Bastardi 3 (2012)

Za odvahu dávám panu Magnuskovi tři hvězdy. Pan Magnusek přesně ukázal, jak to dnes funguje. Cikáni mohou všechno, ale když to nenecháte tak, jste rasistou. Film ukazuje, jak s cikány jedou všichni, od soudů až po řadové policisty. Při sledování filmu se mi často zrychloval tep a nejraději bych do filmu vstoupil a všechny ty svině zaprodané vylískal a panu Majerovi poděkoval! Pan Magnusek ukázal realitu a kvičení zrádců (i zde v komentářích na ČSFD) jen dokazuje, že měl pravdu!

Bastardi 2 (2011)

Pokračování. Málo vtipných hlášek, spíše pokud o thriller. Viděno rok zpátky, ani si nepamatuji, co mě drželo u sledování tohoto filmu. Asi jsem to tehdy nechtěl vypínat, když už jsem to měl pěkně rozkoukané. Ale jednička mě bavila víc.

Bastardi (2010)

Už jen za tu odvahu pana Magnuska a za pár dobrých hlášek. Film Bastardi je v Čechách originální. Potěšily mě role pánů Potměšila a Přeučila, ten byl v roli školníka asi nejdůvěryhodnější postava filmu. Co víc k tomu napsat? Film jsem viděl asi před rokem, detaily mi jsou zapomenuty. Film jsem viděl jednou a stačilo, poté už jen sestřih hlášek na YouTube, když jsem na něj narazil. Světe div se, ony vtipné hlášky, kterým se při prvním shlédnutí smějete možná více než málo, při druhém shlédnutí nefungují.

Aréna národů (2012) (pořad)

Moderátor Háma je fajn, disciplíny jsou zábavné a naši soutěžící nejsou trapní a dá se jim fandit. Když do toho ještě podávají dobré výkony (tedy přesný opak toho, co předváděly novácké primadony v Argentíně), musím přidat ještě jednu hvězdu.

Ochránce (2005)

Diesel v hlavní roli je snesitelný, nebál bych se říci dobrý, ale scénář je hrozně šablonovitý a stokrát viděný. Některé gagy byly vtipné, ale mnoho jich nebylo. Docela mi vadilo, že si tvůrci neodpustili dojemné Dieselovo vyznání z dětství a scénu, když jej "hluboce zasáhne" věta malého Tylera "Dobrou noc, tati". Nebýt této linie, dal bych ještě hvězdu navíc. Je to už opravdu trapné, když v každé podobné komedii vidíte tyto "dojemné" scény, u kterých máte jako uronit slzu, jak je to pěkné a při pohledu na rozněžnělý obličej do té doby naoko bezcitného drsňáka si říct "Asi budu plakat"...

Johnny English (2003)

Tady jsem se dost bavil. Atkinson znovu v ráži a pořád mu to pasuje. JE považuji za komedii roku 2003. Možná to bylo taky proto, že já v Atkinsonovi pořád vidím Beana, ale určitě se pobaví i jedinec, který nikdy Atkinsona hrát Beana neviděl. Jednu věc však mají English a Bean společné ---- oba dva jsou to podivíni, kteří svým svérázným jednáním dokáží rozesmát i šokovat. A to se mi velice libí. Ale ani vedlejší role nebyly odbyté, Malkovich mě taky potěšil a zpěvačka Imbruglia je pro nás muže pěkným zpestřením filmu.

Halloween (2007)

Rozporuplný remake. Zombie si něco natočil po svém, něco nechal. Hned v úvodu nám nabídl prequel, z něhož vyplývá, že Myers byl z divných sociálních poměrů a prostě se pomstil všem, kdo mu něco dělali. Zatímco Carpenterův originál nám ukazoval podobu zla jako takového, Zombie nám pro změnu ukazuje odstrčeného, ponižovaného kluka, který to jednoho dne nevydržel a vyvraždil část rodiny. Následná pasáž z léčebny nám však ukazuje již něco úplně jiného. Myers bezdůvodně vraždí kohokoliv. Do toho zmohutněl a potvrzuje tak původní domněnku z originálu, že jde o nevysvětlitelné zlo. Vznikl z toho zmatek. Bud´ se měl Zombie již od začátku soustředit na popsání Myersova charakteru jakožto chladnokrevného necitu, který vraždí aniž by k tomu měl důvod, nebo se měl ve druhé polovině držet toho, co načal a ukázat nám Myerse jako "normálního" podivína, který z léčebny prchá jako člověk, ne jako monstrum z jiného světa. Závěrečná třetina odehrávající se v Haddofieldu už je z velké části okopírovaný originál, ačkoliv dojem kazí nezničitelný Myers, který i po bodné ráně a spršce kulek nejeví známky žádné únavy a běhá co to jde. Otázkou tak pořád zůstává, co nám chtěl Zombie v tomto remaku sdělit.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

!!!!!!!!!!! SPOILERY !!!!!!!!!!!!!! Další ze série Survivoru. Opět dávám pět hvězdiček, protože to ani jinak nejde. Ačkoliv nevyhrál nikdo z mých oblíbenců, šlo o povedenou sérii. Sice mě holčičí aliance dost srala, ale dopadlo to jak to dopadlo. Zpočátku jsem se soustředil hlavně na moje staré známé, na favority a vidět je všechny najednou bylo boží a k nezaplacení a hned se mi líbilo, že se pojili mí nejoblíbenější soutěžící ze všech sérií, čili Ozzy, James, Amanda. Z fanoušků se mi líbili Erik a Joel, což byli fyzicky zdatní jedinci. Erik byl ve svém živlu, když jej Ozzy učil shazovat kokosy z palmy a Joel zase pořád lamentoval, že je v kmeni s Chetem. Potom přišlo sloučení, kde se nedostalo moc příznivců Ozzyho a ještě navíc jej zradila Parvati. Od té doby se začala více projevovat ta svině Natalie, kterou jsem nemohl unést. Tak vypadli všichni mí oblíbenci kromě Amandy uř před finálovou čtyřkou, což mě mrzí z toho důvodu, že vše mohlo být jinak, kdyby Erik nenaletěl s darováním individuální imunity té (doslova řečeno) špinavé bloncce. Amanda potvrdila, že si asi nejvíce zasloužila vítězství ze všech zbylých holek, protože od finálové čtyřky vyhrála všechny imunity, nemluvě o tom, že se ještě před tím zachránila použitím skrté imunity, kterou našla, což jen svědčí o jejích kvalitách. Jen škoda, že nevyhrála finále. Celkově to byla dobrá série a už se těším, až zkouknu sedmnáctou.

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Dobrá odreagovačka. Sice mě mrzí, že pořad běží na úkor skvělého Survivoru, ale co se dá dělat, budu holt muset stahovat. Ale ten čas od 19:20 do 20:15 mi docela vyhovuje. Po náročném dni si jen tak vyčistit hlavu a k tomu mi slouží každodenní sledování COOLu. Jinak je to kopie francouzského originálu, ale to byla např. i polská verze, která se mi také líbila, avšak na čsfd.cz není kde jí hodnotit. Změní se vždy jen dva moderátoři a onen pokladatel záludných otázek (ve francouzské verzi otec Fura, tady nějaký čaroděj a v polské verzi obyčejný "civilista" ---- pochopitelně mým nejoblíbenějším z trojice byl ten z originálu). Jinak vše je stejné. Pevnost, Paklíč, tygři, těžké úkoly a vlastně systém celé hry. Na čtyři to asi objektivně není, ale o "to" mi v onen vysílací čas nejde...

Zákon ulice (2007)

Jedna z lepších seagalovek. Steven za ta léta, kdy již není moc v kurzu, natočil množství ohromných hovadin, které jsem já, jako jeho fanoušek nemohl překousnout, ale toto bylo fajn. Je to sice další z jednoduchých příběhů o pomstě, ale tentokrát to v sobě mělo něco víc i díky Seagalovu herectví.