Štěstí ve hře (2007)

Nerozumím pokeru, ale mám rád Drew Barrymore a vlastně i Erica Bana (ale toho jinak, než D.B. ;)

Závod s časem (2013)

Neskutečná kosočtvercovina. Seleně Gomez by mělo být úředně zakázáno provozovat hraní před kamerou. A může mi někdo vysvětlit, proč se to odehrává v Bulharsku a jak se tam všichni dostali?

Temný případ (2014) (seriál)

Mám takovou teorii (a nikomu ji nenutím) - když se letos akademici zamýšleli komu dát EMMY, určitě byl True Detective a jeho dva hlavní hrdinové žhaví kandidáti, ale pak si řekli: NA*ER SI McConaughey. Už nás nebaví čumět na to, jak kvůli rolím hubneš na kost, jak mluvíš jako idiot a vůbec, ještě bysme museli znova poslouchat další tvůj proslov jako na Oskarech... A tak to dali Bryan Cranstonovi. A proto nemůžu dát Temnému případu plný počet. Protože mě ten jeblejší detektiv štval. A poslední dva díly byly jako z úplně jiného seriálu.

Želvy Ninja (2014)

Vraťte mi zpátky moje předpubertální hrdiny!

LEGO® příběh (2014)

Očekávání bylo větší jak to, co jsem nakonec dostal. Dokonce se mi během filmu podařilo i usnout, takže nevím, proč a jak měl Emmet podle proroctví umřít. A ten přechod do jiné dimenze to nakonec úplně rozbil. S láskou vzpomínám na své LEGO Technic, které mi rodiče pořídili ještě před Plyšákem v Tuzexu.

Kick-Ass 2 (2013)

Už to není taková prča jako u jedničky. Naopak, víc se tam umírá a víc se řeší věci o moc závažnější, než je (komiksový) boj dobra se zlem. Ve výsledku to pak hází film na trochu jinou kolej, což bych ale neviděl na závadu. Jo a blitkohnač (nebo jak ta šikovná věcička byla nazvaná), tak to mě pobavilo moc.

Kouzelníci (2013)

Dal jsem sice průměr, ale 3,5 hvězdy bych viděl jako reálnější. Ta míra trapna neustále balancující kolem hrany a výborně zahrané všechny hlavní party si to zaslouží. A body navíc za asi nejlepší (a nejelegantnější) způsob odstranění nejvíc nesympatické postavy na konci (Jim Carrey). Není to k sranda k popukání, ale bavit se u toho budete, jen se stačí trochu naladit na stejnou, kouzelnickou vlnu. UPDATE: po dalším shlédnutí přihazuju na 4 *. Proč? Prostě se mi začalo ještě víc líbit.

Rock of Ages (2012)

Je to pohádka a stejně jako u jiných věcí, jsou pohádky dobré a jsou pohádky špatné. A tahle je spíš horší. Říkám to s plnou odpovědností k tomu, že sem velký muzikálový fanda a rocková muzika z 80. let patří mezi mé rockové nejoblíbenější. V mnoha scénách jsem viděl původní jevištní verzi (i když jsem ji na jevišti neviděl), protože stylizace byla jasně divadelní - dialog u nápisu Hollywood "Dělám striptýz" "Já jsem v boy bandu" "Vyhrál jsi!" Asi bych si víc užil jen soundtrack na CD, než celý film, který skončil někde v polovině.

Úplně normální (2012) (seriál)

Když se přenesete přes tu (až do nějaké druhé třetiny) příšernou matku, hodně protivnou černošku (to není rasismus, ale fakt se na ní blbě dívá) a dva chlapy, co se pořád líbají (což mně žádné problémy nedělalo), vyjde vám z toho vtipný, čerstvý a výborně zahraný komediální seriál. Nevím, jak je to s pokračováním, ale klidně bych si dal i druhou řadu.