Notting Hill (1999)

At delam co delam, tohle proste miluju :-) Vynikajici herci, dobra hudba, vtipne ale oprvadu velmi vtipne dialogy. A Julia, nepamatuju si film, kde by byla tak krasna a sexy. V anglictine je film fajn ale s ceskym dabingem a vyse zminenym nemuzu jinak nez za *****

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Rika se, ze pokud ctete knizni predlohu driv nez vidite film, jste pak po filmove projekci velmi zklamani. Toto se mi stalo ve velkem mnozstvim pripadu ale LOTR je jiny. Knihu jsem cetl o mnoho drive nez film, ale to co se delo v kine...to byla slast. Skvela hudba, nadherne zabery, vynikajici herci a to vse do sebe genialne slozene Peterem Jacksonem. Opravdu smekam a dekuji ze nekdo vyvratil ono otrepane klise o vzdy "lepsich" kniznich predlohach.

Ďáblův advokát (1997)

Naprosto brilantni film. Mam rad Al Pacina a tohle je jedna z jeho nej roli. Nikdo jiny by nezahral satana tak skvele jako on. Co se Reevese tyce predvadi predvadi asi nejlepsi herecky vykon sve kariery. Hudba Jamese Newtona Howarda spolecne s vynikajicim scenarem radi tento film mezi me uplne TOP zazitky. A na zaver jeste k te Connie Nielsen...to je fakt krasa ;-)))

Babel (2006)

Dalsi vynikajici film u ktereho se musi trochu premyslet. Babel nam nabizi mnoho odpovedi na otazky na ktere se ptame casto ale neumime nalezt ta sprava slova k jejich vyreseni. Odpovedi vsak podava ve zvlastni, svym zpusobem krasne ale nekdy az sokujici podobe...Vedle skvelych hereckych vykonu (Pitt a Blanchett se mi libili opravdu mooc) ma film skvelou audiovizualni podobu. Jedinym ale pomerne malym minusem je velmi nepovedene napojeni japonskeho pribehu. To ovsem nesnizuje jeho kvalitu!!!

Rocky Balboa (2006)

Naprosto genialni zakonceni me nejoblinejsi filmove serie ktera se stala Stalloneho zivotni roli. Pribeh o starsim panovi ktery uz dokazal nejenom svetu ale i sobe ze je LEGENDOU. Nostalgicky az dojemny dej s krasne napsanymi dialogy a brilantnim Silvestrem vas priputa k obrzavoce....Na zaver snad uz jen poprat hodne stesti aby Rambo IV dopadl nejak podobne.

Svět podle Prota (2001)

Dialogy a herecké výkony. To je alfa omega tohoto velmi netradičního sci-fi filmu. Kevin Spacey a Jeff Bridges rozehravaji mistrnou hru, která divakovi ukazuje, že síla a krása slova je někdy víc než mnoha milionové efekty. Toto vše vyzdvihuje velmi povedena hudba Edwarda Shearmura

Odstřelovač (2007)

Velmi, velmi spatny film. Akcni zalezitost??? Ale kdeze...po 20 minutach i pri velke snaze usnete nebo se budete znudene divat jak hlavni hrdina rozstrileny skrz na skrz vraci stovkam svych protivniku olovo zpet. Coz ovsem nekdy vyvola usmev na tvari kazdeho "akcniho" fanouska. Za to 1 hvezdicka. Jinak jsem velmi zklaman ucasti Dannyho Glovera na tomto snimku...Dekujeme za Smrtostne zbrane ale to by uz asi stacilo...

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Statni sprava, to je misto kde bych chtel jednou skoncit...Za vzor jsem si vzal sira Humphreyho takze jsem pripraven :-] Dle meho nazoru nejlepsi britsky sitcom! A cesky dabing...taky velmi povedeny.

Bílí muži neumějí skákat (1992)

Tak tohle je basketbalová povinnost. Streetball v Los Angeles to je snad sen každého hráče pod bezednými koši. Wesley Snipes a Woody Harrelson předvádějí sportovní i komediální talent. Při sledování tohoto filmu budou i naproste asketbalové odpurce svrbět prsty na rukou. Doporučuji film sledovat s českým dabingem, protože černošský hlášky na začátku filmu potom jen tak z hlavy nedostanete. :-]

Million Dollar Baby (2004)

Jeden z nejsmutnějších a nejdojemnějších filmů jaký jsem kdy viděl. Příběh o ženě, která se navzdory věku dostane na sportovní vrchol. Udělá vše proto aby si splnila svuj sen. Avšak v jednom okamžiku o všechny své sportovní sny přijde. Běhěm pár vterin se film bravurne přesune z polohy filmu sportovního do kategorie velmi smutného dramatu. Clint Eastwood i Hilary Swank zvládají své role naprosto mistrně a tlačí na divakovi emoce co to jde. Vsechno toto podtrhuje typicka a naprosto uzasna hudba pro filmy Clinta Eastwooda. A závěr, dle mého názoru, na Ameriku velmi odvážný, mě naprosto odrovnal. Slzy v očích jsem měl a budu mít vždy když tento film uvidím.