• Krátkometrážní

Captain America: První Avenger (2011)

Mnohé jsem slyšel o předloze, leč musím konstatovat, že mě prostě film vůbec nezaujal. Bude asi znít přízemně, že mě mnohem více zaujala Hayley Atwell, ale je to tak. Ano, film je hezky zpracovaný. Ano, je to barevný a hejbe se to. Ale je to taky tak příšerně blbý!

Jménem krále (2009)

Pro ty, co neznají autora předlohy to nejspíše asi bude vypadat jako slabý odvar čehosi, co už viděli v hollywoodském podání. Já však knihy Vlastimila Vondrušky znám, takže film pro mě jako takový sice nebyl překvapivý po stránce děje, ale co se týče zpracování, nemám co vytknout.

=3 (2009) (seriál)

Tenhle mladý týpek dělající si velmi často srandu ze svého údajného trpasličího vzrůstu prostě komentuje videa z netu. Často pro jejich velký počet shlédnutí na youtube, nebo prostě i něco, co nemá takovou popularitu, ale zaujalo přímo jeho. Ale nejsou to videa samotná, co vás zaujme. Je to Rayův komentář, který dokáže udělat i z nudného a z kontextu vytrženého videjka něco, čemu se vždy při vzpomínce zasmějete.

12 podmínek k dědictví (2006)

Sladký, rodinný film hrající na city. Přesto nebyl úplně k zahození. Hlavní hrdina, vnuk Howarda Reda Stevense se ocitá v nejedné nezáviděníhodné situaci, a tak se člověk až tak nenudí. Přesto musím říci, že se mi na celém filmu nejvíce líbila Ali Hillis.

Partička (2009) (pořad)

Můj nejoblíbenější pořad ve slovenských mediích. Přestože to není původní pořad (podobné, či téměř totožné už běželi v GB či USA), oceňuji, že humor se dá dělat bez velkých cirátů. Samozřejmě "kvalita", tedy "zábavnost" se mění díl od dílu. Ale ty opravdu dobré vyváží občasné neúspěchy.

Komando špionů (1970) odpad!

Naprosto šílený film, plný nesmyslného děje a historických chyb, jak už psal karlos-rio. Celkově to hodnotím jako ztrátu času a velké zklamání

Ace Ventura Junior: Zvířecí detektiv (2009) (TV film) odpad!

Viděno od půlky. Naštěstí. Pokud bych to viděl od začátku, nedokoukal bych se do konce. Je to ten největší odpad, co jsem kdy viděl.

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Je to prostě komedie. Malý Nicky není malý. Není ďábelský. A není z jihu. Zato jeho bratři jsou zlí, jsou ďábelští a také nejsou z jihu. Přesto je jim stále zima. Řádění bratrů na světě nemělo chybu. Stejně tak Nicky s jeho větou "Vlez si do flašky". A Reese Witherspoon byla prostě k sežrání. Já se nad tím prostě bavil.

Robin Hood (2010)

Vzpomněl jsem na jednu starou reklamu a dovolím se ji parafrázovat: Tohle není Robin Hood. Není prostě takový, jak ho známe. Ale co je horší, není ani lepší. Je to průměr.

Souboj Titánů (2010)

Natočit remake může být dobrý i špatný nápad. Oprostíte-li se od velkého srovnávání s původním Soubojem Titánů, zjistíte, že to není špatné. Je to prostě jiné. Ano, šlo by to udělat tak, že by se vzal původní scénář a vše by se natočilo scénu od scény přesně tak, jako tenkrát. Ale to by nebyl nový film. A tohle prostě je jiný film.