Fantomas (1964)

Tak čekala jsem více. No bohužel. Prostě jsem zvyklá na víceméně skvělé filmy o četnících s Funésem a myslela jsem si, že se opět skvěle pobavím. Podle mě to ale není komedie, u které byste se váleli smíchy. Není to sice úplně špatné, ale nezaujalo mě to natolik, abych mohla vynášet hodně příznivé soudy. Sice Luis de Funés hraje opravdu skvěle, je to prostě rozený komik, Jean Marais taky nezklamal a oba jsou povedená dvojka, ale prostě jsem očekávala více humoru.

Střihoruký Edward (1990)

V tomto filmu hrají samí moji oblíbenci, a přesto tento film prostě nesplnil moje očekávání. Opět burtonovský rukopis je zde snadno rozpoznatelný, Johnny opět skvělý a úžasně bizarní, je to takový jiný romantický příběh a je to klasika... a bohužel i přese všechno mě to nebavilo tolik, jak jsem si představovala...

Andaluský pes (1929)

Film hodící se do hodiny češtiny, protože opravdu hezky ukazuje, co je to surrealismus. Avšak mě tyhle moderní směry nijak zvlášť nezaujaly a nejinak je tomu i u tohoto filmu. Některé scény sice byly super, zároveň i dost nechutné, ale celkově mě to moc nezaujalo. Dotvořila jsem si svůj obrázek o surrealismu, ale jinak mě to opravdu nebavilo a naštěstí to trvá jen asi 15 minut...

Kalhoty v pozoru (2000)

Tohle jsem viděla fakt dávno a dneska lituju toho promarněného času. A na film jsem si vzpomněla jen čirou náhodou, a to když jsem listovala programem. Je to opravdu trapné a nechutné a Němci opět ukázali, že tenhle styl jim prostě točit nejde. Chtějí se asi ukázat a natočit něco jako Prcičky, ale prostě se jim to vůbec nedaří a do Prciček to má ještě hodně daleko. Herci neherci, děj neděj, nuda nuda a pár přisprostlých scén. Já od filmu čekám miliónkrát více. Ani těm Klukům a Holkám se to moc nepřibližuje. A štve mě už ta německá blonďatá herečka, která hraje snad ve všem, co Němci natočí... No tohle prostě vícekrát ne!

Mravenec Z (1998)

Protože jsem poměrně nedávno viděla dost podobný nový film Mravenční polepšovna, budu trochu srovnávat. Ač je tohle o nějakých osm let starší film, pořád je to hezký animák a už tehdy měl docela dobrou grafiku. Tohle je trochu jiné v tom, že Mravenčí polepšovna se snaží o jakési životní moudro či životní pravdu a u tohoto filmu mi to až tak nepřipadalo. I když to, že i jedinec může být mocný a dokázat velké věci tu vlastně taky ukazovali... Ono příběhy jsou u animáků vždycky slabší stránka a jsou skoro pořád dokola, tady se prostě hraje na krásu a grafiku a pak taky na vtipy. Nesmála jsem se, ale párkrát pousmála. A jak říkám, grafika vzhledem k datu vzniku taky dobrá. Takže celkově - hezké tři hvězdy.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Kdysi jsem se u filmu strááášně nařezala a pokaždé mě to bavilo a opravdu jsem tenhle film milovala, ale dneska se bohužel obávám, že právě to, že jsem ho viděla tolikrát a znám ho takřka zpaměti, mu ubírá na kouzlu. Možná časem se zase kouknu, ale momentálně mě to opravdu nebere. I když pan Lipský, Sovák, Kopecký, Libíček a další jsou herecké legendy a tady v tomto filmu byli opravdu skvělí, dneska mi ten film zkrátka nepřipadá tak úžasný. Avšak převlek muže v ženu, myslím, že v tomhle filmu to bylo jako v jednom z prvních, a to je zase plus...

O statečném kováři (1983)

Další pohádka, na kterou jsem si vzpomněla až když dávali ukázky v televizi. A pak mi došlo, že jsem tu pohádku nejenom viděla, ale taky četla, jako většinu. Takže námět ne ohraný, ale jen převzatý. Štěpán Šafránek alias Pavel Kříž alias statečný kovář, no slušelo mu to, co naplat. Jinak je to opravdu pochmurné a tajemné, ale zrovna tohle mi zas až tak nevadí, stejně to jako v každé pohádce přece dobře dopadne. Ale jak už psal Michal, není to žádná špička českých pohádek, máme opravdu i lepší.

Válka Roseových (1989)

Konečně jsem viděla tuto legendární černou komedii! A rozhodně mě nezklamala. Film byl úplně moc příjemný na koukání, skvěle se bavíte při sledování toho, do jakých extrémů jsou manželé ochotni jít. Oba herci podali dobré, ne-li skvělé výkony. Tohle byla prostě super drsná komedie, trochu nadsazená, ale pravdivě ukazuje, čeho jsou muži schopni a ženy jaké jsou mrchy.

2001: Vesmírná prda (2000)

Bohužel. Taky, jako asi všichni, mám Leslieho Nilsena spojeného s výbornými gagy a hlavně s Bláznivými střelami. Komik každým coulem. Ale tady? Hrůza. Celkově hrůza. Ten film byl docela dost špatný, nudný a popravdě, prostě jsem na to jenom koukala s otevřenou pusou a říkala si, jestli je tohle vůbec možné. No a nakonec jsem samou nudou usnula. Rozhodně žádná zábava, možná jeden dva vtípky a pak ticho po pěšině. Takhle se zkrátka parodie nedělají, protože parodie má být hlavně vtipná! 30 % za snahu a Leslieho.

Fanfán Tulipán (2003)

Pro tenhle film je asi dobře, že jsem neviděla původní verzi z roku 1952 tuším. Protože ze všech stran slýchám, že původní verze je mnohokrát lepší a asi tomu i věřím... Jako tohle, no párkrát jsem se zasmála, ale jinak... Penelópe to sice slušelo a třeba francouzský král byl naprosto kouzelný debil, ale jinak mi tenhle film opravdu moc nedal. Takové nenáročné, oddychové, ne pro fajnšmekry. Možná hezké exteriéry, ale tohle u mě film nedělá. Já chci pořádný příběh, zápletku, děj, u kterého musím přemýšlet, zkrátka kvalitu! A tohohle se mi tady prostě nedostávalo. Škoda.