96 hodin: Zúčtování (2014)

Po dlouhé době jsem vyrazil do kina a zrovna na toto. Ze začátku jsem měl trošku obavu (možná i díky hodnocení zde na csfd) ale pak jsem byl opravdu příjemně překvapený. Akce od samého začátku až na pár slabších chvil (což je dohromady cca 10 minut celého filmu, ale aspoň jsem si mohl v klidu odskočit na WC :D ) je to fakt skvělé. Neeson už je starej dědek a je docela úsměvné že zdrhá a dává do držky mladíkům jako by mu bylo 20, ale tak proč ne. Ano je to akční béčko, na druhou stranu já na filmy nekoukám abych se kulturně obohatil, ale abych se uvolnil a zabavil. Zabavilo a uvolnilo mě to tak proč ne. Pro mě nejlepší díl ze série. 90%

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Spíše úchylárna a nechťárna než cokoliv jiného. Špatní a neznámí herci, hnusné prostředí (nějak se mě nelíbí Sofia jako město :D ). Na zabití večera proč ne, ale že bych to musel vidět ještě jednou to už asi ne. 35%

jOBS (2013)

I přesto, že apple jako značku příliš nemusím, tak ale musím říct, že mě tento film docela překvapil. Uznávám, že informační hodnotu to příliš velkou nemá, ale film nenudí. I přesto, že mám radši kratší filmy tak musím u tohoto filmu říct, že by mu dalších 30 minut rozhodně neuškodilo, spíše naopak. Trošku jsem se ztrácel v postavách, ale to je asi tím, že jsem na to ze začátku moc nekoukal. Za mě slušných 70%

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010) odpad!

Kdybych zadal do slovníku slovo sračka, pravděpodobně by mě vyjel odkaz na tento film. Bohužel jinak než sračkou se to nazývat nedá. Začátek stupidní, každopádně srovnatelný s předchozím dílem. Bohužel to co pokračovalo bylo hrozné. Udržel jsem nějakou pozornost do dob kdy se nad Velkou británií začal prohánět osamostatněný bombardér na kterém bylo napsáno "nepřátelské letadlo". Finální likvidace několika tunové pumy(podle velikosti) to totálně zabila. Pro mě je to odpad všech odpadů srovnatelný s babovřeskami a podobnejma mrdkama. 7%

Vánoční koleda (2009)

Skvěle zpracované, spíše než pohádku bych to ale považoval za jakýsi lehký horor, protože co si budeme nalhávat občas z toho běhal mráz po zádech. V porovnání s ostatními animáky co teď vychází je to pecka jak po stránce obsahové tak i po stránce kvality animací. Nemám co bych víc dodal. 85%

Kmotr II (1974)

V první řadě musím říct - nedokoukal jsem celé. CCA po 2 hodinách jsem vypínal, protože i přes moje přemlouvání abych se dokoukal jsem si řekl, že je to fakt nudný a nemá to žádnou podstatu. Částečně se tam ukazují fragmenty z knihy (např. Corleonovo mládí), ale stejně.. Je to takové divné, přeskakuje to tam a sem, herci jsou sice skvělí, ale bohužel i tohle nezachránili. Kdyby ten film nebyl 3 hodinovej, ale třeba hodku a půl tak je to asi super, bohužel takhle ne.. V žádném případě jsem nevěřil že něco takového napíšu, ale pokud chcete dobrého kmotra tak si asi fakt přečtěte spíše tu knihu. Za mě slabých 20%

Kmotr (1972)

Kmotr je jeden z mála věcí, kterou jsem v životě přečetl. Neříkám, že kniha byla nějaká nejlepší(špatná ale nebyla), bylo tam hrozně moc nudných a zbytečných pasáží, bohužel film je pravý opak knihy. Neobjevily se tam(či byly zmíněny čistě okrajově) docela zásadní věci, stejně tak to pořád přeskakovala tam a sem. Kdybych to nečetl a nevěděl o co tam go a co se má stát, tak se za chvíli ztratím. Podle mě je i tenhle film ideální příklad nadhodnoceného filmu, ono se prakticky za ty tři hodiny téměř nic nestalo a klíčové bylo možná posledních 10 minut.. Pro mě to bylo bohužel nehorázné zklamání a krom skvělých hereckých výkonů a slušného soundtracku by nebylo ani na co dívat. Za mě 50%

Fakjů pane učiteli (2013)

Ale jo, řekněme že první 3/4 filmu jsou dobré. Vtipné, film nějak odsejpá a není to stupidní. Bohužel poslední 1/4 byla zabitá tím, že se z toho stala příšerná slaďárna. Bohužel jak to skončí jsem očekával asi od 10. minuty. Ale tak co.. I přes tyhle nevýhody jsem se docela dobře pobavil a občas jsem se fakt tlemil jako kokot. 70%

Železná srdce (2014)

Pro mě to bylo nehorázné zklamání. Čekal jsem od toho pořádnej akční válečňák, kde se prostě pořád bojuje, ničí tanky atd.. Ve výsledku to dopadlo pár zničenými děly, jeden tiger a několik stovek pěšáků.. Nic moc.. Pro mě to byla hodina a něco zbytečné vaty a ten zbytek bylo nesmyslné střílení z kulometu a pohled na Pittovi nagelované vlasy.. jedno velké zklamání. 50%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Jediná vada na kráse tohoto filmu je asi to, ne příliš šťastné rozdělení na první a druhou část. Jinak je to naprostá paráda,možná na trošku slabší začátek, ale na to jsem si už při hunger games zvyknul. V porovnání s ostatními díly v tomto dílu nebyla téměř žádná akce, ale zas ani tak to nevadilo. Pro mě fakt špička, hunger games je díl od dílu lepší a lepší, těším se na část 2. 93%