• Krátkometrážní

Vždy online (2012)

Krátký film zobrazující lidstvo posedlé facebookem, twitterem a kdoví čím dalším. A lidstvo ztrácející skutečný kontakt. V podstatě nic světoborného, ale pěkné zpracování...

Velkej biják (2007)

Je to hrozná blbost, hrozná slátanina a tak vůbec. Ale jako odpad to označit nemohu. Někdy to bylo alespoň trochu vtipné a v některých případech byla vtipná ta šílená blbost tohoto filmu. Takže jedna hvězda

Disaster Movie (2008)

Jsem asi masochista, protože jsem to dokoukal do konce. Opravdu do konce. Pořád jsem trošku doufal, že to bude vtipné. Leč, nebylo. Nevím, proč jsem tomu dal jednu hvězdičku. Možná to bude tím, že jsem viděl filmy, které si hrály na opravdový film a dopadly ještě hůře. Tady alespoň už podle názvu vím, že je to katastrofa.

Pán času (2005) (seriál)

Zajímavý britský seriál, kterému ale alespoň v mých očích zprvu škodila jeho přílišná "televiznost". Recyklace interiérů a exteriérů, kdy jedno a to samé místo bez jakýchkoliv změn představovalo londýnské podzemí a podruhé zázemí vesmírné lodi, byla až do očí bijící. Ale s každou pokračující sérií se seriál zlepšoval. Měnili se doktoři, Christophera Ecclestona vystřídal David Tennant, který se stal tím, koho si vybavím při vzpomínce na seriál Doctor Who a kterého vystřídal Matt Smith, který je, samozřejmě úplně jiným doktorem. Ale i ta variabilita hlavní postavy, úžasná TARDIS, kterou bych opravdu chtěl mít a široké možnosti toho, co vás v dalším každém díle může překvapit, je opravdovou esencí tohoto seriálu. Protože jak jinak by mohl pokračovat seriál, který se natáčel od roku 1963 do roku 1989? Seriál totiž pokračuje a nejedná se jen a pouze o další remake, jakých se v poslední době objevují mraky.

Kot v sapogach (1995)

Zajímavá "сказка", která ač známá, v tomto vícejazyčném ruském podání opravdu jedinečná. Střídání jazyků, jak už psala IdaHutt, je velmi zajímavé a vtipné. Rusky a anglicky umím, němčina byla v tomto filmečku jasná a francouzštinu člověk odtušil z kontextu. Hezké, pěkně udělané a se zajímavým koncem. Chování Karabasova na konci mě neudivilo, ale Kocour zachránil situaci :D

Pán velryb (2002)

Na tomhle filmu jsem byl se střední školou, vzhledem k tomu, že nám neřekli, na co jdeme, byli jsme poněkud zděšeni, co se z povinného kina vyklubalo. Přestože tomu s odstupem času dávám 2*, musím řici, že to znovu vidět nechci. Film mě neoslovil, nebavil mě a to i proto, že jsem od počátku výběru nástupce tušil, jak to skončí. Jediná zajímavá věc byl maorský válečný tanec, kterému se mladší ročníky smály, ale mě zaujal. Dodnes si pamatuji, co znamená vyplazený jazyk a vykulené oči!

Krotitelé duchů (1984)

Tenhle film je prostě klasika. A jako dítě jsem nevěděl, zda se mám smát či se bát těch duchů. Ani časem film neztratil své kouzlo a stále dokáže bavit. Dobrý film není o tom, jak moc dobré má triky a tento je toho důkazem. Na svou dobu vzniku je možná má špičkové, ale to dnes neplatí a přesto je to bomba.

Chuck (2007) (seriál)

Původně jsem měl v úmyslu dát lepší hodnocení. Ale... Chuck mi po dvou seriích přijde jako idiot. Ano, idiot s intersectem v hlavě, který je v jednu chvíli Jamesem Bondem a v druhé chvíli opět nelogicky uvažující šíleně vážně se tvářícím blbcem.Ze začátku to bylo zábavné, ale časem se to stalo únavné.

Avengers (2012)

Jak bych to řekl. Komiksové adaptace nejsou od jisté doby pro mne tím pravým ořechovým. Ale když jsem viděl hodnocení filmu na CSFD, tak jsem si řekl, možná to nebude špatné a vzal jsem svého 12-letého bratra do kina. Film to není špatný, ale není to ani žádná bomba. Nic zvláštního se nestalo a já, stejně jako u Kapitána Ameriky, odcházím z kina s pocitem zklamání. Ani Scarlett Johansson ani Cobie Smulders mi prostě k potěšení z filmu nestačí. A už dávno nejsem puberťák.