• Krátkometrážní

V poschodí (2006) (studentský film)

Na horory nekoukám, ale řekl jsem si, že studentský film bych zkouknout mohl. A musím říci, že odvedli dobrou práci. Neděsil jsem se, ale šel mi mráz po zádech a to za použití minimálních prostředků. :D

Battlestar Galactica (1978) (seriál)

Budu hodnotit pouze první sérii o 17 dílech. Měl jsem tu možnost zhlédnout novou verzi Battlestar Galacticy a seznal, že tohle nevydýchám. Byl jsem proto velmi zvědavý na původní verzi a zkouknul ji. Triky nic moc, vývoj postav takřka nulový. Roztomilá postava malého kluka s příšerným dabingovým hlasem a velmi neforemným robotickým psovcem mě opravdu nebavila. Díl "Lost Planet of the Gods" mě poněkud zklamal. Byl natočen v exteriéru a nejspíše v Egyptě (pokud to nebyla hollywoodská studia a předtočené záběry pyramid v pozadí) a velitel Adama v něm ukazuje na staroegyptské hieroglyfy, a vypráví podle nich historii Kobolu. Ukazovat sluneční kouli boha Atona a tvrdit, že je to znázornění odlétajících koloniálních lodí, je tak strašlivě americky prostoduché až hanba. Přesto, seriál přišel s myšlenkou o lidské civilizaci nepocházející ze Země. O lidských koloniích ve vesmíru, které společně čelí nepříteli v podobě přerostlých robotů. Roboti kolonie zničí a najednou se objeví legenda o další, osamocené kolonii jménem Země. Nikdo přesně neví, kde je, ale ví, že jsou tam lidé a ví, jak se jmenuje. Dokonce se zmiňuje název Země. Jak ho znají, když o ní jinak nic neví, příběh nevysvětluje. Jinak autor se nejspíše nechal inspirovat biblí. Počet kolonií Kobolu je 12. Země je třináctá a je to ztracená kolonie - další spojitost s izraelskými ztracenými kmeny. Ale i přes faktické chyby, přes nedostatečný vývoj postav hodnotím originální Battlestar Galacticu jako vcelku originální zabití času. Je to dobré, tedy za tři. Žádná sláva, ale s ohledem na stáří a očividně napjatý rozpočet dávám 3*. Málem bych zapomněl zmínit, že 17. díl a jeho konec mě doslova rozesmál svou patetičností, kdy hlavní postavy, které se předtím setkali s neznámým druhem z ničeho nic nadšeně deklamuje pozici Země.. :D

Rychle a zběsile 5 (2011)

Krásné ženy, rychlá auta, reálie Rio de Janeira. Akční scény, střelba a výbuchy. Pěkné, ale proč mám pocit že dobrý film potřebuje trochu více? Jistě, co čekat u "Rychle a zběsile" jiného, ale ten film mě prostě nenadchl. A americké nadšení pro nebezpečnou jízdu a nezodpovědné chování mě prostě nějak nezabaví.

Interview podle van Gogha (2003)

Náhodou jsem na něj narazil v televizi a i když mi uteklo první 20 minut, zůstal jsem na to jednoduše zírat. Velmi zajímavé až někdy nepochopitelné a absurdní situace během "obyčejného" rozhovoru s televizní herečkou, co v každém filmu jednou a v každém seriálovém díle třikrát na povel pláče a nebojí se ukazovat prsa vylepšená silikony. Rozhovor probíhá u ní doma a během něj je více otázek položeno, než zodpovězeno. A novinář není tím, kdo se více ptá. Ani tím, kdo se chová rozumněji. Tento film vás chytí, tak jako mne, nebo vůbec nezaujme. Nejsou v něm žádné honičky, žádné akční nebo počítačové triky. Ne, ale máte pocit, že se dostáváte do samého nitra postav.

Tong (2009) (studentský film)

Těžko komentovat. Zajímavá pointa, hezká animace, ale co více říci? Prostě si vás to získá, nebo ne.

Láska mezi paragrafy (1998)

Do necelých 5 minut vtěsnaný romantický film překousne každý. Hezké, stručné a i s pointou na závěr.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Dalo by se říci, že prvotní nadšení z projektu postupem času vyprchalo. Na pozadí nedávné historie se sice odehrává život jedné rodiny, ale ruku na srdce, koho opravdu těší neustálé omílání Romana Vojtka o principech, přičemž jeho postava jakékoliv principy bryskně zahodila, dále se dívající na strašlivé křivdy, jež se jí v souvislosti s tím staly?

Amélie z Montmartru (2001)

Takový miloučký, roztomilý film s jednou křehkou sladkou a mírně pomatenou osůbkou. Audrey Tautou skvěle vystihla svou roli a je v ní prostě k zulíbání. A pokud jste měli to štěstí a setkali jste se s originální jazykovou verzí (tedy francouzštinou), dýchne na vás kouzlo filmu dvojnásob.

Na Hromnice o den více (1993)

Tento se mi již jako malému velmi líbil. Když jsem ho po letech opět viděl, musím říci, že snad nemá chybu. No, nějaká by se určitě našla, ale tady byl koncept neustále se opakujícího se dne, ve kterém nehrozí následky, využit snad beze zbytku. Neuvěřitelný film, na který se vždy rád podívám.

Apoštol (2008) (seriál)

Zatím jsem viděl 8 dílů a vlastně ani nevím, proč to dále sleduji. I když je to možná proto, že čekám, že se ten seriál přece jen nakonec neukáže jako vcelku plytká ruská báchorka. Hlavní hrdina se opravdu snaží a ta nepřesvědčivá a nezajímavá omáčka kolem mě opravdu nebaví.