uzvanene a vetsinou i velmi nudne. Davam dve hvezdicky (o prvni se deli Chow a "velmi tajeny" umelec v roli Jackova otce a krale piratu) :-) a druhou si zcela po prva zaslouzi hudba od Hanse Zimmera!!! Na zaver staci jen rici trikrat a dost a tise doufat ze se nedockame dilu s nazvem Pirati z Karibiku: Pramen zivota :D:D

Terkel má problém (2004) odpad!

Naprosto dementni snimek o nicem. Hledat tady nakej dej je asi nejvetsi chyba! Alespon kdyby to bylo vtipne, ale ono neni. Nadavky a vulgarismy litaji nesmyslne jeden za druhym a divaka spise nudi. Neda se hovorit ani o satire ci parodii ke ktere se film chtel pravdepodobne priblizit. Nezbyva nic jineho nez vsechny kopie znicit aby netrpel uz nikdo dalsi... Pokud se opravdu chcete bavit urazejicimi hlaskami a zesmesnovanim ostatnich vezmete si jakykoli dil South Parku a budete o mnoho vice spokojeni !!!

Říkejte mi Kubrick (2005)

Vynikajici zalezitost...vtipne, intenzivni nekdy i dojemne. Dalo by se rici, ze tento film je jakymsi hereckym monologem v podani Johna Malkoviche. Ten predvadi v roli muze, ktery se vydava za slavneho rezisera primo brilantni vykon!!! Brian W. Cook udelal z velmi jednoducheho scenare opravdu kvalitni snimek, ktery spolecne s hudbou z Kubrickovych filmu nabizi nevsedni podivanou!!! Pro milovniky S.Kubricka a J. Malkoviche povinnost, jinak doporucuji vsem kteri chteji shlednout opravdu neco DOBREHO.

Fontána (2006)

Dnes jsem smazal predchozi komentar...staci nechat jedinou vetu: "Together We Will Live Forever"

Spider-Man 3 (2007)

Obrovske sklamani. Davam ** Jednu za Sandmena a druhou za zaverecnej boj. To je ale hodne malo od tak ocekavaneho filmu ktery mel latku nastavenou velmi vysoko. Bohuzel Sam Raimi se nepokusil ani vyskocit jenom zmatene probehl a nechal za sebou cosi na co se brzy zapomene. Cely film pusobi velmi nudne a chaoticky. Misty bych to oznacil za velmi trapne. Toto cele podtrhuje naprosto priserny cesky dabing(bohuzel ang verze nebyla dostupna v mem kine)!!! Takze jestli je toto opravdove sbohem s pavoucim muzem...je to velmi nepovede louceni :-(