Hra o trůny (2011) (seriál)

Jako vášnivý čtenář předlohy posílám tvůrcům vřelé díky za přesný přepis knihy! Jde totiž o materiál mimořádně kvalitní a ani ve filmové podobě neztrácí takřka nic ze své dokonalosti – nabízí zcela nepředvídatelný děj, bravurně vykreslené charaktery postav, krásné ztvárnění jednotlivých oblastí a bonus v podobě překrásně zpracovaného intra! Jediné, co by mohlo trošku vadit, je přemíra krve a sexu, ale pánové právě toto pravděpodobně ocení, takže budiž. ;) Tyrion a Arya rule! ☺

Warrior (2011)

Přiznám se, že jako žena mám pro namakané zápasící chlapy slabost a tady celkem bylo na co koukat ☺ – skvělé, neokoukané obsazení! Přesto bych filmu dala 5 hvězdiček, i kdybych si o hlavní aktéry neopřela ani kolo! Ačkoli člověk tuší, jak to skončí prakticky hned na začátku, nejde se nevžít do hlavních postav a neprožívat napjatě veškeré události s nimi. A je-li to naservírováno v technicky vytříbené podobě jako tady, není co řešit – 95%.

Žena v černém (2012)

Klasická duchařina, nicméně výborně řemeslně zpracovaná - rozhodně nepůsobí nijak trapně, což se u duchařských hororů dost cení! Dobrá hudba, pěkná výprava, mrazivá atmosféra, ani ten Radcliffe moc nevadil - ačkoli bych neřekla, že by byl pro tu roli jako stvořený - o něco charizmatičtější herec by určitě neuškodil. Film hezky svižně plynul, stopáž byla také tak akorát. Několikrát jsem se i opravdu lekla :). Jediné, co mi trošku vadilo, byl předvídatelný konec - ale tak už to holt u hororů bývá. Každopádně skvělá podívaná - 85%.

Dokonalý smysl (2011)

Srovnání s Nákazou rozhodně není na místě. Zde je na celosvětovou nákazu neznámým virem nahlíženo z pohledu začínajícího milostného vztahu, což vytváří vcelku příjemnou intimní atmosféru – tu však bohužel kazí absence chemie mezi hlavními postavami. Konec jsem vytušila, takže se žádné velké překvapení nekonalo. Mno - docela milý, komorní film, ale zajímavý námět v sobě skrýval určitě větší potenciál.

Tanec s vášní (2000)

Musím přiznat, že mám pro tento film slabost. Pro mě je to nejlepší taneční film vůbec! Dějově sice nijak zajímavý není, ale baletní čísla, výborná hudba a skvělé obsazení to více než vynahrazují. Nádherná Amanda Schull!

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tleskám. Již po první minutě na mě dýchla přívětivá, přímo kouzelná atmosféra a díky vynikající kameře jsem si užívala každý záběr. Řemeslně výborně zpracovaný film s překvapivou zápletkou a především tak náádherně stylový - přímo vybízí vychutnat si jej zachumlán do deky s obrovitým šálkem čaje s medem a citronem (po tom jsem v kině toužila! ☺).

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher předvedl, co mu dobře jde - nenechat diváka odtrhnout oči od plátna. Zpracování je předloze poměrně věrné, obsazení na jedničku, ve srovnání se švédským filmem nabízí svižnější, napínavější vyšetřování, avšak nutno dodat, že švédská verze má lépe uvěřitelnou a "lidskou" atmosféru. Jsem moc zvědavá, jak si Amíci poradí s problematickým druhým dílem. Za tenhle mají 90%.