Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

Ne asi, ale určitě to nejlepší od F. R. Čecha. S tímhle pánem jsem začal v pubertě, knížku Ruský týden vřele doporučuju a Dívčí válka mi pomohla z mnoha smutných chvil. Pak to ale s Ringem začlo jít od desíti ke dvoum a ať se na mě nyní (podzim 2013) nezlobí, ale už je to jen slabý odvar starého chlípníka co si zavdal s politikou. Každopádně Dívčí válce musím dát vysoké hodnocení teda této inscenaci z roku 1991. Mladej Langmajer, herečky jako lusk a k tomu zatím nepřekonaný Lumír Mojmíra Maděriče. Sám jsem si jednou zahrál ženskou roli Častavy, i proto ty čtyři hvězdy.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Jobs byl asociální magor, Gates zase všehoschopný zloděj. Nejlíp mi z toho vychází Wozniak (nerd, co věděl, kdy je správný čas vypadnout) a Ballmer (živočišný, pořád vytlemený a hlavně 100% upřímný). K fázi, kdy z Applu vykopli Jobse doporučuju knížku Odyssea: Od Pepsi k Apple. Je to samozřejmě brané z pohledu Johna Scullyho, ale hodně poučné. A byla v české překladu mnohem dřív, než vyšly všechny ty všeoslavný knížky o "géniovi v roláku."

Osamělý jezdec (2013)

Čekal jsem to horší a byl jsem velmi příjemně překvapený. Nakonec ani těch 155 minut nebylo na závadu. Depp si hraje svoje (a Piráta bych v tom zas až tolik neviděl), Hammer je většinu filmu mimoň, ale dohromady to jde. Původně jsem chtěl dát 3 a půl *, ale závěrečná scéna s asi nejlepším použitím Rossiniho motivem z Viléma Tella mě přesvědčila vytáhnout to na 4. Rozhodně (zatím) překvapení sezony, čímž nemyslím, že je to nejlepší film. ps - kůň zdechl...

Vlasy (1979)

Poprvé jsem viděl Vlasy z VHS v rámci hodiny hudební výchovy na ZŠ ani ne rok po revoluci, protože tehdy už se to pouštět smělo. A jediné co si z toho pamatuju je song Hair. Pak jsem viděl Vlasy na divadle, koupil si pár verzí muzikálu na CD a vrátil se k filmu. Od té doby ho miluju.

Navždy svoji (2013) (seriál)

Asi bych nikdy neřekl, že to řeknu, ale nejnormálnější z těch tří párů jsou nakonec ti křesťani. Na rozdíl od Čtyři v tom hodně velká slabota a jak již bylo v několika článcích napsáno, spíš freak show než něco s dokumentární ambicí, která zůstala možná někde na papíře.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Jak dlouhá asi tak může být runway španělského vojenského letiště?

Bídníci (2012)

Mám rád muzikály, teda dobré muzikály. A Bídníci jsou výborný muzikál. Jako film je to o něco horší, asi proto, že důraz je kladený na vizualitu a hlavní hvězdy. Takže skoro každý druhý záběr vypadá plakát, protože je na něm hlava herce v tak velkém detailu, že už se na plátno nic víc nevejde. Herecky vše tak jak má být, pěvecky je znát, že Russell Crowe se asi víc cítí v rockové muzice a v některých pasážích už to bylo vyloženě nad jeho možnosti. Ale i tak všechno klape a ty skoro tři hodiny se dají vydržet i bez (divadelní) přestávky.

Jonesovi (2009)

Teorie Opinion Leaders v praxi. Jako marketingový manuál dobré, jako sonda nebo snad nedejbože obžaloba konzumní společnosti slabé. Nápad dobrý, herecky taky, jen prostě v Duchovnym už asi pořád budu vidět toho borce z Californication...

Martin a Venuše (2012)

Takže proč na ten film jít - protože Kristýna Boková-Lišková je kus nádherný ženský. A taky protože některé dialogy jsou vážně vtipné a bylo poznat, že při jejich psaní někdo přemýšlel. Proč na to nejít - protože jedna krásná ženská a deset vtipných momentů to nezachrání. Od půlky filmu je tam tolik nelogičností, že to nebylo šité horkou jehlou, ale rovnou rozpáleným šicím strojem. Jako fanda do filmu nechápu, co tam dělal mladej Kraus nebo duo Nebřenský/Kohák ve Vývoji hraček. Jako člověk z marketingu jsem do teďka nepochopil, o čem byla Taclíkova prezentace a proč jako měla mít takový úspěch. Škoda, mohlo to být dobré.