• Krátkometrážní

Troopers (2011) (seriál)

Troopeři (nebo jak bych to počeštil) jsou jeden chytřejší a nápaditější než druhý. Někdy se člověk sám diví, který z nich je vlastně ten blbec, co způsobuje tu spoustu vtipných situací. Jako u každého seriálu, některé díly jsou lepší než jiné, a u některých je vtipná jen "závěrečná tečka" ve formě nějaké té hlášky. Protože je to ovšem nad průměrem, dávám 4*

Dragon Age: Redemption (2011) (seriál)

Vytvořeno zřejmě s úmyslem vyrobit reklamu cílenou na hráče Dragon Age či na fanoušky Felicie Day. Protože já Dragon Age nehraji, je jasné, jak jsem se k minisérii dostal. Proto nebudu ani kritizovat lacinost kostýmů, kdo by taky investoval nějaké závratné částky na kostýmy v delší reklamě, ani prvoplánovitý děj. S tím jsem počítal.

Červená Karkulka (2011)

Trochu v obavách jsem očekával nějakou sladkou připitoměle (jak už to na západě umí) zahranou pohádku. Mé obavy se ale ukázaly jako liché. Měl jsem se totiž bát úplně něčeho jiného. Red Riding Hood je rádoby horror a rádoby fantasy verze pohádky o Karkulce. Ale... je to nemastné a neslané. Nejde z toho strach, a zároveň to není něco, na co by se měly koukat děti (jen jim nebrat iluze o Karkulce!). A závěrečné rozuzlení? Trošku hloupé.

Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (1993)

Na první pohled ruský film, ale když zjistíte, že režisérem je Jiří Menzel, trošičku vás to rozhodí. Herci jsou ruští, a na filmu je citelně znát český dabing a tak se ani nechce věřit, že film vznikal v VP Milovice. Prostředí vesnice Rudá je svérázné, vojín Ivan Čonkin je prostý hlupáček, který se shodou okolností ocitne na místě, kde je na něj zapomenuto. Divák žasne nad poměru sovětského svazu, žasne na Ceksem a vůbec nad "Teorií hovna". Po skončení filmu jsem stále žasnul. Chcete-li tedy vidět film, který ve vás vyvolá úžas, je "Čonkin" jasná volba.

The Guild (2007) (seriál)

Je to seriál zaměřený hlavně na lidi okolo MMO her, což já nejsem (ani jsem nevěděl, co znamená MMO, dokud jsem si to nenašel na Wikipedii) a protože je to seriál, ne každý díl člověka zaujme. Některé jsou samozřejmě zajímavější, zábavnější a tak vůbec a jiné ne. Ale těch pět serií, které jsem měl možnost zhlédnout, stálo za 4*. Samozřejmě vše stojí a padá na Felicii Day, díky které jsem se k tomuto seriálu vůbec dostal.

Stay Indoors (2010)

Taková roztomilá slečna a jedna roztomilá blbůstka. Aneb, co se může stát, když vám maminka radí zůstat doma a vy ji neposlechnete...

The 3rd Letter (2010)

Zajímavá technologie a poněkud smutný osud lidstva. Film má svou atmosféru, ale mnoho zůstává nevysvětleno.

Manituova bota (2001)

V době, kdy parodií bylo až přespříliš, jsem měl to štěstí zhlédnout tento film a zjistil, že vybočuje z řady nemyslících amerických parodií. Možná to bude tím, že to natočili v Německu, takže tam není cítit "hollywood", ale určitě to bude tím, že i když tento film paroduje máyovky, nekopíruje bezhlavě určitý děj. Proto je to svižné, zajímavé a vtipné.

Překvapení! (2011) (studentský film)

Hezky zpracovaný krátký příběh, který ač má svou předlohu He Dies At The End (http://www.csfd.cz/film/258271-he-dies-at-the-end/), je originálně pojatý. Dokonce se mi líbil o dost více než původní verze. Lepší zpracování, lepší herecký výkon. A důležité je, že konec se trošku liší...