Děti nosí Santa Claus (1999)

Úžasná, nonšalantní severská komedie o jedné mamince a mnoha tatíncích okořeněná špetkou (nebo dvěma:)) černého humoru. Vtipná od začátku až do konce a dokonale ze života. Pro mě jednoznačně nejlepší vánoční komedie vůbec!

Láska přes internet (1998)

Nejoblíbenější a nejsympatičtější film, na který mám chuť vždycky. Milá, inteligentní komedie plná neodolatelně jazykově vytříbených rozhovorů s kouzelným Tomem Hanksem, který se tu k romantické Meg Ryan prostě dokonale hodí. Koho shlédnutí filmu nedonutilo přečíst si Kmotra a Pýchu a předsudek (má-li takové mezery:)), ať hodí kamenem!

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Moc příjemná, opravdu vtipná a uvolněná komedie od roztomilých Frantíků! Je kouzelné, jak si v každé zemi lidé dokáží utahovat ze svých spoluobyvatel z jiné části země! :) První polovina filmu zaručuje namožené břišní svaly od nepřerušovaného smíchu, v té druhé to na konci jistí spiknutí městečka proti manželce pana poštovního ředitele - především pak nezapomenutelné barbecue! Film jsem viděla v němčině, kde vtipy ohledně dialektu vynikly dobře - netroufám si hodnotit, jak zní film česky. Možná ale stojí za to se kvůli stoprocentnímu vychutnání rodinné komedie naučit francouzsky! :)

Avengers (2012)

Typická americká komiksovka se vším, co k tomu patří. Vzhledem k tomu, že mi chyběl background (na komiksové filmy holt nechodím), jsem se v tom ale ztrácela. Místy jsem i hodně zívala a nebýt vtipných hlášek (na kterých celý film doslova stojí), tak bych snad i regulérně usnula. Technické zpracování je sice výborné, nicméně je to občas velmi zdlouhavé a bez nápaditějšího scénáře. Třináctiletí klucí z toho ale určitě budou hýkat nadšením :). Za sebe dávám 70%.

Smrt přichází v bílém (2003)

Dosti příjemné překvápko v podobě nervy drásajícího psycha - nedává to moc smysl, jste nervózní, nehty už máte celé okousané a čekáte, odkud na vás vykoukne ta mrcha barbína v bílém...a pak se to celé rozuzlí a vy si oddychnete, že už to skončilo a vy jste to ve zdraví přežili. Dobrý horůrek bez potoků krve, ale zato s atmosférou, kterou neukrojíte snad ani motorovkou.

Hunger Games (2012)

Opravdu nechápu, jak může někdo hodnotit 1 nebo 2 hvězdičkami a srovnat tak úroveň například s filmy typu Deník princezny - to je naprosto zcestné! Já jsem z Hunger Games nadšená! Předlohu jsem sice nečetla, ale asi neodolám! Je to originální, akční, místy krásně dojímavé, ale bez zbytečného sentimentu, s příjemnou a zajímavou Jeniffer Lawrence! Naprosto mě také dostala kouzelná móda v Capitolu! :) Rozhodně je film i zajímavým odkazem pro soudobou konzumní společnost - copak si z toho asi odnese?

Nejpřísnější rodiče na světě (2008) (seriál)

Byla by to docela dobrá reality show, kdyby to nebyl jeden velký fake. Všechny hádky jsou zinscenované producenty, kteří všem říkají, kdy a co říkat, kdy na ty děti zakřičet atd. Ta blesková náprava je taky moc vtipná- po čtyřech, pěti hned jsou z nehorázných spratků naprosto uvědomělí andílci? I don't think so. Plus jsem viděla nábor na další pokračování - vybízeli přímo teenagery, aby si jeli vyzkoušet (DOBROVOLNĚ) žít u jiné rodiny v jiné zemi. A aby bylo jasno - ty děti jsou nejen z Británie, ale i z USA a Austrálie. Takže tak.

Tajemná žena (1995) (TV film)

Ach bože... Vzhledem k tomu, že je to (prý) natočeno podle skutečné události, zdržím se komentování pravděpodobnosti zápletky. Ale že jde o to nejbéčkovější béčko, není pochyb. Rozhodně nepřidalo ani to, že jsem už asi v půlce filmu prokoukla, kdo za tím pronásledováním stojí. Ani herci mi nebyli dvakrát sympatičtí a ještě ke všemu hrají jako na školním představení pro rodiče. Takže nuda nuda, šeď šeď.

2001: Vesmírná odysea (1968)

No tak já teda nevím... Je mi jasné, že na tu dobu jde o převratné dílo a nepochybně zajímavé, ale proč proboha ty sáhodlouhé záběry o ničem? A hudba mě vyloženě rozčilovala, ačkoli chápu, že může mnoha lidem připadat skvěle neotřelá a naprosto výjimečná (což asi i je, ale pro mě v tom negativním slova smyslu). Kdyby se hlavní dějová pointa dostala do popředí (namísto těch nudných záběrů) a všechno odsýpalo pěkně svižně, dalo by se možná hovořit o famózní, pokrokové sci-fi, ale kdyby bohužel nestačí... Za mě 50%.

Le Havre (2011)

To mě ti Finové zase něčím potěšili, naprosto kouzelný snímek! Dojemné i humorné zároveň, strašně příjemně se na to koukalo - neuvěřitelně lidský pohled na příběh čističe bot, žijícího stereotypním, leč šťastným životem, jemuž osud připraví nečekané zpestření v podobě uprchlého černošského chlapce. Filmík sice plynul pomaloučku, polehoučku, ale vůbec mi to nevadilo, naopak - takhle hezky u srdce mi po filmu už dlouho nebylo! Ááách! :)