Nezdolná Kimmy Schmidt (2015) (seriál)

Něco jako 30 Rock, ale se samýma ženskýma (ano, i Titus). První série byla úžasná, každou chvíli jsem si pokládal otázku, jak je možný, že někdo vymyslí takovýto vtip nebo slovní hříčku. Pak už to bylo jen horší - druhou sérii klidně přeskočte, protože většina postav se začala chovat jako totální pitomci. To se trochu zlepšilo v poslední sérii, ale už to holt nebylo ono. Tak i tak, doporučuju, protože jako komedie to funguje a na hlavní hrdinku se dobře dívá. A pak je tam taky spousta cameo rolí, plus Tina Fey a Joh Hamm, kteří si to fakt užívali. PS - jo a pár bodů navíc za úvodní znělku a její text...

Bright (2017)

Dostal jsem se k tomu spíš náhodou, ale jsem za to hodně rád, protože Bright mě hodně bavil. Will Smith si jede svoje a má k tomu ty nejlibovější nigga-ork-whatever hlášky, které je možný pronášet. Tak proč ne. Já na tom žádnou chybu nenašel.

Pařba o Vánocích (2016)

Solidní tři hvězdy. Na víc to, bohužel, nemá. Ale není to špatný film. Jen je prostě takový... jednoduchý. I co se vtipů týče. Takže jsem se párkrát hodně nahlas zasmál, ale ve výsledku už si skoro nic nepamatuju. Takže taková jednohubka, třeba. PS - velký palec hore za všechny hvězdy ze Saturday Night Live. PS 2 - Jennifer a krav maga, like it!

Combat Hospital (2011) (seriál)

Kanadský MASH z 21. století ve kterém místo plukovníka Blakea velí Phil Collins :) Líbilo se mi kvůli lékařským a vojenským věcem, hlavně když si uvědomíte, jak moc logisticky složité je něco takového jako polní nemocnici postavit a provozovat, zrovna v takové pr*eli jako je Afgánistán.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Podezírám tvůrce Designated Survivor že už dopředu tušili, jak v USA v roce 2016 volby prezidenta dopadnou a tak si radši vytvořili vlastního... Osobně bych radši, kdyby se to mnohem víc točilo kolem prezidenta jako takového (ale od toho máme třeba West Wing, že), ale i ta konspirační zápletka má něco do sebe. A Kiefer Sutherland je na jedničku, stejně jako většina dalších členů jeho party. Za mě plný počet a nový oblíbený seriál.

Mumie (2017)

Spíš 2 a půl * Když já mám pro Toma nějakou perverzní slabost ;)

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Ano, ano, ano! Víc asi není třeba dodávat. To, co jsem zažil v kině před třema lety v kině se zopakovalo a měl jsem z toho velikou radost.

Vetřelec: Covenant (2017)

Nejsem žádný velký fanda Vetřelce. Promethea jsem viděl a nějak moc jsem ho nepochopil. Podobné je to i u A:Covenant. Super výprava, výborný Fassbender i další herci, odsýpá to. Ale že bych si z toho sedl na zadek, to nemůžu říct. Podruhé už to určitě vidět nepotřebuju.

Doktoři (2017) (seriál)

Smekám! Před všemi pány doktory, kteří v seriálu účinkovali. Můžeme na poměry u nás nadávat jak chceme (a mnohdy oprávněně), ale to, že máme takovou úroveň zdravotnictví, nikdo neokecá. Tohle byla reklama jako vyšitá. Fakt pěkné a povedené.

Masaryk (2016)

Spíš 3,5 než plné 4. Ale jinak určitě nepřišlo zklamání. Spíš jsem hodně dlouho nevěděl, na co vlastně koukám. A proč ten film vzniknul. A nevím to vlastně doteď. Mám jedinou teorii - kvůli zahraničí. Protože tohle je přesně ten film do ciziny. Ne na Oskary, tam by byl Masaryk každému ukradený. Ale Británie, Německo a tak. A myslím, že by si úspěch za hranicema zasloužil, protože je technicky skvělý. I herecky, zvlášť všechny anglicky mluvené role. K tomu samozřejmě Roden a Kaiser. Takže sem rád, že sem ten film viděl, ale podruhé bych na něj nešel (na John Wick 2 jsem podruhé šel ;)