Hodinový manžel (2014)

Zcela neškodný film. Myšleno jen v tom nejlepším. Sledoval jsem tedy pouze jedním okem, neb to druhé mělo v hledáčku vlastní dítě (to je tak, když jdete do kina na Baby Bio), ale i tak mohu vřele doporučit. Hlavně David Novotný má neskutečný komický potenciál a skvěle celý příběh táhne. A propo, příběh - nic objevného, ale určitě konzistentní a vtipné. Rád přijdu na další Svobodův film.

Velkolepé muzeum (2014)

Mám velmi rád různé making of dokumenty nebo pohledy za oponu a možnost podívat se do největšího rakouského muzea, to bylo velmi lákavé. Dostal jsem co jsem očekával a jsem spokojený. Jen teda nemůžu dát víc jak průměr, protože i přes tu všechnu zajímavost jsem nedostal nic navíc (ale neberu to jako něco špatného). A velmi rád bych se do Vídně dojel podívat. Jako propagace (jak možná i bylo zamýšleno) to fungovalo výborně.

Andělský podíl (2012)

Mám rád whisky. Akorát ti idioti mi tam lezli na nervy.

Nedotknutelní (2011)

Dlouho mě tenhle film míjel, ale jsem rád, že jsme si k sobě nakonec cestu našli. U filmů tohoto rázu je většinou ve druhé třetině katarze typu: okrade toho hodnějšího, ojede mu ženu, zmlátí mu psa (doplňte si dle potřeby). Jsem rád, že nic takového The Untouchables neměli.

Láska na vlásku (2014) odpad!

Postavit film (nebo spíš jeho promo) na postavě, která neumí hrát (Celeste prostě není herečka), nebo aspoň k tomu vůbec nedostává příležitost; obsadit do hlavní dvojrole možná na Slovensku oblíbeného, ale nijak charismatického mladého herce; zaplnit celovečerní stopáž něčím tak nezajímavým, nudným a natahovaným...tak to si nezaslouží nic jiného než odpad! A to se nezmiňuju o českém dabingu nebo nelogičnostem (blázinec, ve středověku? WTF)

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Dávám plnou palbu a nestydím se za to :) Chápu, že Kdyby byly ryby by byla na Štědrý večer moc, ale na Boží hod sedla perfektně. A vůbec mně nevadilo, že to nevypadalo "pohádkově". Naopak, královsky jsem se bavil (o moc víc, jak 24. 12.) a příští rok o svátcích se na ní rád podívám znovu. ps - Bokovo holky se fakt povedly...

Princezna a písař (2014) (TV film)

Takový štědrovečerně-český Prince of Persia.

Sexmise (1983)

Přemýšlím, jak moc těžké bylo v roce 1984 obhájit a natočit takovýto film, protože těch podobenství a útoků na tehdejší režim v něm bylo víc jak dost. A jak bylo asi náročné dostat ho do našich kinech (a nejen kvůli občasnému full frontalu). Oceňuju také působivou výpravu (na rok 1984) s náznaky digitální animace (ala starý TRON). Nemůžu jinak než za plný počet.

Zmizelá (2014)

Těžko tomuto filmu přisoudit jen jedno hodnocení, protože jsem během těch víc jak dvou hodin v kině několikrát změnil názor na to, jestli se mi líbí nebo ne. Tak to zkusím trochu rozdělit, po časových úsecích: ***** do půlky filmu, *** první twist, ** policejní vyšetřování, **** právník a rozhovor pro TV, ****druhý twist, *** zakončení. Zmizelá je dlouhá, ale není to její problém. Neznám knižní předlohu, ale kdybych si dělal poznámky kdy sem se bavil a kdy nudil (nebo jen kroutil hlavou a říkal si: Cože?), vzniklo by z toho docela pěkné EKG - prostě nahoru a dolů. Dobře pro film, že křivka nakonec zůstala nahoře, a to docela dost.