Vrásky z lásky (2012)

Spíš 3,5, ale i ty čtyři hvězdy jsou zasloužené. Překvapilo mě množství výborně napsaných a zahraných vtipů, Brzobohatý vynikající, stejně jako Bohdalová, každá z vedlejších rolí perfektně sedne. Akorát tomu občas spadne řetěz (nebo se prostě hlavní hrdinové začnou chovat protivně) a proto to není za 100 %.

Zkratky ke štěstí (2003)

Nenechte se zmást, ale tohle není ani tak komedie, jako spíš soudní drama (s prvky komedie). A nutno říct, že zdařilé.

Santův převlek (2010) (TV film)

To je tak když firmy podceňují marketing a výzkum trhu, nehledě na to, že pan majitel je zapšklý idiot, který ve všem vidí jen peníze. Tak schválně - kolik je takových firem v Česku? No, a tak musí přijít reálný Santa a pana idiota změnit, aby poznal, o čem to vlastně podnikání, ehm vánoce teda, vlastně je. Jo a co říct k filmu - neuškodí, klidně si ho pár dnů před svátky pusťte, jen budete asi muset stejně jako já myslet na to, že ten chlapík ještě před pár lety hrál Herkula :)

Konzultant (2013)

Tohle píšu 3 hodiny po tom, co jsem Konzultanta viděl a pořád nevím, co si o tom filmu mám myslet. Nesouhlasím s tím, že je to sr**ka, protože já si ho užil. A asi i tuším, co se mi na tom filmu líbilo, jen to sem teď nějak nejsem schopný napsat. No, třeba se ještě zadaří...

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Na konci recenze na Jedničku jsem si kladl otázku, jak tohle bude pokračovat. A po roce můžu konstatovat, že to pokračuje lépe než tehdy. Je to o něco (málo) svižnější, přibylo tam akčních scén a i ty zákulisní čachry machry jsou srozumitelněji prezentované. Ani romantickou strunu to moc neždímá. A díky pánům Sutherlandovi, Harrelsonovi a Hoffmanovi se dá dívat i na nějaké to herectví. Před rokem bych to určitě neřekl, ale fakt jsem zvědavý, jak to bude pokračovat :)

Perverzáci (2011)

Když pominu první povídku, která je kvalitnější díky překvapivému závěru, tak je celý film trochu zbytečná kombinace strašení, nechutností a snahy o "něco víc". Nefunguje to. Ale ten český název sedí.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

"Hermiona nám ukradla všechnu vodu." Mělo to svoje vrcholy, mělo to svoje pády, ale dohromady je to velmi dobrá komedie na páteční večer (protože jsem ji v pátek večer v kině viděl). Pánové si pěkně společně zablbli a bylo fajn vědět, že až TO nastane, TAM nahoře vás čeká Segway a BSTB :)

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Jedna hvězda za to, jakou má ségru.

Příběh kmotra (2013)

99 minutová reklama na Kmentovo knižní trilogii, která se jistě dostane brzy (pokud tam už není) v dotisku na předvánoční trh. Kdo nečetl knížku nebo 20 let hodně poctivě noviny, ve filmu se bude orientovat asi jen průměrně, nicméně chytat by se mohl. Vetchý výborný, pro Vaculíka po dlouhé době vhodná role a Kerekes ukáže prsa.