• Krátkometrážní

Sindibádova dobrodružství (1996) (seriál)

Zvláštní, kolik komentářů k tomuto seriálu mluví o tom, že je to seriál jejich dětství. Nejsem si jistý, kdy to dávali na našich televizích, ale tehdy jsem byl taky školák a měl jsem ten seriál opravdu rád. I když mě někdy mrzely exteriéry, které byly neustále "recyklovány". Toužil jsem vidět neznámé a fantaskní. A místo toho jsem si všímal toho, že každá vesnice, či město, vypadala úplně stejně jako to předešlá. Ale jak říkám, měl jsem to rád.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999) odpad!

Byl jednou jeden polda byl opravdu dobrý film. Druhé pokračování bylo hloupější. A třetí ani nemělo nikdy vzniknout. Zatímco první díl se nesl na vlně parodující americkou sérii Policejních akademií, a druhý díky ní ještě přežíval, celá situační nesmyslnost a bizarnost trojky ji odsuzuje do odpadu. Neuvěřitelné situace a příběh vůbec po čase diváka šíleně omrzí a on už jen doufá, že snad na konci se to zlepší. Ale to se divák mýlí...

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Já vím, je to hloupé a trapné. Vtip spočívající v tom, že superagent se jmenuje Václav Hruška, obdivuje filmového Bonda a v kufříku s frakem má plakát Pierce Brosnana a zoufale pátra po něčem a neví ani po čem, není nic moc. Film je strašně hloupý a nevtipný, ale tu jednu hvězdičku za snahu si zaslouží.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Musím se přiznat, viděl jsem jen jeden díl. A to úplně náhodou. Ale jednou stačilo.

Příběh rytíře (2001)

Samotný název nás táhne do středověku, aby pak člověk nevěřícně koukal na historické nelogičnosti. Snad ani nemá cenu je všechny vyjmenovávat, ale namátkou třeba rocková hudba na středověkém dvoře. Zpracování hezké, brnění nablýskaná, ale jinak musím řici, že je to prostě americká rádobyvtipná a rádobyhistorická slátanina.

Ztracený svět (1999) (seriál)

Pro znalce knižní předlohy docela zklamání. Zpočátku to vypadalo zajímavě, čím více se děj rozcházel s knihou, tím více se seriálová loď potápěla.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Monty Pythonův smysl života byl pro mě doslova zklamáním. Nezajímavé, zdlouhavé, trapné a celkově nudné. Do očí bijící trapnost, která nemá u Monty Pythonů co dělat. Svatý Grál i Život Briana jsou filmy, kterým tento nesahá ani po kotníky. Pokus vytřískat jakýsi humor na pranýřování náboženství, nebo na scénce muže, jehož smyslem živote je žrát / ne jíst, ale žrát/ a jenž nakonec praskne, se nepovedl. Pro mě to bylo velké zklamání a ztráta času.

Zoolander (2001)

Krátce řečeno: Je to hovadina. Ale zábavná hovadina a o to tu jde. Prostě se posadit k filmu, zírat na něj a smát se.

T is for Toilet (2011)

Plastelínový krvák. Nápad nic moc, 3* hvězdičky dávám jen kvůli té práci, co si s touhle modelínovou zpatlaninou dali.

BlinkyTM (2011)

Pěkný, hororový krátký film. Bohužel už od počátku mi bylo jasné, kam to směřuje. Téma nebezpečí obrácení techniky proti člověku tu máme už přes sto let. A bohužel, tento robot nikdy neslyšel o Asimovi. Chudák chlapec si neuvědomí, že dokonalý kamarád až příliš dokonale plní jeho přání...