Jiná země (2011)

Proklatě silné psychologické drama, ufffff, ještě teď se mi ztěžka dýchá. Malý, křehký snímek o nejniternějších pocitech viny, beznaděje i lásky na pozadí zvláštní sci-fi události. Velmi uvěřitelná, hutná atmosféra bezpochyby zanechá na duši vnímavého diváka svůj otisk. Mě tlačí ještě teď.

Vražedná stěna (2008)

Cvak! Pardon, spadla mi čelist... Dostala jsem totiž naservírován velkolepý emocionální a napínavý zážitek, který jsem od tuctově vyhlížejícího snímku ani v nejmenším neočekávala. Drsné, velice drsné, jen co je pravda. Při pohledu na tehdejší horolezecké vybavení mi běhal mráz po zádech a to v tu chvíli ještě ani nezačali lézt! Přiznám se, že jsem se nedokázala dívat na film v kuse, co chvíli jsem musela pauzovat. A to se u mě častokrát nestává. Jednoduše vynikající filmařina.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Mírně morbidní pohádka pro dospělé pro víkendové nenáročné odpoledne. Byla jsem opět nadšená burtonovskou animací a černobílé provedení filmu prospělo - postavičky byly tradičně úchvatné, zde zejména Edgar, jehož dlouhoprstou ručičku jsem napodobovala ještě po odchodu z kina! Dějově to bylo trošku chudší, pohádky holt nebývají příliš sofistikované...a laciný závěr tomu bohužel nepřidal. Celkový dojem příjemných 70%, ale narozdíl od ostatních filmů Tima Burtona si u Frankenweenieho nejsem jistá, že si jej budu s oblibou pouštět.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Aach, to bylo příjemné, vrátit se zpět do Středozemě a nechat se kochat těmi překrásnými záběry! Vizuálně film nemá chybu, obzvláště Glum byl hvězdou večera a při jeho výstupu jsem se prostě tetelila blahem! Nečekejte Pána prstenů, příběh Hobbita je holt o něco jednodušší a pohádkovější, bylo by chybou to filmu vyčítat - je to naprosto dokonale zfilmovaná kniha. Nic víc a nic míň - a na 5 hvězdiček to Hobbit (nebo možná spíše ten Glum) s přehledem zvládl! (Poznámka: viděno ve 3d verzi a musím říct, že to spíš rušilo...)

Gattaca (1997)

Poměrně komorní snímek, nicméně kvalitou předčí i mnohé velkofilmy. Skvělé herecké obsazení, příjemně střídmá futuristická atmosféra a originální příběh jsou příslibem dobré podívané - na svět, ve kterém se již na rovná práva nehraje. Doufám však, že to zůstane jen na plátně - ráda bych v sobě hřála alespoň kapku naděje na zachování morálnosti a humánnosti lidstva. Jen mi nejde úplně do hlavy, že při takovém medicínsko-technologickém pokroku nejsou lidé stále ještě schopni poradit si s porušenou míchou...

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Výtvarná stránka filmu jednoznačně dominuje a vizuálně zaměření diváci si u něj budou moci labužnicky mlaskat (jako já). Výrazně hudebně zaměření diváci budou mít situaci kapánek ztíženou, neboť písně by si opravdu zasloužily být o něco melodičtější a chytlavější - obzvlášť pokud je do hlavní role obsazen sic nadmíru stylový a charizmatický, leč též ve zpěvu nikterak nevynikající Johnny Depp. Úchvatná paní Lovettová Helena Bonham Carter je jako vždy excelentní a dokonce mnohdy odsouvá ďábelského holiče na druhou příčku. Na tento morbidně poetický snímek se však tak krásně kouká, že mu drobné chybičky milerádi odpustíte - jako já ty hektolitry krve například! :)

Loft (2008)

Dokonale uhlazený thriller, který bych přirovnala k luxusnímu obleku od Armaniho, na nemž se objeví kapka krve...s postupující stopáží začnete zjišťovat, že od krve je celá podšívka a po dalším bližším zkoumání odhalíte, že i takový vytříbený módní kousek je skrz naskrz prožraný od molů. Neubránila jsem se neustálému úsměvu a nadšení nad vývojem situace, lze říci, že jsem si u toho rozplétání vraždy přímo lebedila a dojem mi vůbec nezkazil ani fakt, že jsem snímek viděla ve vlámštině s německými titulky. Jednoznačně doporučuji!

Arnoldovy patálie (1996) (seriál)

Nejoblíbenější seriál mého dětství, na který se ráda podívám i dnes. Arnold je sice takový "Mirek Dušín", ale je obklopen spoustou zajímavých postaviček, že zažívá občas dost krušné chvilky, z čehož je často náležitě roztomile vystresovaný. Naprosto skvělé jsou postavy jeho excentrických prarodičů, všechny ale spolehlivě válcuje do Arnolda tajně zamilovaná Helga G. Pataki (viz má profilovka). Její tajné výlevy lásky jsou prostě dokonalé a když to pak doplní její oblíbenou hláškou: "Move it, football head!", těším se na další díl jak malý Jarda na vánoce!

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nikdy bych si nemyslela, že mě zaujme seriál s takovýmto obsahem, ale - světě, div se - stalo se! Postavy jsou velmi dobře propracované a i solidně zahrané (Jesse je prostě nejlepší!), děj je převážně nepředvídatelný a všechno tak odsýpá, že se člověk nemá čas ani pořádně nadechnout. Je to ukázkový zástupce těch seriálů. kdy nemáte problém zkouknout všechny díly během několika dní.

Identita (2003)

Pocity z filmu jsou značně smíšené. Nesouhlasím s názorem, že závěr byl naprosto šokující, už předtím mi tam něco nesedělo, takže se pro mě překvapení (bohužel) nekonalo. A čiště dle mého je zápletka překombinovaná a celá věc s identitou se mohla klíďo vynechat, filmu pouze ubírala. Jak již tu někdo poznamenal, John Cusack si určitě zaslouží lepší role. Mno, co dodat: ačkoli je film vcelku koukatelný, podruhé už si ho asi nepustím.