Rváči (2009)

Film navazuje na jedničku a dokonce se zde objevují i někteří herci, kteří hráli stejné postavy v jedničce. Neustálé bitky, kecy s kamarády, šukézní dozorkyně a dozorce-kamarád. Celý film se člověk baví a závěrečný fotbalový zápas "o vše" by nemusel být tak klišoidní ve smyslu "prohrát a zachránit někoho nebo vyhrát a zachránit sebe". Ale to již spoileruji.

Hooligans (2005)

Kvalitní film o fanoušcích fotbalových klubů zasazený kam jinam než do Anglie. Kvalitní herecké výkony, napětí, vytyčení hodnot, závěr pro romantiky. Dobrá podívaná. Dříve jsem tedy viděl dvojku než jedničku a po prvním (nepříliš pozorném) shlédnutí jsem jedničce dal sejné hodnocení, jako dvojce. Nyní, když jsem si udělal čas podívat se na film v klidu, musím zvednout na plný počet, protože mě film atmosférou, dějem a hereckými výkony naprosto pohltil. Taktéž bitkařské a fotbalové scény jsou precizní a vypadají uvěřitelně. Ani ono jakési poselství zde není tak moc přehnané. A ač nejsem žádná citlivka, v poslední scéně jsem se málem rozbrečel.

Pustina (2006)

Přímočará podívaná, kde si hned na začátku můžete určit ty, kteří přežijí a ono se to stane. A pokud jste bystřejší, můžete ještě před závěrem filmu určit rozuzlení. Pár úsměvných hlášek od buranských agresorů, pár šukacích scén, pár střetnutí s neznámým lovcem a je tady závěrečný fight, který skončí hepáčem. Nenadchne, neurazí. Je to fajn.

Největší přání (2012)

Vymývárna mozků pro havloidy a další postižené socialisty. Propaganda, která útočí na diváka skrz vyslovená přání. Hlavní hrdinové, pečlivě vybraná parta fandů Vaška Chrchly Bombar´dáka, melou hovadiny ve (ne)smyslu "At´ pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" (kurva, já bych vraždil) a podobné "moudra" nových levičáků jsou slyšet i na konci filmu. Mezitím ale sledujeme, kterak se noví levičáci perou se starými levičáky a má to být dokument o tom, jak naše země získala, když na Hrad páchnul Chrchla. Zamaskovaná propaganda, která velmi podprahově sděluje, co je dobré a co špatné. Ovce na to však nepřijde, v tu chvíli dokument splnil svůj úkol. Prostě ukázkový propagandistický dokument ve jménu neomarxismu, nejnebezpečnější ideologii 21. století pro celou Euroatlantickou civilizaci.

Smrtící nenávist 3 (2009)

Ach jo. Jednou u toho není Schimizu a už jde o podprůměr. Minulý film si o podprůměrné hodnocení koledoval, avšak právě díky režii japonského "otce" Kayako se film zvedl z průměru. Trojka je však jiná. Úvod s Jakem je zbytečný a je tam pouze proto, aby tam byl. Atmosféra je i oproti dvojce velmi slabá a sestra Kayako, která může vše vyřešit, dokonce to tak i vypadá, nevyřeší nic a sama je na konci filmu zabita a víte kým? No přece Kayako. Dal bych dvě, ale protože mám se sérií slitování přihazuju jednu navíc, i když si to film asi nezaslouží.

Smrtící nenávist 2 (2006)

Ne tak kvalitní, jako jednička, ale pořád to diváka udrží u obrazovky (případně monitoru). Shimizu režií zachrańuje, co se dá, i když lekací scény nefungují tak, jak jsem čekal. Scény s Kayako jsou ale velmi povedené a přechod mezi dějovými liniemi neotravuje. Ale jinak lehký nadprůměr. Řekl bych, že mé hodnocení přesně odpovídá zdejšímu (53 procent - k 1.1.2013).

Nenávist (2004)

Americká verze není tak kvalitní, jako japonská, ale je určitě obstojná. myslím, že kdyby fil točil ěnkdo jiný, než režisér japonského originálu, dopadlo by to zle. Takhle jde o velmi příjemné napínavou a mrazivou hodinku a půl. Sarah M. G. je v tomto filmu jiná, než jako Buffy, a to se mi líbí.

Penny se bojí (2006)

Hlavní herečka je hrozná, nefandil jsem jí a to je pro mě jeden z nejdůležitějších faktorů při sledování hororu. Ani jsem nebyl zvědav, jak to dopadne, film jsem dokoukal z povinnosti, bylo mi blbé to utnout, když už jsem to rozdíval. Pár pozitiv by se našlo, já dávám 30 procent. A zaokrouhluji na dvě hvězdy. A už odsud mizím, nebo to ještě změním.

3:15 zemřeš (2005)

Už kolikátá vezre "The Amityville Horror"? Já viděl tři. A tahle je zatím nejlepší. Vážně jsem se bavil a lekal. A oblíbil si Ryana Reynoldse. Vážně není na škodu film zhlédnout.

Hlas smrti (2005)

Film s Michaelem Keatonem, který se mi líbil. Je to pěkná duchařina. Pár klišovitých scén by se sice zde našlo, ale fandil jsem hlavnímu aktérovi a jeho pomocnici také. Závěr je fajn, není to klasický hepáč, proto ta čtvrtá hvězda.