Vláda (2010) (seriál)

Občas napínavejšie a zaujímavejšie ako severské krimi a tam je latka hodne vysoko. Veľmi dobre napísaný seriál, uveriteľné postavy aj dej, nenudí, netlačí na pílu, nemoralizuje, aj keď prostredie politiky k tomu zvádza. Vyrovnaný po celú sériu, nie je tu ani jeden slabší diel, postavy sú reálne, živé, vyvíjajú sa. Druhá séria za prvou vôbec nezaostáva, skôr naopak.

StB: Přísně tajné! - Aktivní opatření (2022) (epizoda)

Stále mi vadí krátka minutáž jednotlivých dielov, ktorá bráni hlbšiemu pohľadu a zostávame tak často v rovine stručných až útržkovitých informácií. V tomto prípade ale bod navyše za premostenie do súčasnosti a širší pohľad na problém dezinformácií kedysi a dnes.

StB: Přísně tajné! - Velký bratr tě vidí (2022) (epizoda)

Tento seriál to je hitparáda premrhaných šancí. Zaujímavá téma, neokukané príbehy, archívy k dispozícii, tu odborník, tam pamätník k tomu, a potom šup šup 20 minútový patchwork a koniec. Chcelo to podchytiť naraz všetko, ale divákovi ostanú len nenaplnené očakávania.

Pet Shop Boys: Discovery Live In Rio 1994 (1995) (koncert)

Pandemonium ma svojho času oslovilo, Discovery som trpela a nedopozerala. V 90. rokoch bežali na MTV šialené veci, na vlastne nahých tanečníkov som teda mala byť pripravená, no nebola. Obraz i zvuk na dnešné pomery strašný, hudba fajn, Tennantov hlas a frázovanie zbožňujem, ale občasný playback sa nedal prepočuť. Ich kostýmy ma bavia, parochne boli super a unplugged jakbysmed. Ale viac sa k tomu nemienim vracať, ani kvôli Blur. Pri King´s Cross som to zabalila a to je pritom moja srdcovka.

Piargy (2022)

Rada nadhodnotím, po dlhej dobe som sa necítila na slovenskom filme nepríjemne a bonus v podobe Mariána Geišberga veľmi potešil. Síce sa v týchto našich sociálnych dedinských drámach rieši dookola to isté,  tentokrát mi to však nevadilo, najmä vďaka výbornej kamere, uveriteľným dialógom, troche mystična a skvelým hercom v hlavných úlohách. Prvý vulgarizmus som začula v 59. minúte, ostal aj posledným, čo v SK produkcii posledných rokov zvlášť oceňujem. Ušlo mi, kedy sa stihla Juliša medzi znásilnením a mlátením manželky zaľúbiť do svokra, ale veď každý máme nejakú úchylku. Hudba zbytočne tlačila na pílu už od začiatku, čím strácala na efekte,celkovo ale za mňa fajn.

V pasti - V temné pasti (2021) (série)

Do piateho dielu to bola - až na krásne zábery Islandu - nuda, nehodná prvej a druhej série. Vôbec ma nezaujímalo čo sa tam deje. Posledné dve časti celkový dojem mierne zlepšili, ale inak bieda. Postupy polície boli na facku, to už ani Island nezahovorí.

Dej mi své jméno (2017)

Po prečítaní knihy musím stiahnuť hodnotenie, s broskyňou to bolo inak a pekný strýco bol výrazne mladší, čo mení vlastne všetko.

Matky a jiné lásky (2021)

Zbytočný film, ktorý ma postupne čoraz viac iritoval s každou ďalšou nahou scénou, a to nie som žiaden puritán. V centre mali byť veľké city, materské alebo partnerské, ale bolo to strašne chladné. Okrem Olivie Colman, tá aj v tých 4 krátkych scénach s prehľadom prevalcuje hlavné postavy. Slovenské premenovanie názvu filmu som nepochopila. 17. MFF Cinematik Piešťany

Arvéd (2022)

Divácky nie moc vďačný film. Ale českých mainstreamových životopisných drám mám v poslednej dobe dosť, sú si veľmi podobné a vznešene nudné, preto ma tento netradičný experimentálny prístup zaujal. Hlavná postava si takýto formát vyslovene pýta, a aj keď stopáž bola pridlhá a vizuál vyčnieval občas na úkor deja a plynulosti, nie je tomu veľmi čo vytknúť. 17. MFF Cinematik Piešťany