G. I. Jane (1997)

Taky jsem původně neplánovala se na to dívat, ale nakonec jsem si film nahrála a skoukla ho. Nebylo to rozhodně špatné, ale že by mě to ohromilo, to teda taky ne. Prostředí kasáren je jedno z mála, kterému bych se dobrovolně nikdy nepropůjčila a docela se mi hnusí, takže ač může být atraktivní, mi se moc nelíbí. Ale Demi a Viggo byli v pohodě a tak celkově zase nebylo nudné a nezajímavé to sledovat... Prostě v poho film. Ale nejsem si jistá, zda to chci vidět znova.

Happy Feet (2006)

Dance dance dance. Představa stepujícího tučňáka mě opravdu nadchla. Vypadalo to tak roztomile, krásně a říkala jsem si jen: hustý. Bohužel, v záplavě mnoha animáků, tohle se nijak nevymyká a je to všechno na jedno brdo. I když zvířátka jsou roztomilá, grafika fajn, krásné písničky a tak všechno. Film potěší, neohromí. Prostě jen další v řadě. Ale je fajn. je to hezké, roztomilé, nelituju toho, že jsem se dívala. Ale je to hlavně pro malé děti.

Hartova válka (2002)

Tak za prvé, další film z prostředí války, což mě moc nebere. Ale tohle bylo vlastně trochu jiné. Nebylo to o tom boji, ale spíše o pocitech, o lidech, a to se mi líbilo mnohem více! Za druhé: oba, jak Bruce, tak Colin, mě překvapili. Na Colina mám jistou averzi od doby, co se objevil jako Alexandr Veliký. Jeho teploušský zjev a blonďaté vlasy mě fakt neohromily, ale tady to bylo o něčem úplně jiném a mnohem, mnohem lepší! Taky Bruce nehrál svou úplně typickou postavu. Příběh určitě zaujme. Celkově je to fajn a povedený film.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Moc se mi do trojky Rychle a zběsile nechtělo. Po velkém zklamání z dvojky, poté, co mě přestalo bavit NFS, poté, co jsem věděla, že tam nebude hrát nikdo známý... No ale musím říct, že jsem byla mile překvapena! Trojka už má zase nějaký příběh, má to šmrnc, vyvážený je film dobře natočenými závody a krásnými auty. A taky hlavní hrdina byl sympatický. Takže trojka ukázala, že Rychle a zběsile vlastně nejsou tak špatné filmy.

Spartakus (2004) (TV film)

Další z historických filmů, co nám pomůžou v hodinách dějepisu. Viděla jsem to docela dávno, ale ještě matně si na to vzpomínám. Byl to hezký, dojemný snímek. Jako každý historický - nechyběly silné momenty, dobré bojové scény, hezké kostýmy... Ale světoborné dílo to není.

My dva a křen (2006)

Nic extra. Nic ohromujícího. Nikdo z herců není vyloženě špatný nebo mi nesympatický, ale taky mě zase na druhou stranu moc neberou. Prostě nepatří k mým oblíbeným... Příběh a tak všechno? No byla to celkem nuda. Upřímně jsem doufala, že to bude lepší film. Ale nestalo se tak. Opravdu nudný film, pár vtipných scén to nezachrání. Prostě další "komedie". Další v řadě a taky další, na kterou snadno zapomenete. Škoda.

Gejša (2005)

Na Gejšu jsem se těšila už dlouho. Oslovilo mě to ihned, když jsem četla recenze a informace o filmu. Přece jenom - gejše, Japonsko a vše okolo, to je úplně jiný svět než ten náš. Exotický, s jinými zvyklostmi a pravidly a byla radost to sledovat. Ten krásný a dojemný příběh doprovázený nádhernou hudbou. Navíc z toho prýštila láska a vášeň, nádherné kostýmy, scenérie, výprava... Celkem nemám, co bych tomuto filmu vytkla. Sledovalo se to velice příjemně, herecké výkony se mi líbily, nenudila jsem se. Jenom se malinko pozasatavuju nad tím, že japonské gejši hrály čínské herečky...

Těžká váha (2005)

O filmu se říkalo, že je to typický oscarový film. A kde nic, tu nic. Je opravdu divné a zarážející, že akademici opět zapomněli na Russela Crowea. Tohle totiž byla jednoznačně oscarová role, zahráno to bylo taky dobře... Pokud by tenhle film měl být dokonalý, rozhodně musím odečíst Renée Zellweger, která je nesympatická a vypadá protivně. Její výkon? No prostě ji nemám ráda, takže ani toto nemůžu posoudit objektivně. Ale za moc nestála. Jinak příběh to byl emočně vypjatý, silný. Je to zkrátka takový ten typický líbivý film, který si opravdová většina oblíbí. Nechybí již zmiňované emoce, silný příběh, sympatický hlavní hrdina, jehož role je zahrána dobře. Dobrý film. I natočen je dobře.

Lovec jelenů (1978)

Nebudu si nic nalhávat, na ten film jsem se dívala jenom kvůli Meryl Streep. Ale při jeho sledování jsem byla vtažena do děje a film mě už nepustil. Sice první hodinka, kdy se odehrává svatba, je slabší a vy pořád čekáte, až se něco stane, ale ono se opravdu něco stane a že to stojí za to! Scény z Vietnamu, ruská ruleta, to vše je moc povedené a myslím, že každého, kdo to sleduje, to prostě musí zasáhnout, musí se ho to nějak dotknout. Herecké výkony skvělé, co se mi ještě líbilo, byla hudba. Ta film pěkně podkresluje a je prostě nádherná. Scény na konci filmu - ty ztracené lidské osudy, které sice přežily, ale jsou navždy poznamenány válkou, to prostě nemá chybu. Film je hodně realistický a i když není točen přímo podle skutečnosti, takové osudy se klidně mohly stát a určitě se i staly. Tohle je klasika, drama, jak má být a měl by to vidět opravdu každý filmový fanda.

Capote (2005)

Na tenhle film jsem se docela těšila, protože mě hodně zaujal, navíc oscarové nominace a všechno okolo... Jenže mě film zklamal. Philip Seymour Hoffman sice odvedl bravurní práci, hrál dokonale, zahrál Trumana skvěle, se všemi manýry, hlasem, gesty a celkovým chováním, ale jinak to byla docela nuda. O spisovateli Capoteovi jsem toho nevěděla moc, teda spíše skoro nic, nečetla jsem jedinou jeho knihu. Tohle mi jeho život trochu osvětlilo. Už po prvních minutách jsem si říkala, ten člověk byl určitě homosexuál. Našla jsem si o něm nějaké informace a opravdu. Tohle taky dokazuje skvělé herectví Hoffmana, protože svou postavu vystihl přesně. Ale bohužel, i když hrál Trumana úžasně, ta postava mi sama o sobě byla neskutečně protivná, slizká a nijak jsem se s ní nedokázala ztotožnit. Takže herecké výkony v čele s Philipem S. Hoffmanem byly super, děj a to okolo filmu horší. Opravdu mě to docela nudilo, ale když to tak porovnám mezi sebou, pořád z toho vychází dobrý film.