• Krátkometrážní

Přesný jako smrt (1983)

V době svého vzniku to určitě bylo zajímavé téma, ale bohužel od té doby zřejmě vzniklo mnoho podobých filmečků, tudíž to pro mne nebyla žadná velká novinka. Párkrát jsem se zasmál, konec byl naprosto předvídatelný...

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Nemá to na jedničku, nemá to ani na dvojku. Pustil jsem si toto dílko na štědrý den a i tak mě nějak neoslovilo. Sorry, průměr tomu dávám jenom proto, že je to Harold a Kumar.

Shrek's Thrilling Tales (2012)

Souhlasím s HellFire, první dva příběhy byly dobré, vtipné, zábavné, ale ten třetí už tam moc nezapadal a nudil.

Slečna nebezpečná (2012)

Fajn. Kdybych měl zrovna něco jiného na práci, asi bych to dělal raději, než se koukal na tento film. Musím přiznat, že Katherine Heigl se mi opravdu líbí, a jen díky tomu jsem to dokoukal. Pár vtipných scén, spousta vaty, taky průpovídky ve stylu Bogarta mi k novopečené lovkyni odměn moc neseděly. A co nechápu, je nezištná pomoc od "Rangera". Proč ji kupoval zbraň, proč ji pomáhal a jak vůbec zapadal do příběhu?

Rodina je základ státu (2011)

Nejsou tu triky, žádné výbuchy ani divoké honičky. Přesně tyto propriety by se objevily ve filmu, pokud by ho točil hollywood. A bylo by to nesmírně na škodu celému příběhu. Je takový český a proto je tak dobrý. Manažer prostě přehlížel pochybné machinace, protože se to tak "dělá". Každý krade, on se má dobře a to je důležité. Je to typicky česká nátura. Každý tento přístup známe a proto ve mě film nechává silný otisk. Na konci se nekoná žádný happy-end a film končí tak, jak končí. Titulky doprovází emotivní píseň Karla Kryla a krásně je podtrhuje. 5*

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První myšlenka, co mě napadla po zhlédnutí tohoto filmu byla, že jednička byla lepší. Ta totiž mohla těžit z nového, neokoukaného a hbitého příběhu o Sherlocku Holmesovi. Takového, jaký předtím nebyl obvyklý. Ale dvojka už není takovým překvapením. Takovým trhákem. A zdá se to jen mně, ale že by tam nebyl žádný mrtvý princ? Bylo sice fajn, vidět Noomi Rapace jinak než Lisbeth Salander a taky chvílemi zahlédnout mou oblíbenkyni Kelly Reilly, ale to z toho ještě nedělá něco, co se přímo vymykalo průměru...

Hledači pokladů (2010) (pořad)

Vždy mě udivuje, jakou veteš američané považují za úžasný sběratelský kousek. Někteří lidé, ke kterým tito Hledači pokladů dorazí, jsou zralí na psychiatrické vyšetření. Protože mít celý dům, garáž a zahradu plnou starého železa je buď úchylka nebo kovošrot. A taky mě udivuje, že jsou to tito dva schopní poté i prodat.

Interande (2012)

Tři hvězdičky za nápad, ale jinak mě to moc nebavilo. Holka pěkná, ale její moudra by mě odradila od nějakého oblbování. A kluk, za kterého se hraje je vůl. Nebo alespoň jeho postava. Tím to hodně ztrácí. Proč ta jeho posedlost to celé pohnojit čím dříve, tím lépe?

Osudový dotek (2004)

Je trochu smutné, že jsem před lety viděl většinu tohoto filmu a až po letech i jeho konec. Přesto si pamatuji velmi dobře jednotlivé scény. Je tu pár věcí, kterým se zdráhám uvěřit, pár situací, které jsou nelogické, ale budiž, nic není dokonalé.

Pohádka o princezně Žravěně (2009) (studentský film)

Pěkné, jednoduché a což není u pohádek tak obvyklé, vtipné :D. Konec trošku hloupý, ale je to přece pohádka. Šteindlerův hlas mi připomněl Z deníku žáka III. B aneb Edudant a Francimor, a i to hodnotím kladně.