Táta v nesnázích - Čestný tátovský (2023) (epizoda)

Na jednu stranu tady máme primu, která každým svým dalším seriálem hledá hlubší dno, tak na druhou stranu tady máme novu, která produkuje relativně dobré seriály, na které se člověk vydrží koukat a nemá po shlédnutí epizody dojem, že mu vytekl mozek z hlavy. Ano táta v nesnázích nepřináší nic nového -- scénář ale není úplně debilní, herci nehrají hůře než banda ožralých ochotníků (ehm ehm Eliška a Damián, Zoo..) a ono to ve výsledku vlastně i stačí. Táta v nesnázích není nic jiného než oddechový seriál, který nijak neurazí, ale vlastně ani nijak moc nenadchne. Je pravda, že postupem času už ta kvalita šla rapidně dolu (myslím si, že to měli možná utnout 8. epizodou). 60%

Vyproštění (2020)

Taková oddechovka na dlouhé večery. Scénář naprosto jednoduchý, akční scény ale poměrně dobré. Abych se ale přiznal, tak za pár týdnů si ani nebudu pamatovat, že jsem ten film viděl (viděl jsem ho před týdnem a už teď si pořádně nevybavuji žádné momenty z filmu). 50%

Partička Nová krev (2023) (pořad)

Čekal jsem to daleko horší a daleko trapnější. Ve výsledku je asi nejtrapnější samotný Michal Suchánek, který je arogantní až na půdu. Nevím jestli je to záměr, nebo nějaký pokus o vtip, ale vtipné to moc není. U samotných "amatérských" účinkujících oceňuji tu odvahu, je pravda, že v případě paní v prvním díle, co dělala reklamaci revolveru jsem se cítil stejně tak trapně, jako se cítili porotci, na druhou stranu chápu že improvizace je hodně těžká a ruku na srdce, taková Tatiana Vilhelmová (která v partičce působila jako občasný host) nebyla o moc lepší. Upřímně nechápu moc záměr, protože i když vyberou "toho nejlepšího", tak se obávám, že stejně za zbytkem partičky bude dost zaostávat, ale tak kdo ví. EDIT: Musím přehodnotit svoje poslední tvrzení, po shlédnutí dalších dílů uznávám, že tam jsou soutěžící, kteří by se zbytku partičky asi docela hravě vyrovnali (možná by jí i překonali). 50%

Bastardi: Reparát (2023)

Váhám jestli jsou horší Bastardi 2, nebo Bastardi 4. Mně totiž přijde, že Magnusek vzal všechno špatného z předchozích Bastardů a dal to do jednoho filmu -- voilà a máme tu Bastardy 4 reparát. Na Bastardech se mi líbily hlášky, které téměř až "zlidověly" (si pamatuji jak jsme je jako puberťáci docela četně používali). Bastardi 4 se snaží některé tyto hlášky "připomínat" (a hrát na nostalgickou strunu), jenže to nefunguje. Příběh je opět za hranou absurdnosti, logiku není třeba hledat - žádná tam není. Konec naprosto stupidní. Moc jsem nepochopil roli Petra Reifa, která hrál bachaře a zároveň i bodyguarda, nevím jestli to byl nějaký hlubší záměr, nebo nedostatek komparzu. 15%

Spider-Man: Bez domova (2021)

Horší než Daleko od Domova, výrazně lepší než Homecoming. Osobně se nepovažuji za nějakého velkého fanouška Marvel, moje znalosti tohoto "vesmíru" jsou jako noty na buben, takže jsem ani příliš neocenil různé narážky na předchozí díly. Možná tohle je ten důvod, proč tento film nedokážu docenit. Ale jinak docela solidní akce, je tam i trošku toho patosu, záporáci vesměs ok (ikdyž moje znalosti starších spidermanů jsou dost slabé, takže proto je nedokážu zcela docenit). Konec takový dost natažený, ale mně se ani nelíbila první hodina End Game (a ten konec toho spidermana byl v takovém podobném duchu), tak asi není divu. 70%

Venom 2: Carnage přichází (2021)

V porovnání s prvním dílem Venom 2 už ničím příliš nezaujme. Hlášky nic moc, příběh jakbysmet, vlastně i ten záporák (záporáci) dost slabí. Hvězdičku navíc dávám za Woody Harrelsona, kterého mám jako herce rád. Jediná výhoda tohoto filmu je stopáž, protože Venom 2 je na Marvelovky docela krátký, ale to je jedině dobře. Jak říká jeden můj kamarád - "když je to blbé, ať je to aspoň krátké". 55%

Není čas zemřít (2021)

Možná je problém, že si už vůbec nepamatuji Spectre (který mě upřímně dost nebavil), ale v první polovině filmu jsem se vůbec nechytal a vůbec mě to nebavilo. Druhá půlka už mi přišla taková ta typická bondovka se vším všudy. Komu ale musím vzdát poklonu je výborný Rami Malek, který roli záporáka hnusáka ztvárnil výborně. A musím konstantovat, že z Bondovek s Craigem je právě Rami Malek nejvíce zapamatovatelný záporák. No nevím, pokud si budu chtít pustit nějakou Bondovku s Craigem sáhnu po osvědčeném Skyfallu. 55%

M3GAN (2022)

Tento "horor" má dvě zajímavé myšlenky. První z nich je, že dost "moderních dětí" spíše vychovají různé chytré hračky, než jejich rodiče, druhá myšlenka je, že jakákoliv technologie může dost rychle lidem přerůst přes hlavu. Každopádně si nemyslím, že tohle byl autorův záměr. Když to shrnu obecně, tak to není nic jiného než taková Chucky na steroidech. 55%

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Za posledních x let jsem viděl (alespoň jeden díl) snad všeho, co prima vytvořila a musím říct, že Eliška a Damián je zatím to největší dno. On už jenom ten vypravěč působí strašně (už jenom z důvodu, že se to tam absolutně nehodí) a chvílemi jsem nevěděl jestli koukám na nějakou reality show, nebo seriál. Emma Smetana příšerná, trošku jsem čekal, že totálně smete jedničku Primy a sice Evu Burešovou, na druhou stranu když jsem jí viděl, tak si říkám "zlatá Evička". Ale přijde mi to jako promarněná příležitost, protože nápad docela zajímavý (a originální), zpracování ale strašné.

Vocasy na tripu (2023)

Nevím jestli to byl záměr (pochybuji), ale mě to tak trošku připomínalo parodii na Neuvěřitelná cestu. Ale to asi bude tou zápletkou - mazlíček se vrací zpátky ke svému majitelovi (ikdyž v tomto případě za trošku méně bohulibým účelem). Každopádně film je přeplněný různými hláškami, v podstatě jsem se v jednom kuse smál. Oproti Méďovi mi to přišlo daleko drsnější, ale to vůbec nevadí. Nejsem sice puritán ale v některých momentech se hodně tlačilo na pilu co se týče sprostých slov (to je asi to jediné co mi trošku narušilo celkový dojem). Čtveřice hlavních hrdinů naprosto skvělá a perfektně se doplňují. Samozřejmě nechyběly ani dojemné scény, což je u podobného žánru dost spekulativní, ale mě to asi moc nevadilo. Jedna ze závěrečných scének s Wrecking ball naprosto skvělá. 85%