• Krátkometrážní

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

No, co bych k tomu tak řekl, že? Příběhy Asterixe a Obelixe jsem měl vždy velmi rád a to hlavně díky tomu, že měly rychlý děj a spád, což se o tomto filmu říci nedá. Nemá ten vtip, který byl vlastní jejich kresleným filmům. Kdyby vzali příběh v Anglii tak, jak ho známe, bylo by to fajn. Ne, oni zmotají dva příběhy dohromady a z malého frajera s křidélky na helmě udělají idiota. Super propadák.

Transformers (2007)

Trikově hezké, dějově slabé. Vše se točí kolem blbečka, hezké holky a mimozemšťanů, kteří jsou kdovíproč mechanoidi schopní měnit vzhled. Spousta patosu, zpomalených bojových scén a hloupých monologů. Asi už jsem příliš starý na to, abych z toho byl odvařený.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Nejsem už naivní puberťák, abych byl na větvi z variace na Indiana Jonese a Jamese Bonda v jednom. Předchozí díly jsem viděl v tom správném věku, ale dnes při sledování takovýchto filmů podvědomě hledám, kde se filmaři více než inspirovali a tady jsem našel více inspirací, než by se mi líbilo. Naštěstí jsem si nevšiml žádné do očí bijící pitomosti jako u filmů Dana Browna. Ale film jsem si pustil jen kvůli Stane Katic. Celkově film neurazí, ale není to žádný trhák.

Křesťanský magazín (2002) (pořad)

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, proto si myslím, že nízké hodnocení pořadu nemá co dělat s tím, zda je špatný nebo dobrý, ale pouze s lidskou hloupostí a zabedněností. Je to pořad o náboženství = je to vymývání mozků zlou církví a tečka. Že to o tom není, poznáte právě jen v případě, kdy se na něj objektivně podíváte. Žádná superperla to není, ale rozhodně to nepatří do odpadu.

Nespoutaný Django (2012)

Tento film mě potěšil několika maličkostmi, za prvé zvláštní přístup dr. Schultze k životu, jeho velmi bohaté vyjadřovací schopnosti, kterými převyšuje rodilé americké balíky (viz bratři otrokáři na začátku filmu). Za druhé Franco Nero v krátkém záběru s Djangem. Za třetí jakýsi předchůdce Ku-klux-klanu a to, jak dostal po papuli a práskl do koní (i jeho nesnáze s kápěmi). Dále hudba od Morirconeho z filmu Django a také fakt, že jsem neviděl zajímavější Broomhildu... také krátká Tarantineho role a jeho efektní smrt. Je toho spousta, co by člověk mohl kritizovat, co by mohl chválit. Ale tohle je prostě Tarantinovka a ta má svá vlastní pravidla.

Jak prosté (2012) (seriál)

Opravdu nevím, jak bych reagoval na tento seriál, pokud bych předtím neviděl Sherlocka. Asi bych to ani neměl nutkání spojovat s brilantním mozkem Sherlocka Holmese. Po prvních dvou dílech jsem měl tendenci považovat tohoto Holmese za nějakého retardovaného potomka Sherlocka Holmese z 19. století, který kdovíproč měl nutkání přesídlit do New Yorku. Po shlédnutí poloviny první řady jsem si všiml určitého zlepšení. Ale autoři by rozhodně udělali lépe, kdyby se nesnažili upravit si toho detektiva k obrazu svému a "stvořili" si nějakého svého. Kdyby postava měla jiné jméno a byla například obdivovatelem knih A.C. Doyla, byla by mnohem zajímavější. Ale to je spousta kdyby...

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Dal jsem tomu čtyry hvězdy a možná je to jen proto, že jsem tento film viděl rozdělený do několika dílů. Jako celovečerní film si to moc představit nedokážu...

Zítra (2012) (studentský film)

Těžko říci, že je to "jen" studenstký film. Jediné, čím se liší od "opravdových" filmů je stopáž. Nemám problém dát 5*

Zachránci moře (2000)

V konkurenci dnešních animáků např. od Pixaru to už není žádná bomba. Ovšem, před těmi dvanácti lety to bomba byla. Stále hezké, zajímavé animace, které mi v mnohém připomínají staré Disneyovky. Je to určené především pro děti, takže mu určitě musíme odpustit filmovou fyziku a jednoduchá vědecká řešení.. .:)

Můj den (2013) (studentský film)

Tento studentský film u mě dost ztratil tím, že vykradl Douglase Adamse a jeho Stopařova průvodce Galaxií, kde byla sušenková příhoda podána jako příklad anglického klidu a čajové a sušenkové kultury...