• Krátkometrážní

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Tuhle Policejni akademii jsem viděl krátce po Policejní akademii a Policejní akademii 2, takže jsem měl jistá očekávání. Kdybych viděl i díly, které jsou mezi dílem 2 a 7, bylo by mé hodnocení horší. Ale ty jsem viděl až o dost později. Ano, na první či druhý díl to nemá, a popravdě, je to někdy až neuvěřitelně hloupé, ale jsem ochoten to skousnout a dávám tři hvězdičky. Také díky Claire Forlani.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Hezká a milá pohádka o spoustě zlobivých dětí, kterým chybí rodičovská péče. Už od počátku bylo jasné, koho by si pan Brown měl vzít za ženu. A to díky tomu, že kromě mrtvých a jejich vdov, byla jedinou ženou, kterou potkával jeho služebná Evangelina. Postava chůvy byla zajímavá a tajemná. A samozřejmě kouzelná, i když ne zrovna okouzlující. Celý film jsem čekal, jaké tajemství se z ní vyklube. Kromě postupné proměny v celkem sympatickou bytost a zlepšující se vztah s dětmi jsme se o ni vlastně vůbec nic nedozvěděli, přestože se po ni jmenuje film. Každopádně její nejlepší hláškou bylo "Klepala jsem". Celkově se dá říci, že se film líbil a klidně bych se na něj s dětmi opět podíval.

Micimutr (2011)

Po vizuální stránce pohádkovému světu není co vytknout. I počítačem generovaný drak vypadá docela uvěřitelně. Hlavním hrdinou alespoň není zahradník, kamarád z dětství či hloupý Honza, ale loutkář. Další výraznou postavou je kuchař Pepe, což je vítané oživení oproti často dosti trapným pohádkovým kuchařkám. Princezna pěkná. Ale co mi na této pohádce nesedlo, byly přechody mezi pohádkovým světem a světem naším. Vůbec nechápu, co tím scénáristka zamýšlela. Kdyby nebylo těch přechodů a zápletce s nemocným psem a klukem, který se vydal do pohádkové říše, aby získal peníze na jeho uzdravení, byla by to pěkná, hezky barevná a milá pohádka. Takhle vlastně ani nevím, co to mělo být.

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Totální šílenost, kde není nouze o blbce a stříkající krev. Někdo to na netu i nazval "Nezvratný Klaus" díky postupné eliminaci zaměstnanců ze strany Klause a jeho ještěrky. Trikově nic moc, ale zanechá to ve vás hluboký dojem a když jsem nedávno viděl vysokozdvižný vozík v jednom hobby obchodě, hned mi vytanul na mysli Klaus....

Pomáhat a chránit (2011)

Velmi zvláštní film, u kterého jsem po půl hodině sledování přemýšlel, zda to má vůbec smysl dokoukat. Ono, s hlavní postavou se člověk neztotožní, do jeho práce nemá žádný vhled a kriminální příběh jakoby chvílemi plynul někde úplně jinde, v jiném filmu. Ale nakonec jsem si řekl, že bych tomu mohl dát šanci, že to prostě není tuctový kriminální ani komediální film. Není to ani mix těchto žánrů. Je to takové... svébytné. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí až do konce.

Sissi a Yetti (2007)

Velmi zvláštní německý animovaný film o Sissi. A to nejen proto, že je tam Yeti, ale od počátku nevěříte vlastním očím a uším a pouze se necháváte unést na vlně podivna. Šílený český dabing (Sissi dokonce mluví Lumír Olšovský) jen podtrhuje bláznivý příběh zahrnující císaře Franze, Sissi, Yetiho a dva rakouské vidláky s excelentní angličtinou ( a nezbytným šálkem čaje). Je to prostě tak blbé, až se u toho musíte bavit (nebo to nenávidět)

Full Benefits (2010) (seriál)

Tento seriál, přesto že má každý díl jen pár minut, mě opravdu zaujal, takže 4*

Klub sráčů (2000)

Dal bych tomuto film hodnocení odpad, ale protože některé hlášky v mém okolí už zdomácněly - jako vtip o pití alkoholu okem - rychleji se to vstřebá - dám tomu jednu hvězdičku. Ale nic nechutnějšího, trapnějšího a vizuálně odporného jsem ještě ve filmu neviděl.

Megamysl (2010)

Megamysl je přesně ten, který měl vždy smůlu. Je to záporný hrdina, kterého si musíte oblíbit. Má svůj styl, své tajné sídlo a svého úhlavního nepřítele již z dětství - spolužáka. Jsou v něm všechna superhdinská klišé a dokonce i happy end :D

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Byl jsem na tom s 10 letým bratrem v kine. 3D se ukázalo jak fajn nápad. Kluk se bavil a já se nenudil. Občas jsem se i zasmál. Nic více jsem od toho nečekal a jsem tudíž spokojen.