Základka (2012) (seriál)

Na Comeback to jednu hvězdičku postrádá, ale jinak považuji za jeden z nejlepších sitcomů u nás za posledních pár let. Novácký Comeback necituju náhodou, protože taky je na Základce vidět poctivá práce se scénářem a dobrý výběr postav. Mně ty crazy dialogy, přehnané herectví (Medvecká, jinak herečka z Národního, si tu svoji nadrženou single učitelku musela neskutečně užívat) a hlavně tělocvikář Evžen bavily. Škoda, že ten seriál tak brzy skončil.

Superstar (1999)

Jedna hvězdička za to, že je tenhle film propojený s SNL. A taky dva nebo tři vtipy, které byly vtipné.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Obchodně se tomuto říká: zabít výbornou frenčízu. Víte, že před sebou máte výrobek se známým názvem, ale obsah tomu neodpovídá. Dva McClaneové jsou spíš na obtíž, tuny akce také a dozvědět se od Američanů, že výbuch v Černobylu byl jen zástěrka špinavejch kšeftů, tak to teda sorry, děkuji nechci. Předchozí Smrtonosnou past řadím co se týče kvality a zábavy hned za tu první, ta zatím poslední (a neskrývám, že bych si klidně dal i šestku) je prostě špatná a je to škoda.

Královský víkend (2012)

Ač na to má jako vypravěčka právo, tak v momentě, kdy se začne řešit Daisyn osobní vztah s prezidentem FDR, jde celý film skoro do kytek. Před tím a po tom je to ale vtipná, solidně zahraná, historická vzpomínka. Bill Murray s předkusem a obrnou, správné mazání hořčice na párek a pravděpodobně nejvtipnější scéna filmu - Cože, oni nás dali do pokoje s kreslenými vtipy o Britech? Podruhé už bych to hned vidět nemusel, ale třeba někdy v budoucnu, v neděli, až bude pršet...

Konečná (2013)

Nechápu, proč jste Arnolda šoupali do starého železa, protože v tomhle filmu se mi celkem líbil. Vlastně mi to připomnělo některé jeho filmu z 80. let (takové ty "druhořadé"), jen mu je prostě už o 30 let víc. Mělo to dostatečnou délku, dost se tam vtipkovalo a akce byla umně natočená. Doufám, že toto neměla být Arnieho labutí píseň, protože po tom, co se dostal z politiky, zasloužil by si ještě jeden (nebo dva) pořádné trháky. Konečná nebyla špatná a bavila mě, jen by to chtělo ještě něco málo navíc. ps - ta rakouská němčina mě nikdy nepřestane bavit.

Babovřesky (2013) odpad!

Babovřesky aneb Troška si z nás dělá prdel... Dal jsem Odpad ne proto, že to natočil Troška, ale protože je to hloupý film, s absolutně zbytečnou délkou, nesmyslným scénářem a vtipama zakládajících si z 90 % na sexuálních narážkách, které ale vůbec nejsou vtipné. Připomíná mi to Hranaře, kde byly také jeden nebo dva dobré momenty, ale celkově to je tolik zbytečné. ps - letní komedie s premiérou v únoru?

Carmen (2012)

Je škoda, když pro českou zpěvačku napíší hudbu a libreto renomovaní američtí autoři, tak výsledek je zase jen český. Prostě Karlín není Broadway, kde to frčí trochu jinak. A nedostatek peněz byl vidět. Stejně jako ne vždy dokonalé herecké výkony. Lucie Bíla je už natolik zaškatulkovaná, že i když se hodně snažila, její výrazná gesta se občas dostala ven (což bilo do očí hlavně při předscéně s tanečníky tanga). Překvapil mě Noid Bárta a ten mladík, co hrál Josého. A postupně mě čím dál tím víc bavila hudba. Zklamání byl naopak Jiří Korn, které jinak uznávám jako velkého profíka. ps - ve scéně kdy se hádá Carmen a Zuniga, koukejte Zunigovi na ruce, resp. na rukavice. Taky pěkně zaspal skript :)

Nespoutaný Django (2012)

Kdyby to nebylo tak dlouhé a ve druhé půlce nespadl řemen, neváhal bych s plnou pětkou. Pro mě hlavní hvězda Ch. Waltz, který si ho tak nějak ukradl sám pro sebe. A že možná hraje druhého Landu. No tak hraje - hlavně když ho hraje výborně.

Váňa (2012)

Pan Váňa je malý, houževnatý a občas vzteklý. A jako žokej dokázal obrovské věci. Škoda, že je tento dokument pouhou deklamací jeho úspěchů a současného života a o něm samotném zase až tolik neříká (teda říká, ale nijak objevným způsobem). Zůstalo u dobrého záměru a někde v polovině, škoda.

Vánoční hvězda (2012) (TV film)

Na to, že byli v titulcích uvedeni dva dramaturgové, to bylo teda žalostně nesoudržné. Na jednu stranu byly v dialozích velmi vtipné obraty, ale vůbec to z té obrazovky nelezlo ven, prostě to nedrželo pohromadě. A to tam hrálo tolik kvalitních herců. A celkem by mě zajímalo, kdo Bártovkám nabídl práci na Kavčích horách.