• Krátkometrážní

Svéráz národního rybolovu (1998)

Z ruské trilogie "Svérázů" jsem tento film viděl jako první. Už kráva na začátku dávala tušit, že tohle nebude jen tak obyčejný film. Následné vylodění ve Finsku a debata o množství vodky dávala znát, že to opravdu nebude jen tak. Svérázný Kuzmič, hrdý a stále doutník kouřící Michalič, Sejrožka a Lvova tvoří partu, se kterou se vydat na lov by mohlo být velmi zajímavé :D Můj nejoblíbenější ruský film

Knight Rider (1982) (seriál)

Ve svém komentáři se dnes skoro shodnu s Civalem - ale já dávám 2 hvězdičky za kvalitu a jednu za nostalgii - jako kluk jsem to měl rád. Když jsem to nedávno viděl s odstupem času, lepší hodnocení už nedám

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Zpočátku se mi tento seriál docela zamlouval, leč s každým dalším dílem a stárnutím postav jsem začal postrádat nějaký vývoj postav. A dnes, kdykoliv to běží v televizi, okamžitě přepínám na jiný program.

Sherlock Holmes (2009)

Po mnoha nudných zpracováních látky Sherlocka Holmese, a že jich je požehnaně, bylo toto jako čerstvý vítr, něco nečekaného a přitom dost chytrého na Sherlocka i dost dynamického na akční film. Sherlock tu není starý páprda, který kouří svou dýmku a hraje na housle. Dr. Watson není podivný přitakávač. Oba mají svou váhu a svůj důvtip. Holmesovo mírné pomatení a Watsonovo držení se při zemi se skvěle doplňuje.

Babylon 5 (1993) (seriál)

Babylon 5 je velmi zvláštní seriál. Odehrává se na jedné stanici, která je vlastně celým světem. Jde o těleso ve vesmíru, který je plný směsice nejrůznějších vesmírných ras, různých sociálních skupin, od velvyslanců po bezdomovce přespávající v dolních podlažích. Dostal jsem se k němu díky Big Bang Theory (oblíbený seriál Leonarda) a musím říci, že škoda, že jsem měl možnost vidět jen 3 série. Rozhodně by mě zajímalo, jak to celé skončilo...

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Býval jsem velkým fanouškem seriálu Hvězdná brána (do příchodů Oriů) a tak jsem byl zvědavý, jak bude vypadat Atlantida. A byl jsem velmi mile překvapen. Dokonce tak, že ze seriálů SG jsem si nejvíce oblíbil právě tento. Joe Flanigan je správná kladná postava se svými klady, ale i zápory. David Hewlett se postupem času z velmi nepříjemného a arogantního vědce stal mým největším oblíbencem. Tedy až po doktorce Jennifer Kellerové (Jewel Staite). Team je mi dokonce příjemnější než SG1. Zároveň se však musím přiznat, že na Rachel Luttrell a její herecké projevy jsem si nikdy nezvykl.

Black Books (2000) (seriál)

Nevrlý Dylan Moran je hlavním tahounem tohoto seriálu. Je tak krásně grobiánský, obkrouhlý a zároveň tak dětinský a ztracený ve skutečném světě, že si ho musíte buď zprotivit, nebo zamilovat. Na druhou stranu Bill Bailey, podivná hippie osoba, která se většinou ochotně nechává komandovat svým neurotickým šéfem si své sympatie získá také. A Tamsig Greig, nejlepší kamarádka Dylana Morgana uzavírá velmi zvláštní trojici. Zajímavý humor, vynikající herecké projevy (občas to zakulhá, ale je to komedie, tak se to vsákne).

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Teorie velkého třesku klame názvem. Kdo by si pod tím představil dokumentární seriál o fyzice, velmi by se podivil. Partička přemoudřelých a dětinských vědců (jeden je ale "jenom" inženýr) a jejich střetů se skutečným světem dokáže bavit. Pravda, někdy člověk nechápe, jak je to, co se na obrazovkách odehrává, možné, ale i to má své kouzlo. Nejvíce jsem si oblíbil Leonarda, což je sice nerd jako ostatní z party, ale drží se z nich nejvíce při zemi. Vlastně proto osloví Penny, která se stává Femme Fatale jeho života. A samozřejmě Sheldon s aspergem a jeho BAZINGA dělá seriál tím, čím je.

M*A*S*H (1972) (seriál)

O výjimečnosti tohoto seriálu vypovídá již samotný popis na CSFD, který neobsahuje jen krátké shrnutí o čem to zhruba je, ale i krátké obsahy všech 256. dílů. MASH jsem viděl poprvé jako dítě a dodnes mě nepustil. Hawkey je jedinečná postava, která prožije celých 256 dílů v Koreji (nebo Japonsku). Je to jediný seriál odehrávající se ve válce, který je zároveň vtipný a zároveň smutný.

Firefly (2002) (seriál)

K Firefly jsem se dostal díky mnoha zmínkám v Big Bang Theory a musím říci, že mě dost překvapil. Zajímavý příběh, zvláštní postavy, ( z nichž jsem nejvíce trpěl na Kaylee) a hlavně prostředí vesmíru a zároveň pionýrských planet, které jakoby vypadly z Divokého západu. Postava kladného kapitána, který však umí lstí využít každou situaci ve svůj prospěch si mě získala záhy, stejně jako postupně celá posádka. Je škoda, že seriál skončil již po 14 dílech. Ano, zamezilo se tím úpadku kvality, ale diváci podle mého přišli o mnoho dalších zajímavých příběhů.